Ogłoszenia

4 Niedziela Zwykła
29.01.2023

 1. Przypominamy, że jutro o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. z modlitwami o uzdrowienie.
 2. W czwartek 2 lutego — Święto Ofiarowania Pańskiego — Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą sprawowane o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św. Prosimy, aby w każdej rodzinie była poświęcona gromnica. W tym dniu będziemy odchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji nasze Siostry Służebniczki Dębickie podczas Mszy św. o godz. 18.00 włączą się w liturgię, ponowią złożone Bogu śluby i skierują krótkie słowo o ich życiu zakonnym i powołaniu. Składka tego dnia jest na zakony klauzurowe w diecezji.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
  – we wtorek: św. Jana Bosko, kapłana.
  – w piątek: św. Błażeja; po każdej Mszy św. błogosławieństwo gardła.
 4. Także w tym tygodniu — pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Spowiedź z okazji pierwszego piątku — codziennie podczas nabożeństw, a piątek od godz. 16.00.
  W pierwsze piątki miesiąca bardzo serdecznie zapraszamy młodzież na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00.
  W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny — rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Adoracja wynagradzająca Sercu Maryi o godz. 17.00.
  Natomiast dla dzieci modlitwa różańcowa o godz. 11.00 z siostrą Dobrawą i DSM.
 5. Z posługą sakramentalną do chorych udadzą się księża w pierwszą sobotę 4 lutego od godz. 8.00. Już dzisiaj informujemy, że w następną sobotę 11 lutego będzie przeżywany Światowy Dzień Chorego i o godz. 11.00 będzie Msza św. dla chorych w dolnym kościele z udzielaniem sakramentu Namaszczenia Chorych, przy czym będą mogli zyskać odpust zupełny.
 6. W dniu 21 lutego br. — w Parafii pw. Dobrego Pasterza w Nagawczynie rozpoczyna się kurs Alfa. Jest to cykl spotkań, w których uczestnicy odkrywają podstawy wiary chrześcijańskiej. Są rozmowy, dyskusje w swobodnej i przyjaznej atmosferze, a także poznawanie nowych ludzi i nawiązywanie bliskich relacji. Kurs jest dla wszystkich zainteresowanych; wierzących i niewierzących lub poszukujących prawdy i sensu życia. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału po wcześniejszym zapisaniu się.
 7. Serdecznie zachęcamy do nabycia w Sklepiku parafialnym prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym z dodatkiem o św. Janie Pawle II przeczytajmy m. in. artykuły: O sakramencie ratunkowym; O budowaniu odporności na choroby wirusowe; Jak być wierzącym mężczyzną w XXI wieku.
 8. Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu:
  Śp. Stanisława Cygan z ul. Szkotniej
  Śp. Maciej Bieszczad z ul. Gawrzyłowskiej
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…

Święto Chrztu Pańskiego
8.1.2023

 1. Nadal kontynuowana jest wizyta duszpasterska w naszej parafii i serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów. Rozkład podawany jest z tygodniowym wyprzedzeniem.
 2. Spotkania w tym tygodniu:
  • Rycerstwo Niepokalanej — we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Na spotkanie „opłatkowe” dla wszystkich Grup apostolskich działających przy naszej parafii serdecznie zapraszamy w sobotę 14 stycznia o godz. 19.00. Wcześniej zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
  • Dziewczęca Służba Maryjna z siostrą organistką Dobrawą zaprasza na kolędowanie przy „Żłóbku” Pana Jezusa w górnym kościele — w następną niedzielę 15 stycznia o godz. 12.30, tj. pół godziny przed Mszą św. o godz. 13.00.
  • Koncert kolęd i pastorałek — także w następną niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15.00 — w wykonaniu naszego Chóru i Orkiestry parafialnej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 3. Caritas Parafialna dziękuje wszystkim Darczyńcom za pomoc dla potrzebujących z okazji minionych Świąt. „Mali Kolędnicy Misyjnymi” wraz siostrą katechetką Benitą zbierają dzisiaj po każdej Mszy św. ofiary dla cierpiących dzieci w krajach misyjnych. Pieniądze będą przekazane przez Wydział Misyjny przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
 4. Odnośnie sprzątania kościoła i całego obejścia, prosimy o stałe kontynuowanie wpłat na ten cel, wymagający nieustannej troski o utrzymanie czystości i porządku w tak wielkim obiekcie, z którego korzystamy. Przyjęliśmy, że od rodziny 100 zł w ciągu roku.
 5. Nasza parafia włącza się w zbiórkę dot. produkcji świec okopowych dla żołnierzy na froncie ukraińskim. Co zbieramy? ✓ wosk, parafinę (świece, resztki świec oraz wkładów do zniczy); ✓ czyste puszki po konserwach i po karmie dla zwierząt — każdego rozmiaru, przy czym ważna informacja, że nie mogą być puszki po napojach. Od środy tego tygodnia — w terminie do dnia 15 stycznia br., przy wejściu do dolnego kościoła, będzie można składać podane wyżej rzeczy do opisanych kartonów. Pomoc żołnierzom na Ukrainie niewiele k6sztuje, a ma wielkie znaczenie.
 6. Zachęcamy do nabycia w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym przeczytajmy ciekawe artykuły: np. „Rodzina Ulmów z Markowej będzie wyniesiona do chwały ołtarzy i nawet ich dziecko nienarodzone będzie ogłoszone błogosławionym. Jest także artykuł: „Ksiądz przychodzi do mieszkania — o kolędzie”.
 7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu:
  Śp. Fryderyk Kruszyński z ul. Kochanowskiego
  Śp. Jerzy Stalec z ul. Królewskiej
  Śp. Zofia Bielatowicz z ul. Górzystej
  Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie, …

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki
1.1.2023

 1. W piątek, dnia 6 stycznia br. — Uroczystość Objawienia Pańskiego, która jest Dniem Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjnym Dniem Dziecka.
  Godziny Mszy św. — jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, aby oznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów. Składka w tę uroczystość na potrzeby misji. Ulicami naszego Miasta przejdzie w tę Uroczystość Orszak Trzech Króli. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 2. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek i pierwsza sobota miesiąca. Różaniec w pierwszy czwartek odmówimy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Spowiedź św. w tym dniu od godz. 17.00.
  W pierwszą sobotę 7 stycznia o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci na modlitwę różańcową. O godz. 17.00 zapraszamy na adorację wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi i na Mszę św. z kazaniem o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę, dnia 8 stycznia br. przypada święto Chrztu Pańskiego. Przypominamy, że w naszym kościele — składka w drugą niedzielę miesiąca jest przeznaczona na cele inwestycyjne.
  W tę niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierać ofiary do puszek „Mali Kolędnicy Misyjni” wraz z s. katechetką Benitą Bochenek, opiekunką Grupy Misyjnej w naszej parafii. Ofiary będą przeznaczone dla cierpiących dzieci w krajach misyjnych.
 4. Dnia 6 stycznia będzie Msza św. o godz. 18.00 w int. Ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe Świata Pracy w sali bł. ks. Jerzego Popiełuszko.
 5. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy — serdecznie zaprasza na przedstawienie pt. „Zabawa w Jasełka”, które wystawione zostanie przez uczniów szkoły w niedzielę 8 stycznia o godz. 14.00 — w dolnym kościele.
 6. Widowisko z Maryją i Jezusem…, jako Jasełka, odbędzie się także w niedzielę 8 stycznia — w Auli bł. Edmunda Bojąnowskiego pod kościołem klasztornym w Dębicy, ul. Krakowska 15.00 o godz. 14.00 i 17.00.
 7. Rozkład wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień podany jest w gablocie parafialnej i w Internecie.
 8. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich ubogacających naszą wiarę.
 9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
  Śp. Stanisław Ciebień z ul. Wilhelma Macha
  Śp. Danuta Wojtuła z ul. Tetmajera
  Śp. Krystyna Skoneczna z ul. Sienkiewicza
  Śp. Janusz Podgórski z ul. Tetmajera
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…

Rozkład wizyty duszpasterskiej – II Tydzień


Uroczystość Narodzenia Pańskiego
25.12.2022

 1. Kapłani naszej Parafii składają serdeczne podziękowanie za złożone życzenia świąteczne wszystkim Osobom i Grupom parafialnym oraz Instytucjom. Wyrazem wdzięczności niech będą nasze kapłarskie życzenia wraz z darem modlitwy.
  Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom, aby Dzieciątko Jezus dotknęło wszystkich czułością i swoją miłością.
  Niech zawsze Wam towarzyszy Jego łaska oraz pełne serdeczności matczyne spojrzenie Maryi — Jego Matki.
 2. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Przypominamy, że porządek Mszy św. jak w niedzielę do godz. 15.00 włącznie. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 3. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego z okolicznościowym kazaniem w sobotę 31.12.2022 o godz. 9:00 i 18:00.
 4. Serdecznie dziękujemy za liczny udział Parafian w Mszach św. roratnich podczas Adwentu. Rodzicom i Dziadkom dziękujemy za przyprowadzanie dzieci z lampionami, a siostrom służebniczkom: Benicie i Dobrawie dziękujemy za troskę o dzieci i uczestnictwo z nimi w Roratach. Bardzo dziękujemy Dziewczęcej Służbie Maryjnej za piękny śpiew pieśni adwentowych, upiększający udział w liturgii.
 5. Dziękujemy także bardzo serdeczhie za przygotowanie kościoła i wystrój świąteczny Państwu Ewelinie i Januszowi Stalec, Patrykowi Pasek, Marcinowi Szczęch, Wiesławowi Szerszeń, Olafowi Bartnik, Lektorom oraz KSM i Grupie Modlitewnej Alpha.
  Dziękujemy kolejnej jeszcze Róży Jacka Książek za złożoną ofiarę na dekorację, a Nadleśnictwu Dębica składamy gorące podziękowanie za piękne choinki, Panu Mateuszowi Smoła za przywiezienie ich z lasu.
 6. Informujemy, że Sklepik parafialny będzie czynny w jutrzejsze swięto po każdej Mszy św. i zachęcamy do nabycia podwójnego egzemplarza „Gościa Niedzielnego” świąteczno-noworocznego.

