Drukuj

Aktualności

 

08.10.2016 Nagroda Totus 2016
Sobota, 8. października 2016 r. - Sobota, 8. października 2016 r. 

 

Znamy laureatów nagrody TOTUS 2016

 
Nagroda Totus 2016 a31a7
(fot. dzielo.pl)

 

Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II, muzyk Jan Budziaszek, s. prof. Zofia Zdybicka, tygodnik "Idziemy" oraz wybitny poeta Ernest Bryll - to tegoroczni laureaci nagrody TOTUS, przyznawanej osobom i instytucjom, które przyczyniają się do promowania nauczania św. Jana Pawła II.

Nagrody wręczono w sobotę 8 października na Zamku Królewskim w Warszawie, w przededniu XVI Dnia Papieskiego.

 Zobacz nagranie Wiadomości TVP

Nagrody TOTUS, zwane popularnie "katolickimi Noblami", przyznaje Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Są nią honorowane osoby i instytucje, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania św. Jana Pawła II.

 

Nagrodę TOTUS 2016 w poszczególnych kategoriach otrzymali:


Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza

 

Nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II. Oparte całkowicie na pracy wolontariuszy Hospicjum działa od 10 lat przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Nagrodzone zostało za wytrwałe zaangażowanie na rzecz osób terminalnie chorych i ich rodzin, inspirowane wezwaniem Jana Pawła II do rozwijania "wyobraźni miłosierdzia".

Hospicjum skupia wokół siebie ludzi dobrej woli, wywodzących się ze środowisk odznaczających się formacją duchową opartą o wartości chrześcijańskie. Są to wolontariusze gotowi pełnić posługę wśród ludzi cierpiących - pragnący uczynić godnym ostatni okres życia osób znajdujących się w terminalnym stadium choroby nowotworowej, oraz służyć wsparciem ich rodzinom, także w okresie żałoby.

Nagrodę z rąk kard. Kazimierza Nycza odebrał ks. Józef Dobosz, prezes Zarządu Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II. Nagrodę dedykował wolontariuszom wszystkich hospicjów, zarówno domowych, jak i stacjonarnych. Podziękował też wszystkim zaangażowanym w funkcjonowanie dębickiego hospicjum, w tym lekarzom i pielęgniarkom oraz pracownikom niemedycznym, którzy razem tworzą wielką, wspaniałą rodzinę hospicyjną, spiesząc pomocą drugiemu człowiekowi". - Hospicjum to też życie - dodał ks. Dobosz.

Wyróżnienie specjalne w tej kategorii przyznano Ośrodkowi Opiekuńczo-Rehabilitacyjnemu w Jadownikach Mokrych, którego inicjatorem powstania był abp Józef Kowalczyk. Placówka działa od 2001 r. i pomaga osobom niepełnosprawnym, m.in. organizując turnusy rehabilitacyjne i prowadząc szkoły specjalne

Nominowane w tej kategorii było Stowarzyszenie na rzecz Niepełnosprawnych SPES.

01 02

03 Statuetka

04 Dyplom


Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej

Laureatem został Jan Budziaszek - muzyk, artysta działający od lat w obszarze kultury masowej, muzyki popularnej i jazzowej. Nagrodzono go za ewangelizacyjny wymiar podejmowanych działań artystycznych, w szczególności za inicjatywę koncertów "Jednego Serca Jednego Ducha", odbywających się od 2003 r.

 

Jan Budziaszek uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych: Norymberga, Jazz Jamboree, Bratysława, Berkeley, Reno. Szacuje się, że zagrał ponad 5000 koncertów. Nagrał 30 płyt, jest ponadto autorem wielu godzin muzyki na potrzeby teatru i telewizji. Jest świeckim rekolekcjonistą i autorem książek, w tym m.in. "Dzienniczek perkusisty", "Dzienniczek perkusisty - Odkrycie Ameryki", "Królewska Droga Krzyża", "Jan Budziaszek i Jacek Zieliński - Wielkich Polaków Modlitwy za ojczyznę" oraz kilku książek wydanych w postaci kasety, m.in. "Jan Budziaszek zaprasza do różańca", "Do nieba idzie się", "Medjugorski różaniec", "Królewska droga krzyża". Pomysłodawca koncertu "Jednego Serca, Jednego Ducha", który odbywa się corocznie wieczorem w dniu Bożego Ciała w Parku Sybiraków w Rzeszowie.

  Nominowanym w tej kategorii był także ks. Stefan Wysocki.


Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II

Nagrodę TOTUS otrzymała s. prof. Zofia Zdybicka ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, filozof, pedagog, religioznawca, wieloletnia wykładowczyni akademicka, profesor na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Nagrodzona została za dokonania na polu filozofii i zaangażowanie w organizację życia naukowego, szczególnie za świadectwo dawane o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II.

 

Organizowała wiele spotkań naukowych, m.in. Światowy Kongres Filozofii Chrześcijańskiej w Lublinie nt. "Wolność we współczesnej kulturze" (20-25 sierpnia 1996), który zgromadził ponad 300 uczonych z 30 krajów. Była gościem i prelegentem wielu międzynarodowych kongresów naukowych na całym świecie. Należy do licznych towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, American Bibliographical Institut. Uczestniczyła w pracach Prymasowskiej Rady Społecznej (1986-1990) oraz Komisji Episkopatu Polski ds. Kultury, ds. Nauki Katolickiej.

Podczas uroczystej gali s. Zofia Zdybicka podkreśliła, że miała wielkie szczęście spotkać i utrzymywać kontakt z Janem Pawłem II. - To był człowiek święty, od młodości i całe życie święty. Przede wszystkim był człowiekiem wielkiej modlitwy - zaznaczyła laureatka.

Nominowanymi w tej kategorii były Fundacja Christiani oraz Stowarzyszenie "Santo Subito".
TOTUS medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach.

Laureatem TOTUSA medialnego 2016 została redakcja tygodnika "Idziemy", ukazującego się od 10 lat, a wydawanego przez diecezję warszawsko-praską. Nagroda przypadła za tworzenie nowoczesnego tygodnika opinii, proponującego świat wartości głoszonych przez św. Jana Pawła II.

Tygodnik "Idziemy" ukazuje się od 2006 r. Nazwa pisma nawiązuje do tytułu książki papieża Jana Pawła II "Wstańcie, chodźmy!". W założeniu jest tygodnikiem opinii redagowanym przez osoby, którym "bliski jest świat wartości głoszonych przez Jana Pawła II". Nie ukrywają, że jest to tygodnik robiony przez ludzi wierzących, dla których świat wartości Jana Pawła II jest nie tylko bliski, ale i bardzo cenny. Siłą "Idziemy" jest również cała paleta wspaniałych nazwisk, ponieważ identyfikują się i współpracują z tym tygodnikiem najlepsi dziennikarze w Polsce, począwszy od Doroty Gawryluk i Krzysztofa Ziemca, aż po tych, którzy na stałe pracują w innych dużych mediach.

Odbierając statuetkę redaktor naczelny "Idziemy" ks. Henryk Zieliński zaznaczył, że kierowany przez niego tygodnik katolicki dziękuje za pontyfikat Jana Pawła II każdym swoim numerem. Podziękował też abp. Sławojowi Leszkowi Głódziowi, który jako ordynariusz warszawsko-praski "miał odwagę podjąć decyzję o istnieniu takiego tygodnika" oraz abp. Henrykowi Hoserowi za to, że nas ciągle wspiera i czasami osłania".

Nominowanymi w tej kategorii byli: "Żywe słowo do Polaków" Domu Wydawniczego Rafael, twórcy serialu telewizyjnego "Ojciec Mateusz" i miesięcznik "W drodze".


TOTUS specjalny 2016

 W tym roku po raz trzeci w historii nagrody kapituła wręczyła także nagrodę "TOTUS specjalny" (w ubiegłych latach uhonorowani zostali Wojciech Kilar oraz Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk").

W tym roku nagrodzonym za "dorobek życia, całokształt osiągnięć w dziedzinie kultury, a w szczególności za propagowanie osoby i nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II" został Ernest Bryll - Wybitny poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy oraz dyplomata odebrał nagrodę z rąk kard. Kazimierza Nycza i Prymasa Polski seniora abp. Józefa Kowalczyka.

"Kazano mówić tu bardzo krótko, ale pełne "dziękuję" chyba wypowiedzieć mogę? Dziękuję bardzo" - zażartował poeta, odbierając statuetkę.

 

  Ernest Bryll był wielokrotnie odznaczany i nagradzany, m.in. Orderem Odrodzenia Polski. W 2015 r. otrzymał wyróżnienie specjalne w kategorii "Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej". Szef kilku zespołów filmowych, kierownik literacki wielu teatrów, w tym Teatru Telewizji, twórca blisko 40 tomików wierszy.