  Kolęda na ul. Budzisz w tym tygodniu odcinki za obwodnicą.

4 Niedziela Adwentu
18.12.2022

 1. Przez cały Adwent serdecznie zapraszamy w dni powszednie na Mszę św. wotywną „Rorate” o godz. 6.00 i 18.00. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 zostaną uroczyście przyjęte kolejne dziewczynki do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 2. Spowiedź przed Świętami będzie w naszej parafii — w środę 21 grudnia. Ze względu na obowiązki szkolne kapłanów, spowiedź będzie w dolnym kościele, w innych godzinach niż dotychczas:
  godz. 8.00 — 10.00;
  14.30 — 16.30;
  17.00 — 18.00
  19.00 — 20.00.
  W pozostałe dni będziemy spowiadać w sąsiednich parafiach, dlatego w naszym kościele będzie ograniczona możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 3. W tym tygodniu spotkanie Wspólnoty Faustinum — w środę po Mszy św. wieczornej.
 4. W sobotę 24 grudnia br. — Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby zachować tradycyjną i religijną oprawę tej wieczerzy. Przy wigilijnym stole niech zgromadzi się cała rodzina. Jest to także okazja dopojednania w rodzinie i sąsiedztwie; wspomnijmy również naszych bliskich zmarłych. W programie niech będzie wspólna modlitwa, odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólna wieczerza wigilijna i śpiew kolęd. W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast tradycyjna Pasterka o godz. 24.00. Ofiara składana na tacę podczas Mszy św. o północy jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 5. W Wigilię obchodzi imieniny Ksiądz Adam Chmiel. Składamy Księdzu jak najlepsze życzenia: dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa w posłudze duszpasterskiej. Msza św w int. Ks. Solenizanta będzie w dniu imienin o godz. 6.00.
 6. W następną niedzielę 25 grudnia uroczystość Narodzenia Pańskiego. Składamy serdeczne podziękowanie Tym wszystkim, którzy przesłali naszej wspólnocie kapłańskiej świąteczne życzenia wraz z darem modlitwy. Odwzajemniamy także modlitwą podczas Mszy świętych w int. wszystkich Parafian i życzymy nieustannej opieki Bożej i błogosławieństwa.
 7. W następny poniedziałek 26 grudnia — św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę; nie będzie Mszy św, o godz. 18.00. Składka w to święto jest przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Wieczystej adoracji w naszym dolnym kościele nie będzie w Wigilię, w Boże Narodzenie i 26 grudnia. Wznowimy adorację 27 grudnia po porannej Mszy św.
 8. Kolędę w naszej parafii rozpoczniemy 27 grudnia od godz. 8.30 za obwodnicą. Będzie nam pomagał Ks. Krzysztof Fejkiel — obecnie student KUL-u. W tym roku chcemy objąć kolędą całą parafię. Program będziemy podawać na najbliższy tydzień.
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy 25-ciu Różom Żywego Różańca w naszej parafii za ofiary na świąteczną dekorację kościoła i urządzenie szopki betlejemskiej, złożone przez ich Zelatorów, którymi są: Zenon Pieczonka, Adam Ziobro, Rozalię Łanucha, Jadwiga Wójcik, Michalina Błażejewska, Józefa Kloc, Wiesława Czernicka, Maria Kubik, Stanisław Ciszek, Zyta Rusin, Anna Świętoń, Waleria Wójcik, Teresa Strózik, Józefa Laska, Jadwiga Stanoch, Teresa Buszek, Barbara Madejczyk, Maria Bąk, Grażyna Nykiel, Maria Ciecieręga, Łucja Bieszczad, Elżbieta Małozięć, Janina Kliś, Helena Medygrał i Joanna Ragan. Bóg zapłać wszystkim Członkom tych Róż, a także indywidualnym Ofiarodawcom.
 10. Parafialny Oddział Caritas wspiera akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Przy wyjściu z kościoła pod chórem można nabyć świecę wigilijną za ofiarę 9 zł na pomoc dzieciom. Zachęcamy do ofiarności na ten cel, gdyż ofiary złożone przy nabyciu świec wigilijnych przeznaczone są na opłacanie posiłkQw dla dzieci z ubogich rodzin.
 11. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” z włożonym dodatkiem, którym jest „Modlitwa przed wieczerzą wigilijną”. Jest to piękna pomoc dla wielu rodzin. Dla dzieci jest piękny w swej treści „Mały Gość”.
 12. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
  Śp. Jan Szewczuk z ul. Robotniczej
  Śp. Maria Kalita z ul. Pana Tadeusza
  Śp. Kazimierz Święch z ul. Wilhelma Macha
  Śp. Marcin Sokołowski (przebywający poza parafią z ul. Robotniczej)
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…

3 Niedziela Adwentu
11.12.2022

 1. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, a w piątek 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.
  Przez cały Adwent zapraszamy w dni powszednie na Mszę św. wotywną „Rorate” o godz. 6.00 i 18.00.
  W liturgii Kościoła przypada we wtorek św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w środę św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 2. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:
  • Kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania — jutro i w środę po Mszy św. wieczornej.
  • Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” — we wtorek na Mszy św. wieczornej, a następnie w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszko.
  • Hospicjum Domowe — w środę na Mszy św. wieczornej, a następnie w sali hospicyjnej.
  • Zbiórka ministrantów — w środę o godz. 17.00.
  • Młodzież wyjeżdżającą i zainteresowaną wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie zapraszamy na spotkanie w przyszły poniedziałek 19 grudnia o godz. 19.30 w sali KSM.
 3. Kapłani pojadą o chorych parafian z posługą sakramentalną w sobotę 17 grudnia od godz. 8.00.
 4. Burmistrz Miasta Dębicy zaprasza do wzięcia udziału w Koncercie „Dla pokoju — Solidarni z Ukrainą” z udziałem artystów Orkiestry Filharmonii Lwowskiej, który odbędzie się 11 grudnia o godz. 17.00 w Domu Kultury Mors w Dębicy. Wydarzenie zakończy odbywający się w Dębicy Międzynarodowy Festiwal „Dębickie Korzenie” Krzysztof Penderecki in memoriam.
 5. W kościele pw. Św. Jadwigi w Dębicy odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia i dziękczynienie za 30 lat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka — w sobotę 17 grudnia, w godz.: 13.00 — 17.00. Skupienie poprowadzi Ks. Prałat Zbigniew Guzy, diecezjalny duszpasterz Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Uczestniczyć mogą także wszyscy zaangażowani w apostolstwo trzeźwości i osoby pragnące umocnić swoją wiarę i trzeźwość.
 6. Przypominamy, że dzisiaj można nabyć sianko do Żłóbka i na stół wigilijny, przygotowane przez Dziewczęcą Służbę Maryjną z siostrę organistką Dobrawą i Grupę Misyjną z siostrą katechetką Benitą. Bóg zapłać za składane ofiary na funkcjonowanie tych Grup i na pomoc dzieciom na Ukrainie, gdzie pracują siostry służebniczki.
  Parafialny Oddział Caritas wspiera nadal akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Przy wyjściu z kościoła pod chórem można nabyć świecę wigilijną za ofiarę 9 zł na pomoc dzieciom.
 7. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich i poświęconych opłatków wigilijnych. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 8. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
  Śp. Bronisław Piwowar z ul. Gawrzyłowskiej
  Śp. Bronisława Matłok z ul. Wielopolskiej
  Śp. Andrzej Hamala z ul. Robotniczej
  Śp. Stanisława Błocka z ul. Pana Tadeusza
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…