 

  Każdy z laureatów otrzymał srebrną statuetkę oraz 25 tys. zł.

 

Diecezjalne warsztaty muzyczne
Środa, 5. października 2016 r. - Środa, 5. października 2016 r. 

 
DWM logoZapraszamy na weekendowe Diecezjalne Warsztaty Muzyczne.
Zaproszenie, jak zawsze, kierujemy do wszystkich, którzy lubią śpiewać i chcą podzielić się tym talentem z innym, a wszystko to oczywiście na chwałę Bożą.
Gdzie: Zespół Szkół w Radłowie ul. Szkolna 1
Kiedy: 15 – 16 października, rozpoczęcie w sobotę o godz. 10.00, zakończenie w niedzielę o godz. 15.00
Za ile: 20 zł
Uwaga: Warunki pielgrzymkowe: zabieramy karimaty, śpiwory, nieletni zgody rodziców.
Zapisy do 11 października (wtorek):
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel: 513 330 573

warsztaty muzyczne c0064

 

Raban do kwadratu mini oaza dla młodzieży
Środa, 5. października 2016 r. - Środa, 5. października 2016 r. 

Mini oaza dla gimnazjum i starszych

Ruch Światło-Życie organizuje mini oazę dla młodzieży, szczegóły poniżej.

Raban oaza b3582

 

Młodzieżowa Szkoła Animatora
Poniedziałek, 3. października 2016 r. - Poniedziałek, 3. października 2016 r. 

Młodzieżowa Szkoła Animatora 2016-17

MSA LOGO2_KOLOR1Po 2-letniej przerwie, kiedy to Młodzieżowa Szkoła Animatora służyła na wyłączność jako baza szkoleniowa dla Animatorów i Wolontariuszy ŚDM, wracamy z jej kolejną, regularną edycją!
VII edycja, otwarta dla wszystkich chętnych, będzie miała miejsce w Domu Formacji Misyjnej w Czchowie-Kozieńcu. Chcemy zagospodarować Ci 5 weekendów Twojego życia:
Panel I – psychologiczny i motywacyjny – 28-30 października 2016
Panel II – społeczny i medialny – 16-18 grudnia 2016
Panel III – rekolekcyjny – 17-19 lutego 2017
Panel IV – komunikacja i zarządzanie – 21-23 kwietnia 2017
Panel V – liturgiczny i integracyjny – 9-11 czerwca 2017

Koszt jednego panelu, to 100 zł. Pamiętaj, nie musisz należeć do KSM, żeby wziąć udział w szkoleniu. Nie zwlekaj – liczba miejsc jest ograniczona, a każdej parafii przysługują tylko 2 miejsca. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdziesz TUTAJ (klik).

UWAGA: Uczestnik musi mieć ukończone 16 lat (rok urodzenia od 2000 i wcześniej).

#INSPIRUJEnasBÓG – a Ciebie?

 

XXI Ogólnopolski Konkurs wiedzy biblijnej
Poniedziałek, 3. października 2016 r. - Poniedziałek, 3. października 2016 r. 

XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

Zapraszamy do zainteresowania się XXI edycją Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Poczuj Radość Ewangelii”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

biblia

Organizator Konkursu – Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zapewnia, że na laureatów czekają wspaniałe nagrody, a wśród nich indeksy na różne kierunki uczelni wyższych, zagraniczne pielgrzymki oraz cenne upominki rzeczowe.
Zakres merytoryczny Konkursu stanowią Księga Daniela i Apokalipsa św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Wszystkie ważne informacje (regulamin, terminarz) są zamieszczone na stronie www Konkursu: TUTAJ

 

Kalendarium LSO 2016 2017
Poniedziałek, 3. października 2016 r. - Poniedziałek, 3. października 2016 r. 

Kalendarium Duszpasterstwa LSO

2016/2017

2016
9-11 września: zakończenie kursu ceremoniarza (edycja 2015-2016)
(błogosławieństwo Księdza Biskupa i wręczenie krzyży i dyplomów)
9-11 września: dni formacji dla ministrantów
16-18 września: dni formacji dla lektorów oraz młodzieży męskiej zaangażowanej w ruchach i stowarzyszeniach katolickich
21-23 października: I sesja kursu ceremoniarza
4-6 listopada: II sesja kursu ceremoniarza

2017
27-29 stycznia: rekolekcje powołaniowe
17-19 lutego: III sesja kursu ceremoniarza
10-12 marca: warsztaty liturgiczne dla ceremoniarzy starszych
17-19 marca: dni formacji dla ministrantów
24-26 marca: IV sesja kursu ceremoniarza
12-13 maja: V sesja kursu ceremoniarza

 

01.10.2016 Pielgrzymka z dek. Dębica wschód
Sobota, 1. października 2016 r. - Sobota, 1. października 2016 r. 

W roku jubileuszowym w pielgrzymce do bramy miłosierdzia przybyli pątnicy z dekanatu Dębica wschód.

Mszy świętej przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. dr Franciszek Ślusarczyk - Rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, ustanowiony przez papieża Franciszka misjonarzem miłosierdzia.

IMG 2341 IMG 2346 IMG 2348 IMG 2350 IMG 2357
IMG 2361 IMG 2363 IMG 2371 IMG 2386 IMG 2417
IMG 2424 IMG 2433 IMG 2444 IMG 2445 IMG 2468
IMG 2470 IMG 2473 IMG 2475 IMG 2507

Rozmowa z Ks. Franciszkiem Ślusarczykiem

Ojciec Święty Franciszek mianował ks. dr. Franciszka Ślusarczyka, rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Misjonarzem Miłosierdzia na okres Jubileuszu Miłosierdzia.

-Uczucia związane z decyzją Ojca Świętego to pewne zaskoczenie, bo zadania związane z nową funkcją są bardzo wymagające, dlatego trzeba do nich wciąż dorastać. Posługę spowiednika pełnię w prawdzie już od ponad 30 lat, ale bycie „Misjonarzem Miłosierdzia” w trwającym nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia to wejście na pierwszym miejscu w jeszcze głębszą przyjaźń z Jezusem, by być skutecznym przedłużeniem Jego miłosiernych dłoni wobec ludzi poranionych przez grzech i słabość. Zawsze w takiej sytuacji pojawia się również uczucie wdzięczności, bo jest to wyjątkowy gest zaufania Ojca Świętego i naszego Metropolity, dlatego w sercu rodzi się pragnienie, by „z Boga była ta przeogromna moc”, którą On składa w glinianych naczyniach naszych kapłańskich serc – mówi ks. Ślusarczyk. 

W punkcie osiemnastym papieskiej bulii „Misericordiae vultus” czytamy: „

"Podczas Wielkiego Postu w tym Roku Świętym zamierzam wysłać Misjonarzy Miłosierdzia. Będą znakiem matczynej troski Kościoła o Lud Boży, aby wszedł on w głębokości bogactwa tej tajemnicy tak fundamentalnej dla naszej wiary. Będą przede wszystkim żywym znakiem tego, jak Ojciec przygarnia tych, którzy szukają jego przebaczenia. Będą Misjonarzami Miłosierdzia, ponieważ będą kształtować ze wszystkimi spotkanie pełne człowieczeństwa, źródło uwolnienia, bogate w odpowiedzialność za przezwyciężenie trudności i podjęcie nowego życia otrzymanego w Chrzcie świętym. W ich misji pozwolą się oni poprowadzić słowom Apostoła: «Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie» (Rz 11, 32). Wszyscy bowiem, nie wyłączając nikogo, wezwani są do przyjęcia tego apelu miłosierdzia. Niech misjonarze żyją tym wezwaniem wiedząc, że mogą utkwić swój wzrok w Jezusie: «miłosiernym i wiernym arcykapłanie» (por. Hbr 2, 17). Proszę współbraci Biskupów o zaproszenie i o przyjęcie tych misjonarzy, aby byli przede wszystkim przekonującymi kaznodziejami miłosierdzia. Niech zostaną zorganizowane w diecezjach „misje ludowe”, tak aby misjonarze ci stali się zwiastunami radości i przebaczenia. Uprasza się ich, aby sprawowali Sakrament Pojednania dla ludu, by czas łaski ofiarowany w tym Roku Jubileuszowym pozwolił wielu synom, którzy są daleko, odnaleźć drogę do ojcowskiego domu. Niech Pasterze, przede wszystkim w tym intensywnym czasie Wielkiego Postu, z troską zachęcają wiernych do powrotu „do tronu łaski, abyśmy otrzymali miłosierdzie i znaleźli łaskę” (Hbr 4, 16)."

Ks. dr Franciszek Ślusarczyk to kapelan Ojca Świętego. Wyświęcony na kapłana został w 1984 roku. Od 2002 roku był zastępcą rektora ds. duszpasterskich Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a od 2014 roku jest rektorem (kustoszem) Sanktuarium, pracownik UPJPII.