2 Niedziela Adwentu
4.12.2022

 1. Witamy dzisiaj w naszej świątyni parafialnej Księdza Proboszcza Janusza Michalika, który podczas Mszy świętych dzieli się sprawami dotyczącymi budowy kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu. Nasza parafia ma zleconą przez Kurię Diecezjalną opiekę nad tą budową i dlatego składka dzisiejsza będzie przeznaczona na ten cel.
  Także dzisiaj — dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie; zbiórka do puszek na Fundusz tej Pomocy przy wyjściu z kościoła.
 2. Przez cały Adwent zapraszamy w dni powszednie na Mszę św. wotywną „Rorate” o godz. 6.00 i 18.00, poprzedzoną śpiewem ,Godzinek do Najśw. Maryi Panny”.
  W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane rano o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i po południu o godz. 16.30 i 18.00. Msza św. dla Rycerstwa Niepokalanej i wszystkich chętnych o godz. 11.00, a po Mszy św. modlitwa w „Godzina łaski”. Serdecznie wszystkich zapraszamy w tę Uroczystość do licznego udziału w Mszy św.
 3. W następną niedzielę 11 grudnia po Mszach św. — Dziewczęca Służba Maryjna z s. Dobrawą Adamczyk i Grupa Misyjna z s. Benitą Bochenek będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. „Bóg zapłać” za złożone przy tej okazji ofiary, które będą przeznaczone na funkcjonowanie tych Grup i na pomoc dzieciom na Ukrainie, gdzie mimo trudnej sytuacji posługują nasze Siostry Służebniczki. Także w następną niedzielę — spotkanie Członków „Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego” o godz. 15.00 w domu generalnym Sióstr Służebniczek.
 4. Parafialny Oddział Caritas wspiera akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Kto złoży na ten cel ofiarę 9 zł, otrzyma świecę wigilijną. Przypominamy, że organizowana jest także w tym roku ogólnopolska Akcja _Paczuszka dla Maluszka”. U nas przygotowujemy dary dla podopiecznych w Domu Samotnej Matki w Tarnowie i dla osób z Ukrainy. Można zabrać papierową bombkę z choinki umieszczonej przy ołtarzu z informacją, co kupić do paczki. Termin składania paczek pod choinkę do 11 grudnia.
 5. W Sklepiku parafialnym są do nabycia czasopisma katolickie i opłatki wigilijne. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 6. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu:
  Śp. Cecylia Kędzior z ul. Zdrojowej
  Śp. Tadeusz Gągól z ul. Pana Tadeusza
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…

1 Niedziela Adwentu
27.11.2022

 1. Jutro przypada 13. rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji — Ks Biskupa Andrzeja Jeza. Panu Jezusowi Miłosiernemu powierzajmy Księdza Biskupa Jego posługę pasterską.
  W rozpoczętym Adwencie, będzie celebrowana w dni powszednie Msza św. wotywna „Rorate” o godz 6.00 i 18.00. Przed Mszą św. śpiew ,,Godzinek do Najśw. Maryi Panny”.
  Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału.
  Dzieci z lampionami będą w procesji wchodzić do kościoła. Przewidziane są dla nich niespodzianki i prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci do udziału w „Roratach”.
 2. W środę w liturgii Kościoła — św. Andrzeja Apostoła, a w sobotę św. Franciszka Ksawerego, kapłana. We wtorek 29 listopada rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa w pierwszy piątek o godz. 7.00. Różaniec w pierwszy czwartek odmówimy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  Do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież oraz dorosłych w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00.
  W pierwszą sobotę zapraszamy o godz. 17.00 na adorację wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi i na Mszę św. z kazaniem o godz. 18.00.
 4. Do osób chorych pojadą kapłani z posługą sakramentalną przed Świętami w sobotę 17 grudnia od godz. 8.00. Nie będzie wyjazdu w pierwszą sobotę grudnia.
 5. W następną niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie i na ten cel będzie zbiórka do puszek.
 6. Według wytycznych Caritas Diecezji Tarnowskiej zostanie także w naszej parafii przeprowadzona akcja charytatywna „Chlebki miłosierdzia”. W tym roku też będzie organizowana ogólnopolska Akcja „Paczuszka dla Maluszka”. Przygotowujemy dary dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie i osobom z Ukrainy. Z choinki umieszczonej przy ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja, co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 11 grudnia br. Akcję koordynuje ,,Kościół Domowy”.
 7. Spotkania w tym tygodniu:
  • Dzisiaj o godz. 16.00 — Koncert Adwentowy.
  • Spektakl teatralny Operacja Interitus — szczegóły na plakacie, a darmowe bilety po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła.
  • Jutro o godz. 19.00 — spotkanie rodziców tej młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania (tylko rodziców).
  • Także jutro o godz. 18.00 — Msza św. za Zmarłych, którzy w minionym kwartale, tj. od miesiąca września br. korzystali z pomocy Dębickiego Hospicjum Domowego przy naszej parafii, Serdecznie zapraszamy Rodziny tych Zmarłych.
  • Rycerstwo Niepokalanej — we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 8. Nasza parafia jest parafią patronalną dla parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu, która buduje kościół. Za tydzień będziemy gościć ks. proboszcza tej parafii ks. Janusza Michalika, który wygłosi kazania. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na budowę kościoła w Nowym Sączu.
 9. Przypominamy, że w niedziele tylko pierwsza Msza św., tj. o godz. 6.30, jest w kościele dolnym. Natomiast w dni powszednie wszystkie Msze św. w kościele dolnym.
 10. Parafialny Oddział Caritas wspiera akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Każdy, kto złoży na ten cel ofiarę 9 zł, otrzyma świecę wigilijną.
 11. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. Do tygodnika Gość Niedzielny jest załączony piękny kalendarz ścienny na 2023 rok. Natomiast dla dzieci jest nowy numer ,Małego Gościa” oraz „Promyczek dobra” w cenie 6 zł, a dla najmłodszych „Mały Promyczek”.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
20.11.2022

 1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla jest w naszej diecezji świętem patronalnym Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Chrystusowi powierzamy wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, a także wszelkie działania Stowarzyszeń i Grup apostolskich działających w naszej parafii. Módlmy się również o nowych członków do Grup religijnych.
  Po Komunii św. odmówimy „Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi”. Za odmówienie tego Aktu w dzisiejszą uroczystość można zyskać odpust zupełny.
 2. W liturgii Kościoła przypada jutro wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, a we wtorek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
  Także jutro o godz. 18.00 — Msza św. z modlitwami o uzdrowienie.
  Przypominamy, że w listopadzie „wypominki” za zmarłych są codziennie przed Mszą św. wieczorną, a w piątki o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. za wszystkich Zmarłych wypominanych w naszym kościele.
 3. Spotkania w tym tygodniu:
  • Młodzież przygotowującą się do przyjęcia s. Bierzmowania zapraszamy na spotkanie jutro i w środę o godz. 18.45.
  • Lektorzy — we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali kinowej.
  • Rodziców z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. zapraszamy — w środę o godz. 18.45, w górnym kościele.
  • Rodziców tych uczniów, którzy przygotowują się do przyjęcia s. Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w następny poniedziałek 28 listopada — w sali kinowej o godz. 19.00.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się ADWENT, a zarazem nowy rok liturgiczny. Już dzisiaj informujemy, że od pierwszej Niedzieli Adwentu będą odprawiane Msze święte w dni powszednie — w kościele dolnym o godz. 6.00, 7.00 i 8.00 oraz Msza św. roratnia dla dzieci o godz. 18.00. Natomiast w niedziele — w kościele dolnym będzie Msza św. o godz. 6.30, a pozostałe Msze św. niedzielne w kościele górnym.
 5. Dziękujemy za ofiary w ub. niedzielę na cele inwestycyjne w kwocie 18.217 zł. Bóg zapłać także za wpłaty na sprzątanie kościoła; corocznie wpłacają rodziny po 100 zł. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca będzie składka na ogrzewanie kościoła.
 6. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich.
 7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu:
  Śp. Dorota Maś z ul. Gawrzyłowskiej
  Śp. Jan Nadała z ul. Reja
  Śp. Julia Szymusik-Nosal z ul. Robotniczej
  Śp. Stefania Magdoń z ul. Robotniczej
  Śp. Kazimierz Bańdur z ul. Szkotniej
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…

33 Niedziela Zwykła
13.11.2022

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy św. — zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Także dzisiaj w całym Kościele — Światowy Dzień Ubogich.
  Przypominamy, że przy wyjściu z kościoła można zabrać tzw. tytki (papierowe torby), które w domu prosimy wypełnić artykułami spożywczymi. Tak przygotowane artykuły prosimy dostarczyć do pomieszczenia Caritas w budynku plebanii lub do Księdza Artura, opiekuna naszej parafialnej Caritas. Wszystkie zebrane artykuły będą przekazane osobom ubogim w naszej parafii.
 2. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada:
  — w czwartek: św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  — w piątek: bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; święto patronalne Ruchu Czystych Serc.
  Solenizantom oraz małżonkom-jubilatom składamy serdeczne życzenia.
 3. W przyszłą niedzielę — uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jako ostatnia niedziela roku liturgicznego. W naszej Diecezji Tarnowskiej jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a także Liturgicznej Służby Ołtarza. W tę Uroczystość, w naszym kościele na Mszy św. o godz. 11.00 będzie przyjęcie nowych ministrantów. W Górze Motycznej odpust parafialny; suma o godz. 11.00. W następną niedzielę 20 listopada przypada Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
 4. Spotkania w tym tygodniu:
  • Wspólnota Faustinum — we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Członków poprzedniej Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz nowych Członków obecnie wybranych — zapraszamy w środę 16 listopada o godz. 19.00 do sali kinowej przy dolnym kościele.
  • W następną niedzielę Koncert Cecyliański w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy. W programie utwory muzyki sakralnej w wykonaniu Chóru z Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu.
 5. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich w naszym Sklepiku parafialnym i lektury w rodzinach. W Gościu Niedzielnym jest ostatnia płyta z serii Biblia Audio oraz ważne artykuły, m.in.: 101 lat Wandy Półtawskiej, Mężczyźni św. Józefa, Viktor Franki twórca logoterapii. Można jeszcze nabyć Kalendarz Rolników.
 6. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłe Parafianki w ub. tygodniu:
  Śp. Janina Kopala z ul. Gawrzyłowskiej
  Śp, Teresa Dygdoń z ul. Budzisz
  Śp. Janina Czerwona z ul. Robotniczej
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…