Rozmowa z z ks. dr Franciszkiem Ślusarczykiem, rektorem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Kiedy Ksiądz Rektor dowiedział się o papieskiej decyzji?

Wiadomość doszła z Watykanu w pierwszych dniach Nowego Roku. List z dnia 18 grudnia 2015 roku, podpisany przez abpa Rino Fisichellę z Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, był z jednej strony potwierdzeniem, że Ojciec Święty Franciszek zatwierdził moją kandydaturę na Misjonarza Miłosierdzia, z drugiej zaś ukazaniem oczekiwań związanych z tą posługą. List ten wyjaśnia, że „Ojciec Święty pragnie, aby Misjonarzami Miłosierdzia zostali księża cierpliwi, spowiednicy przyjmujący ludzi, pełni miłości, współczucia, uważni w szczególności na trudne sytuacje życiowe poszczególnych osób, stający się żywym znakiem tego, że Bóg Ojciec przygarnia tych, którzy starają się o Jego przebaczenie.”

Ta posługa w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia dokonuje się nieustannie, ale trwający Rok Miłosierdzia jest czasem szczególnej łaski, jakiej Miłosierny Bóg pragnie udzielić także tym, którzy są jeszcze daleko od tych źródeł, które płyną z przebitego Serca Jezusa. Stąd misyjny trud zwiastowania Dobrej Nowiny, przywracania nadziei w ludzkich sercach, ukazywania dróg prawdy i przebaczenia. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz ustanawiając to miejsce kościołem jubileuszowym i otwierając „Bramę Miłosierdzia” podkreślił rangę tego Sanktuarium jako światowej stolicy kultu Bożego Miłosierdzia. Pragnie również, aby ten strumień Miłosierdzia docierał bez żadnych ograniczeń do przybywających tu Pielgrzymów, stąd powierzenie funkcji „Misjonarza Miłosierdzia” kustoszowi i rektorowi tego Sanktuarium.

Uczucia związane z decyzją Ojca Świętego to pewne zaskoczenie, bo zadania związane z nową funkcją są bardzo wymagające, dlatego trzeba do nich wciąż dorastać. Posługę spowiednika pełnię w prawdzie już od ponad 30 lat, ale bycie „Misjonarzem Miłosierdzia” w trwającym nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia to wejście na pierwszym miejscu w jeszcze głębszą przyjaźń z Jezusem, by być skutecznym przedłużeniem Jego miłosiernych dłoni wobec ludzi poranionych przez grzech i słabość. Zawsze w takiej sytuacji pojawia się również uczucie wdzięczności, bo jest to wyjątkowy gest zaufania Ojca Świętego i naszego Metropolity, dlatego w sercu rodzi się pragnienie, by „z Boga była ta przeogromna moc”, którą On składa w glinianych naczyniach naszych kapłańskich serc. 

Czym zajmować się będzie Ksiądz w swojej nowej posłudze?

Istotnie, jest to nowa forma zwiastowania Dobrej Nowiny, choć sięga korzeniami do tradycji wielu zakonów, które jako główny cel stawiały sobie głoszenie „misji ludowych” i przybliżania wiernych „do tronu łaski, abyśmy otrzymali miłosierdzie i znaleźli łaskę” (Hbr 4, 16). Ojciec Święty zaznacza w bulli, że Misjonarze Miłosierdzia „będą znakiem matczynej troski Kościoła o Lud Boży, aby wszedł on w głębokości bogactwa tej tajemnicy tak fundamentalnej dla naszej wiary.” Jeśli samo hasło Jubileuszu wzywa wszystkich wierzących do tego, by byli miłosierni jak Ojciec, to zapewne to wezwanie odnosi się jeszcze mocniej do kapłanów, spowiedników, a tym bardziej mianowanych przez Ojca Świętego Misjonarzy Miłosierdzia. Te dwa oblicza miłości: miłości matczynej i zarazem ojcowskiej, ukazują nam prawdziwe oblicze Kościoła, który jest jedną Bożą Rodziną; taką rodziną, w której są zawsze jasne wymagania płynące z Dekalogu, ale i przebaczająca miłość, która do tych wymagań pomaga nam wciąż dorastać.

Na mocy przywileju papieża, będzie Ksiądz miał władzę zwalniania z kar kościelnych, która zwyczajnie jest zastrzeżona Stolicy Apostolskiej...

Informacja na ten temat w bulli jest bardzo krótka. Papież zapowiada, że udzieli władzy przebaczenia grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej tym wybranym przez niego kapłanom, aby „podkreślić wielkość ich posłania”. W tym geście sam Ojciec Święty niejako wychodzi z wielkim darem miłosierdzia do ludzi, którzy najbardziej poplątali swoje sumienie, popełnili najcięższe grzechy i może od wielu już lat trwają w duchowej śmierci i smutku, bo nie mają odwagi oraz duchowej siły, aby podjąć całą procedurę uwolnienia z tego nieszczęścia. W tym wyjątkowym Roku Miłosierdzia Kościół jak troskliwa matka wychodzi do nich, daje im niezwykłą szansę, aby mogli nareszcie uporządkować swoje życie i odzyskać prawdziwy pokój serca.

Wiadomości o mianowaniu „Misjonarzy Miłosierdzia” pojawiają się już w mediach, ale mam nadzieję, że szczegóły ich posługi będą podane w osobnym dokumencie. Ważne jest, aby w tak delikatnej sprawie zachować najdalej idącą dyskrecję wobec wiernych korzystających z tego daru. Myślę, że właśnie przestrzeń Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie nawet ewangeliczny Nikodem znajdzie dla siebie właściwą porę i miejsce, by serdecznie porozmawiać z Jezusem, jest wielką szansą dla każdego, kto ma choćby odrobinę dobrej woli i może nie w pełni jeszcze uświadomione pragnienie nawrócenia. Ta współczesna „Arka ocalenia”, jaką jest Bazylika Bożego Miłosierdzia, zachęca do tego, by w szalejących sztormach zwątpienia i zawirowań moralnych, mocno uchwycić się dłoni Jezusa, bo tylko On ma moc uciszyć fale zwątpienia i beznadziejności. 

W lutym spotkał się Ksiądz z Ojcem Świętym...

Spotkanie Ojca Świętego z „Misjonarzami Miłosierdzia” odbyło się w dniu 9 lutego, u progu Wielkiego Postu. Papież chciał porozmawiać ze wszystkimi o tej szczególnej posłudze, do której ich zaprosił, by byli jego ambasadorami i zwiastunami miłosierdzia we współczesnym świecie. Dzień później – w Środę Popielcową, Ojciec Święty podczas uroczystej Eucharystii rozesłał Misjonarzy do tych nowych zadań, udzielając im Piotrowej władzy i ojcowskiego błogosławieństwa. Wymownym jest fakt, że na to wyjątkowe spotkanie przybyli do Rzymu dwaj apostołowie Miłosierdzia, którzy mocą Chrystusa dokonywali cudów w ludzkich sercach: św. Ojciec Pio oraz św. Leopold Mandic. Ufam, że nie tylko oni, ale i św. Jan Paweł II oraz św. Siostra Faustyna będą nam nieustannie towarzyszyć w tej posłudze, by ten Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia przyniósł nadzwyczajne owoce w rodzinach, wspólnotach zakonnych, miejscach pracy i cierpienia, a nade wszystko w ludzkich sercach. Mam także cichą nadzieję, że posługę „Misjonarzy Miłosierdzia” będą wspierać dobrym słowem i wytrwałą modlitwą inni kapłani, siostry zakonne, ludzie dobrej woli, a także wierni, którzy tak ofiarnie przybywają do kaplicy Wieczystej Adoracji w krakowskich Łagiewnikach, gdzie płonie Ogień Miłosierdzia, zapalony przez św. Jana Pawła II właśnie po to, aby zapalał nasze serca do ufnej miłości wobec Boga oraz postawy miłosierdzia wobec siebie nawzajem.

 

Pielgrzymka do kościoła jubileuszowego i bramy miłosierdzia z parafii MB Anielskiej, dekanat Pustków
Sobota, 24. września 2016 r. - Sobota, 24. września 2016 r. 

Pielgrzymka do kościoła jubileuszowego i bramy miłosierdzia z parafii MB Anielskiej, dekanatu Pustków i z parafii Wiewiórka

001 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 002 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 003 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 004 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 005 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka
006 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 007 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 008 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 009 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 010 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka
011 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 011 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 013 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 014 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 015 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka
016 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 017 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 018 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 019 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka 020 Pielgrzymka do kocioa jubileuszowego i bramy miosierdzia z par MB Anielskiej Dek Pustkow i z par Wiewiorka

 

2016.09.24 Dziękczynny Synaj i Misteczko Modlitewne w Zabawie
Sobota, 24. września 2016 r. - Sobota, 24. września 2016 r. 08:30 - 23:00

Serdecznie zapraszamy na Dziękczynny Synaj (24.09 sobota) – Diecezjalne Dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży, który odbędzie się w Zabawie u bł. Karoliny w połączeniu z Miasteczkiem Modlitewnym (23-25.09).