32 Niedziela Zwykła
6.11.2022

 1. W piątek 11 listopada — Narodowe Święto Niepodległości w naszej Ojczyźnie. Msza św. za Ojczyznę w parafii św. Jadwigi o godz. 11.00. W naszym kościele — Msza św. z kazaniem w int. Ojczyzny, o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. W piątek jest dyspensa od pokarmów mięsnych.
 2. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada:
  – w środę: Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  – w czwartek: św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  – w piątek: św. Marcina z Tours, biskupa.
  – w sobotę: św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  Solenizantom i małżonkom przeżywającym rocznice Ślubu składamy serdeczne życzenia i powierzamy Panu Jezusowi Miłosiernemu.
 3. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:
  • Rycerstwo Niepokalanej — we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Członkowie Akcji Katolickiej — we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Spotkanie Lektorów — także we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali kinowej.
  • Na lekcję śpiewu patriotycznego pt. „Wyśpiewajmy razem historię” zapraszają Siostry Służebniczki w sobotę 12 listopada o godz. 14.30 — w ogrodzie klasztornym przy ul. Krakowskiej 15.
  • Spotkanie „Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego” w niedzielę 13 listopada o godz. 15.00 w domu Sióstr, przy ul. Bojanowskiegp 10.
 4. W przyszłą niedzielę — Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Także w przyszłą niedzielę, w całym Kościele będziemy przeżywać Światowy Dzień Ubogich. W związku z tym organizowane są przez Caritas różne akcje charytatywne. Za tydzień przy wyjściu z kościoła można zabrać tzw. tytki (papierowe torby), które w domu prosimy wypełnić artykułami spożywczymi. Tak przygotowane artykuły dostarczyć do pomieszczenia Caritas w budynku plebanii lub do Księdza Artura, opiekuna naszej parafialnej Caritas. Wszystkie zebrane artykuły będą przekazane osobom ubogim w naszej parafii.
 5. Przypominamy, że dniach 18, 19 i 20 listopada br. odbędzie się w naszej parafii Katechizacja Przedmałżeńska dla par narzeczonych. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 6. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” przeczytajmy m. in. ciekawy artykuł o duszpasterstwie osób samotnych; o religijnych aspektach wojny na Ukrainie i o młodych stypendystach w naszej diecezji. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość”.
 7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub tygodniu:
  Śp. Stanisław Roczniak z ul. Wielopolskiej
  Śp. Czesław Kruczek z ul. Gawrzyłowskiej
  Śp. Tadeusz Szczepkowicz z ul. Wielopolskiej
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…

31 Niedziela Zwykła
30.10.2022

 1. We wtorek UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH i rozpoczęcie Tygodnia Modlitwy za Zmarłych. W naszym kościele nie będzie w tę Uroczystość Mszy św. o godz. 13.00 i 15.00. O godz. 14.00 — na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej — będzie procesja z modlitwą za zmarłych i okolicznościowe kazanie. Po procesji — Msza św. w kaplicy cmentarnej. Przed Wszystkimi Świętymi spowiadamy dziś na każdej Mszy św. i jutro od godz. 17.00.
  Wieczysta adoracja w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień zaduszny rozpocznie się od godz. 19.00.
  Przy naszych cmentarzach w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie zorganizowana kwesta do puszek na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 2. W środę — WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (Dzień Zaduszny). Msze św. będą odprawiane w godz. 6.30. 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.
  W liturgii Kościoła tego tygodnia przypada w piątek św. Karola Boromeusza. Solenizantom, a także małżonkom przeżywającym rocznicę Ślubu składamy serdeczne życzenia.
 3. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00. W pierwszy piątek Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30.
  W pierwszą sobotę serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00 i na Mszę Świętą o godz. 18.00.
  Do chorych pojadą kapłani w pierwszą sobotę 5 listopada od godz. 8.00.
 4. Od wtorku przez cały miesiąc listopad będzie modlitwa różańcowa z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30. Natomiast w każdy piątek miesiąca listopada będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00 za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Także od listopada, na każdej Mszy św. wieczornej będą głoszone w dni powszednie krótkie homilie.
 5. Zachęcamy do zyskiwania odpustu za zmarłych. Są trzy zwyczajne warunki zyskania odpustu: spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego (np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo lub inna modlitwa). Odpusty, które można zyskać w najbliższych dniach, są następujące:
  — jeden odpust w Dzień Zaduszny, (czyli od południa 1 listopada aż do północy 2 listopada): za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz i Wierzę…
  — codziennie od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmównie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych, przy czym wypełnienie zwyczajnych warunków, tj. wcześniej odprawiona spowiedź, Komunia św. i modlitwa w int. Ojca Świętego. Dla zyskania odpustu zupełnego potrzeba jeszcze, aby nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  Osoby starsze i chore, a także te osoby, które z poważnych powodów nie mogą opuścić miejsca zamieszkania — mogą zyskać odpust zupełny łącząc się duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte.
 6. Dziękujemy bardzo za zainteresowanie wyborami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i dużo oddanych głosów. Nowo wybrany skład Rady liczy ogółem 27 osób, w tym 17 osób z wyboru, 6 osób z nominacji i 4 osoby z urzędu. Członkowie z wyboru (alfabetycznie wg nazwisk):
  1) Gniazdowska Lucyna ul. Wilhelma Macha
  2) Hayn Paweł ul. Mickiewicza 3) Zenon Jędrzejewski. ul. Króla Bolesława Chrobrego
  4) Książek Jacek ul. Gawrzyłowska
  5) Kula Jerzy ul. Pana Tadeusza
  6) Ligęska Stanisław ul. Budzisz
  7) Loda Andrzej ul. Wilhelma Macha
  8) Łagowski Ryszard ul. Budzisz
  9) Łazarz Bogusława ul. Szkotnia
  10) Mikos — Cieśla Ewa ul. Robotnicza 11) Myzia Marta ul. Wielopolska
  12) Pieczonka Zenon ul. Robotnicza
  13) Przybysz Wiesław ul. Budzisz
  14) Stalec Janusz ul. Robotnicza
  15) Szerszeń Wojciech ul. Wiejska
  16) Szudy Maria ul. Budzisz
  17) Witkoś — Janczura Anna ul. Budzisz
  Z nominacji:
  1. Anna Nylec ul. Mickiewicza
  2. Krystyna Wolska ul. Mickiewicza
  3. Kazimierz Pajdo ul. Robotnicza
  4. Marcin Szczęch ul. Grunwaldzka
  5. Kinga Wywrot ul. Pana Tadeusza
  6. Tymoteusz Bukowski ul. Mickiewicza
  Z urzędu:
  1. Ks. Proboszcz Antoni Bielak — Przewodniczący Rady
  2. Ks. Łukasz Opolski
  3. Ks. Artur Marta
  4. S. Dobrawa Adamczyk
  Gdyby ktoś z Członków wybranych nie mógł podjąć zadań w Radzie Duszpasterskiej, prosimy poinformować o tym w kancelarii parafialnej.
  Na wspólne spotkanie Członków poprzedniej Rady Parafialnej i Członków obecnie wybranych — zapraszamy w środę 16 listopada o godz. 19.00 do sali kinowej przy dolnym kościele.
 7. Przypominamy o zaplanowanej Katechizacji Przedmałżeńskiej dla par narzeczonych, przygotowujących się do zawarcia w najbliższym czasie sakramentu Małżeństwa. Przygotowanie odbędzie się w naszej parafii, w dniach: 18, 19 i 20 listopada br. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii, a zapisy w kancelarii parafialnej.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy Ofiarodawcom z naszej parafii za dar pięknych kwiatów przywiezionych z okazji Urocżystości Wszystkich Świętych do naszej świątyni parafialnej.
 9. Zachęcamy do nabycia w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich; szczególnie „Gościa Niedzielnego”.
 10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego w ub. tygodniu
  Śp. Zdzisława Drozdowskiego z ul. Kochanowskiego.
  Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…