Miasteczko Modlitewne rozpocznie się 23 września popołudniu kiedy uczestnicy przyjadą do Zabawy i utworzą wyjątkowe, bo modlitewne miasteczko wokół Zabawskiego Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych, szczególnie Diecezjalnych i Dekanalnych Animatorów Młodzieży do włączenia się w to wydarzenie, przez które chcemy jeszcze bardziej zachwycić się bł. Karoliną i zaprzyjaźnić się z nią.

Następnego dnia 24 września będziemy przeżywać Diecezjalne Dziękczynienie za ŚDM Kraków 2016, na które zapraszamy wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie Tygodnia Misyjnego i Tygodnia Głównego. Zapraszamy wszystkich Animatorów Wolontariuszy, wszystkich tych, którzy czują się młodo i są zatroskani o młodych. Diecezjalne Dziękczynienie rozpoczniemy o godz. 10.00 w Wał-Rudzie, a zakończymy radosnym uwielbieniem przy Sanktuarium w Zabawie o godz. 22.00.

W niedzielę 25 września o godz. 10.30 Mszą Świętą i wspólną agapą o godz. 13.00 zakończy się Miasteczko modlitewne.

Wyjazd z Dębicy organizuje duszpasterstwo młodzieży dekanatu Dębica Wschód. Zbiórka na Placu Solidarności w Sobotę 24.09.2016 o godzinie 8:30

zabawa dziekczynienie111

Program dziękczynienia:

Program dzikczynienia za SDM

 

Diecezjalne dziękczynienie za ŚDM
Sobota, 24. września 2016 r. - Sobota, 24. września 2016 r. 08:30 - 23:00

2016.09.24 Diecezjalne dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży.

Serdecznie zapraszamy na Dziękczynny Synaj (24.09 sobota) – Diecezjalne Dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży, który odbędzie się w Zabawie u bł. Karoliny w połączeniu z Miasteczkiem Modlitewnym (23-25.09).

Miasteczko Modlitewne rozpocznie się 23 września popołudniu kiedy uczestnicy przyjadą do Zabawy i utworzą wyjątkowe, bo modlitewne miasteczko wokół Zabawskiego Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych, szczególnie Diecezjalnych i Dekanalnych Animatorów Młodzieży do włączenia się w to wydarzenie, przez które chcemy jeszcze bardziej zachwycić się bł. Karoliną i zaprzyjaźnić się z nią.

Następnego dnia 24 września będziemy przeżywać Diecezjalne Dziękczynienie za ŚDM Kraków 2016, na które zapraszamy wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie Tygodnia Misyjnego i Tygodnia Głównego. Zapraszamy wszystkich Animatorów Wolontariuszy, wszystkich tych, którzy czują się młodo i są zatroskani o młodych. Diecezjalne Dziękczynienie rozpoczniemy o godz. 10.00 w Wał-Rudzie, a zakończymy radosnym uwielbieniem przy Sanktuarium w Zabawie o godz. 22.00.

W niedzielę 25 września o godz. 10.30 Mszą Świętą i wspólną agapą o godz. 13.00 zakończy się Miasteczko modlitewne.

Wyjazd z Dębicy organizuje duszpasterstwo młodzieży dekanatu Dębica Wschód. Zbiórka na Placu Solidarności w Sobotę 24.09.2016 o godzinie 8:30

zabawa dziekczynienie111

Program dzikczynienia za SDM

 

Jubileusz 45-lecia Honorowych Dawców Krwii
Sobota, 24. września 2016 r. - Sobota, 24. września 2016 r. 10:00 - 11:00