30 Niedziela Zwykła
23.10.2022

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Składka dzisiaj na misje z przeznaczeniem na fundusz papieski.
 2. Nadal zapraszamy codziennie wszystkich parafian, także młodzież i dzieci na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
 3. Zgodnie z tym, jak zostało wcześniej ogłoszone i podane w wydrukowanym dla wszystkich parafian programie, wczoraj Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczęła się w naszej parafii renowacja Misji świętych „Przez Maryję do Chrystusa” trwać będzie przez 3 dni, tj. do środy tego tygodnia. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w każdym podanym dniu, wg opracowanego programu.
  W czasie trwania renowacji Misji św. nie będzie Mszy porannych o 6:00 i 7:00.
 4. W piątek tego tygodniu przypada św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Wszystkim solenizantom, a także małżonkom przeżywającym rocznice Ślubu składamy serdeczne życzenia i powierzamy w modlitwie Panu Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Różańcowej.
 5. W naszym Mieście — w sobotę 29 października — odbędzie się „Pochód Świętych” z relikwiami wielu Świętych i Błogosławionych. Pochód rozpocznie się o godz. 10.00 z kościoła pw. św. Jadwigi do kościoła klasztornego, przy ul. Krakowskiej na Mszę św. o godz. 11.00 w int. rodzin — o błogosławieństwo Boże i świętość ich życia.
  Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tym pochodzie wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Świętych, którzy ukazują prawdziwy cel naszego życia i wspierają wstawiennictwem u Boga. Szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież do czynnego włączenia się w „Pochód Świętych” — w przebraniu za Aniołów i Świętych.
 6. W kancelarii parafialnej można zamawiać „Wypominki” za zmarłych.
 7. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” są m.in. następujące artykuły:
 8. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego w ub. tygodniu
  Śp. Jacka Gawlika z ul. Pana Tadeusza.
  Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…

29 Niedziela Zwykła
16.10.2022

 1. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie przeżywamy Dzień Papieski. Młodzież z KSM przeprowadza po Mszach św. zbiórkę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Także dzisiaj Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
  — jutro: św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  — we wtorek: św. Łukasza Ewangelisty; święto patronalne Służby Zdrowia.
  — w czwartek: św. Jana Kantego, kapłana.
  — w sobotę. św. Jana Pawła II, patrona Małopolski i Zakliczyna.
  Solenizantom oraz małżonkom-jubilatom składamy serdeczne życzenia.
 3. We wtorek obchodzi imieniny Ksiądz Łukasz Opolski. Życzymy Księdzu dobrego zdrowia, światła Ducha Świętego, radości z kapłaństwa i opieki Matki Bożej. Msza św. w int. Ks. Solenizanta będzie w czwartek 27 października o godz. 18.00.
  Także we wtorek przypada 4-ta rocznica rozpoczęcia wieczystej adoracji w naszej parafii.
  W int. dziękczynnej za adorację przeżyjemy w tym dniu nabożeństwo różańcowe.
 4. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo różańcowe, także młodzież i dzieci. Po nabożeństwie Msza św.
  Dziś Odpust w parafii św. Jadwigi; Suma odpustowa o godz. 12.00.
 5. Spotkania w tym tygodniu:
  • Rodziców Kandydatów do s. Bierzmowania zapraszamy — jutro o godz. 19.00.
  • Pracodawców i przedsiębiorców z Duszpasterstwa „TALENT” zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie w sali Ks. Jerzego Popiełuszko.
  • Członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej.
  • Wspólnota Faustinum — w piątek po Mszy św. wieczornej.
  • Chętne dziewczęta w wieku od 17 lat zaprasza s. Klaudia do domu sióstr przy ul. Bojanowskiego 10 — na „Lectio divina” z Maryją; tel. 515 284 863.
 6. W następną niedzielę Światowy dzień Misyjny i składka na misje. Natomiast w sobotę przed tą niedzielą — na Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się w naszej parafii, trwająca przez 3 dni (do środy włącznie) tzw. renowacja misji świętych. Renowacja jest dla przypomnienia i dziękczynienia za otrzymane łaski podczas przeżywanych misji świętych w ub. roku, które są praktykowane we wspólnocie Kościoła lokalnego, zwykle, co 10 lat.
  Program jest na plakatach i na stronie internetowej parafii. Wychodząc z kościoła można tez zabrać od młodzieży. Renowacje misji świętych przeprowadzi Ks. Zygmunt Tokarz — saletyn. Będą poświęcone orędziu Matki Bożej z La Salette.
 7. Także w następną niedzielę 23 października wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Kandydaci (imię, nazwisko i ulica) znajdują się na przygotowanej liście, którą zabierzcie dziś od lektorów — wychodząc z kościoła. Na liście prosimy zaznaczyć jednego kandydata i za tydzień wrzucić swój głos do przygotowanej skrzynki. Na listę wpisywaliśmy kandydatów, którzy otrzymali więcej niż jeden głos zgłoszeniowy. Wyniki wyborów zostaną ogłoszone w niedzielę 30 października.
 8. Serdecznie dziękujemy za ofiary na podejmowane inwestycje, złożone w ub. niedzielę, których kwota wyniosła 18.846 zł.
 9. W kancelarii parafialnej można zamawiać „Wypominki” za zmarłych listopadowe i roczne. Zachęcamy też do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich.

28 Niedziela Zwykła
9.10.2022

 1. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo różańcowe także młodzież i dzieci. Po nabożeństwie Msza św.
 2. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada:
  – w czwartek. bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
  – w sobotę św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  Solenizantom oraz małżonkom-jubilatom składamy serdeczne zyczenia.
 3. Jeszcze dziś mozna zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej Za tydzień podamy ich nazwiska, a wybory odbędą się w niedzielę 23 października.
  Dzień wcześniej — w sobotę 22 października o godz 18.00 rozpocznie się w naszej parafii renowacja Misji św , które poprowadzi Ks Zygmunt Tokarz, saletyn.
 4. Spotkania w tym tygodniu.
  • Rycerstwo Niepokalanej — we wtorek po Mszy św wieczornej.
  • Hospicjum Domowe — w środę; rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 5. W czwartek zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18 00. Po Mszy św procesja rózańcowa, przynieśmy z sobą lampiony. W piątek 14 października Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. W modlitwie różańcowej powierzać będziemy wszystkich wychowawców, także zmarłych.
 6. W następną niedzielę Dzień Papieski w Polsce oraz Marsz dla Życia i Rodziny. Zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 7. Także w przyszłą niedzielę uroczystość w Dębicy — Św. Jadwigi Śląskiej, patronki naszego miasta. Odpust w parafii pw. św. Jadwigi; Suma o godz. 12.00.
 8. W kancelarii parafialnej można zamawiać „Wypominki” za zmarłych.
 9. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in.: „O wzlotach, upadkach I wielkiej mocy modlitwy”. ,Dzieci, które przemieniają”, „Droga do Lizbony”.
 10. Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłą w ub. tygodniu
  Śp. Barbarę Jodłowską z ul. Radosnej
  Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie,…

27 Niedziela Zwykła
02.10.2022

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą posługę słowa na temat animacji misyjnej Ojcu Markowi Rostkowskiemu — oblatowi.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
  – we wtorek: św. Franciszka z Asyżu.
  -:w środę: św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  – w piątek: Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  Wszystkim solenizantom i małżonkom-jubilatom składamy serdeczne życzenia.
 3. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeń-stwo różańcowe, także młodzież i dzieci; po nabożeństwie Msza św.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna w pierwszy piątek o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i wieczorem bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież oraz dorosłych w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00.
 5. W tym tygodniu obchodzi imieniny Ksiądz Artur Marta. Składamy Księdzu jak najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa w posłudze duszpasterskiej oraz nieustannej pomocy i opieki Maryi, Pani Różańcowej. Msza św w int. Księdza Artura będzie w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00; będziemy dziękować za dar kapłańskiego powołania Ks. Solenizanta i gorąco prosić o nowe powołania z naszej parafii do służby Bożej w kościele.
 6. Kartki z kandydatami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej można wrzucać do skrzynki ustawionej przy wyjściu z kościoła — dzisiaj i w następną niedzielę.
 7. W kancelarii parafialnej można zamawiać „wypominki” za zmarłych: roczne i listopadowe.
 8. Młodzież z KSM rozprowadza własnoręcznie plecione różańce. Złożone ofiary przeznaczone będą na dofinansowanie wyjazdu do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży.
 9. W kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy jest odprawiana Msza św. w jęz. ukraińskim — w obrządku grekokatolickim — w każdą niedzielę o godz. 9.00 w Oratorium dolnego kościoła.
 10. Zachęcamy do nabycia dzisiaj w Sklepiku parafialnym Gościa Niedzielnego, w którym jest wywiad z kard. Konradem Krajewskim o jego wizycie na Ukrainie — o braku słów i łez, by oddać potworności wojny. Jest także „Gość Ekstra” pt. „Dotyk miłosierdzia”, a dla dzieci nowy numer „Małego Gościa”.
 11. Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłych:
  Śp. Ks. Tadeusza Pacynę z okazji przypadającej jutro 5-tej rocznicy śmierci
  Śp. Reginę Mądro z ul. Sienkiewicza
  Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie,…

26 Niedziela Zwykła
25.09.2022

 1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
  – we wtorek: św. Wincentego a’Paulo, kapłana.
  – w środę: św. Wacława, męczennika.
  – w czwartek: św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  – w piątek: św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
  – w sobotę: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  Wszystkim solenizantom i małżonkom jubilatom składamy serdeczne życzenia.
 2. Ponawiamy zaproszenie na Mszę św. z modlitwami o uzdrowienie — jutro o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.00 zapraszamy na adorację wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi i na Mszę św. z kazaniem o godz. 18.00.
  Do chorych z posługą sakramentalną udadzą się kapłani w sobotę od godz. 8.00.
 4. Od soboty — październikowy miesiąc Maryjny. Weźmy w dłonie różaniec, aby modlić się do Boga za wstawiennictwem Maryi, która w Fatimie prosiła: „Odmawiajcie różaniec”. Nabożeństwo różańcowe w kościele będzie codziennie o godz. 17.30, a następnie Msza św. wieczorna. Zachęcamy do licznego uczestnictwa.
  Serdecznie zapraszamy także wszystkie dzieci do codziennego uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym. Modlitwa dzieci ma szczególną moc ze względu na niewinność ich serc. Maryja, objawiając się w różnych miejscach, najpierw prosiła dzieci o modlitwę różańcową. Lista dla grup znajduje się w zakrystii. Prosimy również o wspólne odmawianie Różańca w domach lub przy figurach i kapliczkach.
 5. W czwartek imieniny obchodzi Ksiądz Michał Dziewit. Życzymy Drogiemu Ks. Solenizantowi Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego w posłudze duszpasterskiej i opieki Maryi, Matki Kapłanów. Msza św. w int. Ks. Michała będzie w czwartek o godz. 18.00.
 6. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:
  • Jutro o godz. 15.00 rozpoczynamy nowennę przed liturgicznym wspomnieniem św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
  • Spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania — jutro i w środę o godz. 18.45, w sali widowiskowej. Zgłoszenia kandydatów do końca września.
  • Spotkanie Lektorów — we wtorek po Mszy św. wieczornej w salce kinowej.
  • W środę 28 września o godz. 15.00 „Koronka do Bożego Miłosierdzia” na ulicach Miast. Zgromadzimy się przed kościołem i Koronkę odmówimy przy Rondzie Mickiewicza.
  • Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami w sobotę na godz. 10.45 — w górnym kościele.
 7. W następną niedzielę 2 października wszystkie kazania o tematyce animacji misyjnej wygłosi O. Marek Rostkowski — Misjonarz Oblat. Po Mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na przyszły rok.
 8. Dnia 23 października br. odbędą się w całej diecezji tarnowskiej wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich, których kadencja trwa 5 lat. Przez najbliższe dwie niedziele prosimy zgłaszać nazwiska kandydatów. Karteczki będą rozdawane przez lektorów i młodzież z KSM przy wyjściu z kościoła.
  Po wpisaniu nazwiska z imieniem kandydata i dresem jego zamieszkania będzie można w najbliższym czasie wrzucić tę karteczkę do przygotowanej skrzynki obok regału przy wyjściu z kościoła.
  Nazwiska kandydatów zostaną podane do publicznej wiadomości w niedzielę dnia 16 października, a tydzień później – 23 października odbędą się wybory.
  Kandydatem w wyborach może być: — osoba pełnoletnia, która jest praktykującym katolikiem, przyjęła sakrament bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, wolna od kar kościelnych; — posiada stałe zamieszkanie w parafii i cieszy się dobrą opinią wśród wiernych.
 9. Rycerstwo Niepokalanej organizuje 2 października o godz. 13.00 wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej — w kolejną rocznicę koronacji Obrazu oraz rocznicę zawierzenia Maryi wszystkich Wspólnot Rycerstwa w diecezji tarnowskiej. Koszt pielgrzymki 25 zł, zapisy w naszym Sklepiku parafialnym.
 10. W kancelarii parafialnej można już zamawiać „Wypominki” za zmarłych listopadowe lub roczne.
 11. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W aktualnym Gościu Niedzielnym są artykuły pogłębiające naszą wiarę i duchową więź z całym Kościołem.
 12. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
  Śp. Bogdan Bielatowicz z ul. Górzystej
  Śp. Piotr Kopański z ul. Sienkiewicza
  Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie,…

25 Niedziela Zwykła
18.09.2022

 1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, przypada:
  – w środę: św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  – w piątek: św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
  Wszystkim solenizantom oraz małżonkom przeżywającym rocznicę Ślubu składamy serdeczne życzenia i powierzamy Panu Jezusowi Miłosiernemu.
 2. W następną niedzielę — Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.
 3. W następny poniedziałek 26 września, będzie w naszym kościele Msza św. z modlitwami o uzdrowienie o godz. 18.00.
 4. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 16.00 — na prośbę Mieszkańców z ul. Budzisz i Nagawczyny będzie sprawowana Msza św. przy Krzyżu; w int. dziękczynnej za tegoroczne zbiory, z prośbą o dalszą opiekę Bożą, zdrowie i błogosławieństwo dla Mieszkańców tych ulic.
 5. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” zapraszamy na spotkanie we wtorek — na Mszę św, wieczorną oraz w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszko.
 6. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za składkę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę — w kwocie 16.610 zł i 5$. Dziękujemy także za kolejne wpłaty na sprzątanie naszej świątyni parafialnej. Dzisiaj jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 7. W Sklepiku parafialnym są do nabycia czasopisma katolickie. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuły, np.: „Najważniejsze pytanie Kościoła”, „Historia nie tylko przez człowieka pisana”. Załączona jest także kolejna płyta z Biblią Audio. Dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny. Są także do nabycia kalendarze Rolników na 2023 rok.
 8. Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
  Śp. Zdzisław Stachowicz ul. Wilhelma Macha
  Śp. Henryk Łukasik z ul. Budzisz
  Śp. Jan Kołodziejczyk z ul. Wielopolskiej
  Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie,…

24 Niedziela Zwykła
11.09.2022

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (11-17 września). Podejmijmy gorliwą modlitwę w tej intencji, a rodziców bardzo zachęcamy do praktykowania wspólnej modlitwy wieczornej.
  We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00, połączone z procesją różańcową.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
  – we wtorek: św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  – w środę: święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  – w czwartek: Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  Wszystkim solenizantom oraz małżonkom przeżywającym rocznicę Ślubu składamy serdeczne zyczenia i powierzamy Panu Jezusowi Miłosiernemu.
 3. Spotkania w tym tygodniu:
  • Kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne — jutro po Mszy św. wieczornej.
  • Hospicjum Domowe — w środę 14 września; rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
  • Lektorów zapraszamy — w czwartek po Mszy św.
  • Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej — w sobotę o godz. 10.00 Zapraszamy nowe dziewczynki, aby poznawały miłość Matki Bożej i uczyły się Ją naśladować. Spotkania prowadzi s. organistka Dobrawa Adamczyk w salce przy kościele.
 4. Informujemy, że 40. Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę odbędzie się w dniach: 17-18 września br. Wspólny wyjazd autokarów z Dębicy będzie sprzed naszego kościoła w najbliższą niedzielę o godz. 3.00 rano. Zgłoszenia przyjmowane są w Biurze Związku Zawodowego SOLIDARNOŚĆ, przy Firmie Oponiarskiej w Dębicy. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 5. W następną niedzielę 18 września — Odpust w Parafii pw. Krzyża św. i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy; Suma o godz. 11.30.
 6. Także w następną niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek w tę niedzielę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
 7. Sanktuarium Jasnogórskie zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin. Program w gablocie przy górnym kościele.
 8. Msza św. w int. Mieszkańców z ul. Budzisz i Nagawczyny będzie sprawowana w następną niedzielę 18 września o godz. 16.00 — tradycyjnie przy Krzyżu na podziękowanie za tegoroczne zbiory i otrzymane łaski — z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę Bożą i błogosławieństwo.
 9. Dzisiaj szczególnie zachęcamy rodziców do nabycia w Sklepiku parafialnym ,,Gościa Niedzielnego”, do którego jest załączony specjalny „Poradnik dla rodziców”. Dla dzieci jest jeszcze .,Mały Gość”.
 10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłe w ub. tygodniu:
  Śp. Elżbieta Stanoch z ul. Tetmajera
  Śp. Maria Dereń—Lis z ul. Kochanowskiego
  Śp. Adam Skała z ul. Robotniczej
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie, …