24.09.2016 Jubileusz 45-lecia Honorowych Dawców Krwii

Jubileusz 45 lecia Honorowych Dawcow Krwii 001 Jubileusz 45 lecia Honorowych Dawcow Krwii 002 Jubileusz 45 lecia Honorowych Dawcow Krwii 003 Jubileusz 45 lecia Honorowych Dawcow Krwii 004 Jubileusz 45 lecia Honorowych Dawcow Krwii 005
Jubileusz 45 lecia Honorowych Dawcow Krwii 006 Jubileusz 45 lecia Honorowych Dawcow Krwii 007 Jubileusz 45 lecia Honorowych Dawcow Krwii 008 Jubileusz 45 lecia Honorowych Dawcow Krwii 009 Jubileusz 45 lecia Honorowych Dawcow Krwii 010
Jubileusz 45 lecia Honorowych Dawcow Krwii 011 Jubileusz 45 lecia Honorowych Dawcow Krwii 012 Jubileusz 45 lecia Honorowych Dawcow Krwii 013 Jubileusz 45 lecia Honorowych Dawcow Krwii 014 Jubileusz 45 lecia Honorowych Dawcow Krwii 015

 

Spotkanie Rady Duszpasterskiej
Poniedziałek, 12. września 2016 r. 18:00

  • Godz. 18:00 - Msza św.
  • Spotkanie w budynku plebanii.
 

2016.09.10 Parafialna piesza pielgrzymka DSM i LSO do Zawady
Sobota, 10. września 2016 r. - Sobota, 10. września 2016 r. 

2016.09.10 Parafialna piesza pielgrzymka DSM i LSO do Zawady

Pielgrzymkę poprowadził ks. Grzegorz Lubecki, brały w niej udział dzieci z grup działających przy naszej parafii - chłopcy ze Służby Liturgicznej i dziewczynki z DSM'u.

Błogosławieństwo przed wyruszeniem w drogę Błogosławieństwo przed wyruszeniem w drogę Pokropienie wodą święconą W dolnym kościele
Przed bramą miłosierdzia Przed bramą miłosierdzia Przed bramą miłosierdzia Na placu przy kościele
Na placu przy kościele Na placu przy kościele Na placu przy kościele W drodze

 

2016.09.10 Pielgrzymka do bramy miłosierdzia z parafii Straszęcin
Sobota, 10. września 2016 r. - Sobota, 10. września 2016 r. 

10.09.2016 do bramy miłosierdzia pielgrzymowali pątnicy z parafii Straszęcin

Przed bramą miłosierdzia Pielgrzymka ze Straszęcina Pielgrzymka ze Straszęcina Pielgrzymka ze Straszęcina
Pielgrzymka ze Straszęcina Pielgrzymka ze Straszęcina Pielgrzymka ze Straszęcina zdjęcie grupowe Nabożeństwo w dolnym kościele
Nabożeństwo w dolnym kościele Nabożeństwo w dolnym kościele

 

Parafialna pielgrzykma do Zawady
Czwartek, 8. września 2016 r. - Czwartek, 8. września 2016 r. 

08.09.2016 w Uroczystość Narodzenia NMP grupa pątników z naszej parafii wyruszyła na pieszą pielgrzymkę do Zawady k. Dębicy

 001 Modltwa bogosawiestwa na drog 002 Bogosawiestwo pielgrzymow w parafialnej wityni 003 Pokropienie wod wicon 004 Pielgrzymi wyruszaj na szlak 005 ul Budzisz 006 Pielgrzymk poprowadzi ks Jozef Durlak
 007 ul Budzisz 008 Bezpieczne przejcie przez obwodnic 009 Pielgrzymi w Zawadzie 010 Ostatnie metry przed sanktuarium 011 Jeszscze tylko podejcie pod gor 012 Oczekiwa na nas Ks Kustosz Jozef Ksiek wraz z Ks Praatem Jozefem Doboszem
 013 Przywitanie pielgrzymow 014 Przed wejciem na plac sanktuarium 015 Z Ks Przewodnikiem 016 Pokropienie wod wicon 017 W progu Zawadzkiego sanktuarium 018 Przy obrazie MB Zawadzkiej
 019 Wewntrz wityni 020 Pielgrzymi na placu 021 Mszy w przewodniczy Ks Praat Jozef Dobosz 022 Okadzenie otarza 023 Ks Kustosz wita zebranyc pielgrzymow 024 Kazanie wygosi Ks ukasz pochodzcy z Zawady
 025 Koncelebra 026 Msza w 027 Podzikowanie kustosza 029 Bogosawiestwo ziarna 030 Ks Praat zaprasza do nawiedzenia kocioa jubileuszowego i przrejcia przez bram miosierdzia

 

Strona 1 z 4

Strona główna Aktualności
 go top 
© Parafia Miłosierdzia Bożego, 39-200 Dębica, ul. Mickiewicza 2.
Valid HTML5! Valid CSS3!