23 Niedziela Zwykła
04.09.2022

 1. W czwartek 8 września uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej Patronki naszej Diecezji. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św , mimo ze nie jest to święto obowiązkowe Poświęcenie ziarna siewnego będzie podczas kazdej Mszy św. Z okazji tej Uroczystości — w Sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej trwa Wielki Odpust W sposób szczególny będziemy uczestniczyć w następujacych dniach:
  • W środę 7 września — pielgrzymka autokarem dla osób starszych i chorych Msza św w Sanktuarium o godz 9 00 z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i agapa. Autokar wyjedzie sprzed naszego kościoła o godz. 8.00
  • W czwartek 8 września — tradycyjna piesza pielgrzymka z naszej parafii wyruszy sprzed kościoła o godz. 16.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy
  • W piątek 9 września — Dzień Młodzieży w Sanktuarium Zawadzkim O godz 18.00 spotkanie młodziezy oraz Wieczór Modlitwy zakończony Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy młodziez z naszej parafii, wyjście sprzed kościoła o godz. 16.00.
  • W sobotę 10 września — pielgrzymka wszystkich dzieci z naszej Parafii wraz Liturgiczną Służbą Ołtarza, Dziewczęca Służbą Maryja, i Grupą Misyjną. Wyjście sprzed kościoła o godz. 8.30. Uroczysta Msza św. w Sanktuarium o godz 11.00. Powrót będzie możliwy podstawionym autobusem z Zawady do naszej parafii.
 2. Na spotkania zapraszamy:
  • Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą zostać ministrantami — zapraszamy jutro po wieczornej Mszy św.
  • Rycerstwo Niepokalanej — we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Wspólnota Faustinum — w środę po Mszy św. wieczornej
  • Dla kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania będą spotkania w tym roku — w poniedziałki i środy — w drugi i czwarty tydzień miesiąca o godz. 18.45.
  • Spotkanie organizacyjne z możliwością zgłoszenia się na przygotowanie do sakramentu Bierzmowania będzie w poniedziałek 12 września o godz. 19.00.
 3. Trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów, zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Zapisy trwają do 20 września br.
 4. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m. in. artykuły: „Spotkać Boga w szkole” oraz ,,Nie wolno samego siebie przekreślać”.
 5. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu:
  Śp. Andrzej Szydło z ul. Robotniczej
  Śp. Adam Kowalczyk z ul. Szkotniej
  Śp. Czesława Bizoń z ul. Rzeszowskiej
  Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie,…

22 Niedziela Zwykła
28.08.2022

 1. W liturgii Kościoła tego tygodniu przypada:
  — jutro: Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  — w sobotę: św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  Także w sobotę rozpoczęcie Wielkiego Odpustu w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie. Program w gablocie parafialnej przy kościele dolnym i górnym.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlitwa o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. W pierwszy piątek — Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30.
  Spowiedź św. z okazji pierwszego piątku — w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00.
  Dzieci i młodzież mogą przystąpić do spowiedzi w środę o godz. 18.00.
  W pierwszą sobotę miesiąca — Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00.
  Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w pierwszą sobotę września od godz. 8.00.
 3. W czwartek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego.
  W tym dniu bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św wszystkie dzieci ze Szkół Podstawowych wraz z rodzicami i nauczycielami — o godz. 8.00 w kościele górnym.
  Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 zapraszamy na Mszę św. także w czwartek o godz. 9.00.
  Informujemy, że Msza św. — wg zamówionej intencji na dzień 1 września o godz. 8.00 — będzie odprawiona w kościele dolnym.
 4. W najbliższy piątek będziemy gościć Księdza Wiesława Tworzydłę, misjonarza w Peru, budowniczego Centrum Bożego Miłosierdzia w Diecezji Huacho (czyi. Łaczio), który w czasie każdej Mszy św. skieruje do nas okolicznościowe słowo. Po Mszy św. będzie okazja do materialnego wsparcia tego dzieła misyjnego poprzez ofiarę do puszki. W związku z odwiedzinami Księdza misjonarza, nie będzie w tym dniu składki na potrzeby kuchni Caritas.
 5. Składamy serdeczne podziękowanie za składkę inwestycyjną w ub. niedzielę, która wyniosła 15 tys. 848 zł, 35 $ i 5 Euro.
 6. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w sobotę 3 września o godz. 9.30. Zapraszamy także nowe dziewczynki do udziału w spotkaniach tej Grupy.
 7. Informujemy, że Msze św. w dni powszednie od 1 września będą sprawowane o godz. 6.00, 7.00 i 8.00 w kościele dolnym i o godz. 18.00 w kościele górnym. Kancelaria parafialna czynna w roku szkolnym od wtorku do piątku: w godz. 9.00 — 10.00 i 16.00 — 17.00. Nieczynna jest kancelaria w poniedziałki i soboty, natomiast w pilnych sprawach — na tel. ks. dyżurnego: 887 838 405.
 8. Przypominamy, że 8 września rozpocznie się w naszej parafii kolejna edycja kursu Alpha. Zapraszamy na czwartkowe spotkania w grupach, świetne wykłady i swobodne rozmowy o wierze w serdecznej atmosferze, przy smacznym poczęstunku. Warto owocnie spędzić czas w długie jesienne wieczory! Szczegóły na plakatach.
 9. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku czasopism katolickich. W tygodniku Gość Niedzielny ważne dla nas artykuły i komunikat dot. nabycia bezpłatnego medalu pamiątkowego z wizerunkiem Matki Bożej Królowej Polski. Dla dzieci — ciekawy Mały Gość Niedzielny z zakładką-spinacz.

21 Niedziela Zwykła
21.08.2022

 1. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada:
  – jutro: Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  – w środę: św. Bartłomieja, Apostoła.
  – w piątek: Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  – w sobotę: św. Moniki.
  Wszystkim Solenizantom, a także Małżonkom przeżywającym jubileusze lub rocznice zawarcia sakramentalnego małżeństwa, składamy serdeczne życzenia i powierzamy Panu Jezusowi Miłosiernemu.
 2. Jutro o godz. 18.00 — Msza św. za Zmarłych, którzy od miesiąca maja do sierpnia br. korzystali z opieki Dębickiego Hospicjum Domowego przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy Rodziny tych Zmarłych.
 3. We wtorek — Apel pielgrzymkowy w naszym kościele o godz. 20.00. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W piątek — w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. — w dziękczynieniu za nieustanną pomoc Maryi i Jej opiekę nad naszą Ojczyzną.
 5. Dnia 8 września rozpocznie się w naszej parafii Kurs Alpha, czyli cykl interaktywnych spotkań, prezentujących podstawy chrześcijańskie. Zapraszamy serdecznie! Szczegółowe informacje dostępne na plakacie.
 6. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” można przeczytać m. in. wypowiedź księdza poszkodowanego w wypadku na Chorwacji o duchowym wymiarze tej pielgrzymki.

20 Niedziela Zwykła
14.08.2022

1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.           
W tym miesiącu, w sposób szczególny modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach i w całym Narodzie. Zapraszamy codziennie o godz. 15.00 na „Godzinę Miłosierdzia”, a także na modlitwę różańcową o godz. 17.30, aby powierzać Bożemu Miłosierdziu wszystkich zagrożonych alkoholizmem i innymi nałogami. 

2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:           
– w środę: św. Jacka, kapłana.     
– w sobotę: św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.    
Solenizantom i małżonkom – jubilatom składamy serdeczne życzenia.

3. Podczas Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, w jednym z kościołów naszego Miasta o godzinie 20:00 będzie nabożeństwo w łączności z pielgrzymami:

Wykaz dotyczący dębickich parafii jest następujący:

17.08.2022 środa – par. św. Jadwigi

18.08.2022 czwartek – par. Krzyża św.

19.08.2022 piątek – par. Miłosierdzia Bożego

20.08.2022 sobota – par. MB. Anielskiej

21.08.2022 niedziela – par. św. Jadwigi

22.08.2022 poniedziałek – par. Krzyża św.

23.08.2022 wtorek – par. Miłosierdzia Bożego

24.08.2022 środa – par. MB Anielskiej

4. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na wejście PPT w czwartek 25.08.2022. Wyjazd godz. 5:00, koszt 80 zł. Zapisy w sklepiku. 

5. Wspólnotę „Faustinum” zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. Wieczornej.

6. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich, szczególnie „Gościa Niedzielnego”. 

7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłą w minionym tygodniu Śp. Danutę Bolanowską z ul. Sienkiewicza.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…


19 Niedziela Zwykła
07.08.2022

1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada: 
– jutro: św. Dominika, kapłana. 
– we wtorek: św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. 
– w środę: św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. 
– w czwartek: świętej Klary, dziewicy. 
Solenizantom oraz małżonkom jubilatom składamy serdeczne życzenia. 

2. W sobotę 13 sierpnia — dzień fatimski. Msza Święta o godz. 18.00, a po niej procesja różańcowa z Figurą Matki Bożej. 

3. Ks. Proboszcz do chorych z posługą sakramentalną pojedzie w sobotę 13.08.2022 od godz. 8:00.

4.  Spotkanie organizacyjne XL Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę grupy 11 będzie w poniedziałek 8.08.2022 o godz. 19:00 w parafii św. Jadwigi.

5. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na pielgrzymkę do Przeczycy dnia 13.08.2022. wyjazd godz. 16:00, zapisy w sklepiku.

6. W następny poniedziałek 15 sierpnia — z parafii św. Jadwigi w Dębicy wyruszy Piesza Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie; wyjście z kościoła o godz. 13.30. W programie: Droga Krzyżowa, konferencja, modlitwa, świadectwa, śpiew oraz możliwość podjęcia przyrzeczeń abstynenckich. Msza św. w Sanktuarium o godz. 16.30. 

7. W następną niedzielę składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie, a składka inwestycyjna w trzecią niedzielę 21 sierpnia. 

8. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W aktualnym numerze Gościa Niedzielnego są artykuły ubogacające naszą wiarę i duchową więź z całym Kościołem. 

9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłe w minionym tygodniu:
Śp. Mieczysława Koczanowska
Śp. Jadwiga Rochmalska-Kusy

Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…


18 Niedziela Zwykła
31.07.2022

 1. Rozpoczynający się jutro sierpień jest w naszej Ojczyźnie miesiącem dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych. Podejmijmy wytrwałą modlitwę w tej intencji, dając przykład życia w trzeźwości dla ratowania wielu rodzin od tragedii spowodowanej uzależnieniem.
  Jutro od południa do północy 2 sierpnia — można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli i ofiarować za siebie lub za zmarłą osobę. W celu uzyskania tego odpustu należy wypełnić następujące warunki: — odmówić w kościele modlitwę: Ojcze nasz i Wierzę w Boga…; — przyjąć Komunię św. w tym dniu (spowiedź można odprawić wcześniej) oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i gorliwej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00. W związku z tym kancelaria parafialna w pierwszy piątek będzie czynna rano, a nie po południu.
  W pierwszą sobotą zapraszamy na adorację wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00, a także do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18.00, gdyż w br. przypada w tym dniu święto Przemienienia Pańskiego.
 3. Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich s. Maksymilla Pliszka serdecznie zaprasza także naszych Parafian, a szczególnie Członków „Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego”, na rozpoczęcie dziękczynienia za 140 lat obecności i posługi sióstr dla społeczności Dębicy.
  Rozpoczęciem dziękczynienia będzie Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie — w sobotę 6 sierpnia o godz. 15.00. Po Mszy św. „Dróżki Różańcowe” z rozważaniami prowadzonymi przez siostry.
  Natomiast w niedzielę 7 sierpnia — w kolejną rocznicę śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego — siostry zapraszają na Mszę św. o godz. 15.00 w kościele klasztornym, przy ul. Krakowskiej 15.
 4. Serdecznie zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym można przeczytać między innymi o tym, jak chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji oraz o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych. Dla dzieci jest jeszcze „Mały Gość Niedzielny”.
 5. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłą w minionym tygodniu:
  Śp. Cecylia Gazda z ul. Wilhelma Macha.
  Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy naszej parafii serdecznie zaprasza na koncerty „Dźwięki Miłosierdzia” które odbędą się 14 i 15 sierpnia o godzinie 19.00 w górnym kościele. Szczegóły na plakatach.
Serdecznie zapraszamy!
Ofiary zebrane podczas koncertów zostaną przeznaczone na wyjazd młodzieży z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w przyszłym roku.


13 Niedziela Zwykła
26.06.2022

 1. Zakończenie nabożeństwa czerwcowego w czwartek o godz. 17.30. Informujemy, że w dni powszednie podczas wakacji, tj. od 1 lipca do końca sierpnia odprawiane będą Msze św. o godz. 6:00, 7:00 i 18:00; nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.
 2. W środę 29 czerwca przypada w liturgii Kościoła uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i serdecznej modlitwy w int. Papieża Franciszka. Składka w tym dniu jest przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00 i 18.00. Podczas wakacji nie będzie w pierwsze piątki Mszy św. dla dzieci o godz. 16.30. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 17.00 i piątek od godz. 16.00.
  W pierwszą sobotę przypada święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. W naszym kościele o godz. 17.00 zapraszamy na adorację wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 18.00 będzie Msza św. z kazaniem.
 4. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna jest czynna w następujących dniach i godzinach: we wtorki i środy: godz. 9.00 — 10.00; w czwartki i piątki: godz. 16.00 — 17.00. W poniedziałki i soboty — kancelaria nieczynna. Informujemy, że na stronie internetowej parafii są wykazy zamówionych Mszy św., które będą odprawiać nasi księża poza parafią — podczas najbliższych wakacji.
 5. Stowarzyszenie „Teraz Dębica” zaprasza na ważne spotkanie, które poprowadzą pracownicy Uniwersytetu Rzeszowskiego na temat: „Bezpieczeństwo w zakupach”. Omawiane będą przykłady działań marketingowych wprowadzających klientów w błąd, sposoby obrony przed nieuczciwymi sprzedawcami oraz techniki manipulacji wykorzystywane przez sprzedawców, dotyczące np. usług telefonii komórkowej, oferty energii elektrycznej i in. Spotkanie odbędzie się jutro o godz. 14.00 w Domu Seniora naszego Miasta, przy ul. Rzeszowskiej 15; wstęp bezpłatny.
 6. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich i czytania w rodzinach — dla pogłębienia swej wiary i duchowej jedności z całym Kościołem. Także dla dzieci jest ciekawy — wakacyjny „Mały Gość Niedzielny”.

12 Niedziela Zwykła
19.06.2022

 1. Dzisiaj Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim i w Pasierbcu — w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia; szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej.
  Trwa Oktawa Bożego Ciała. Litania do Bożego Serca jest śpiewana podczas procesji. W inne dni czerwca — nabożeństwo o godz. 17.30.
  Do końca czerwca modlitwa różańcowa o pokój w dolnym kościele o godz. 20.30. Natomiast od 1 lipca kapłan będzie przewodniczył tej modlitwie o pokój — pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 2. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, przeniesiona jest w tym roku na czwartek — 23 czerwca. W czwartek również zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 procesja z Najświętszym Sakramentem oraz tradycyjne błogosławieństwo dzieci i wianków.
 3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 4. Dzieciom i młodzieży, które rozpoczną wakacje życzymy dobrego odpoczynku i zachęcamy do uczestnictwa w wakacyjne niedziele we Mszy świętej, a także do codziennej modlitwy rano i wieczorem. Pamiętajmy, że dobre wakacje są wtedy, kiedy czas odpoczynku przeżywamy w Bożej obecności i świadczymy dobro naszym bliźnim.
  Na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy na Mszę św. do naszego kościoła w piątek 24 czerwca:
  Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr: 4, 8 i 11 — o godz. 8.00
  Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 — o godz. 9.00
 5. Spotkania w tym tygodniu:
  • Jutro zapraszamy Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie — po Mszy św. wieczornej.
  • Członków Akcji Katolickiej zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej.
  • Zapraszamy chętnych chłopców na kandydatów do posługi ministranta; spotkanie dla nich w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. Zapraszamy wszystkich młodych na Spotkanie Młodzieży Dekanatu Dębica-Wschód: „Wstań! Jesteś dzieckiem Króla”, które odbędzie się w sobotę 25 czerwca br. w Parafii Żyraków od godz. 16.30. Spotkanie jest duchowym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie 2023 oraz podsumowaniem roku formacyjnego. Szczegóły i zapisy w sprawie wyjazdu na to spotkanie przez oddział KSM w naszej parafii.
 7. Serdecznie dziękujemy za ofiary na składkę w ub. drugą niedzielę miesiąca — w kwocie 18.780 zł i 52 $ na podejmowane inwestycje w naszej parafii.
 8. Warsztat Terapii Zajęciowej w Dębicy prowadzi nabór kandydatów na uczestników rehabilitacji społecznej i zawodowej. Zapraszamy dorosłe osoby z niepełnosprawnościami w stopniu umiarkowanym bądź znacznym. Szczegółowe informacje dostępne w placówce WTZ przy ul. Sienkiewicza 1 i pod nr tel. 14/682 55 00.
 9. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać między innymi wywiad o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu, a także artykuł „Z jednej nienawiść, z drugiej miłość” — o posłudze naszych sióstr służebniczek dębickich w Gródku Podolskim na Ukrainie. Także dla dzieci jest jeszcze „Mały Gość Niedzielny”.
 10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłą w ub. tygodniu Śp. Stefanię Bielawską z ul. Kochanowskiego.
  Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie,…

Uroczystość Najświętszej Trójcy
12.06.2022

 1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
  — jutro: św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
  — we wtorek: bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  — w czwartek: Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  — w piątek: św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 2. Jutro 13 czerwca — Nabożeństwo Fatimskie w naszym kościele. Msza św. o godz. 18.00 oraz procesja z modlitwą różańcową i Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  Także jutro dzień imienin naszego Księdza Proboszcza Antoniego Bielaka. Drogiego nam Solenizanta będziemy powierzać Panu Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Fatimskiej podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  Składamy także Księdzu Proboszczowi jak najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i św. Patrona oraz dobrego zdrowia i obfitości łask z Nieba w ofiarnie pełnionej posłudze duszpasterskiej i proboszczowskiej.
 3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą do południa o godz. 6.30, 8.00, 9.30; na Mszy św. o godz. 9.30 — rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas czwartych.
  Po południu — Msza św. o godz. 16.00, a po niej procesja eucharystyczna do czterech Ołtarzy. Po zakończeniu procesji — Msza św. o godz. 18.00 dla tych, którzy włączyli się w procesję, a nie uczestniczyli tego dnia we Mszy św.
  W Parafii pw. Św. Jadwigi — Msza św. na Placu Solidarności o godz. 10.00, a następnie procesja do Ołtarzy.
  W tę Uroczystość odbędzie się także o godz. 20.00 „Dębicki Wieczór Uwielbienia” — przy pomniku św. Jana Pawła II na Placu Solidarności. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich chętnych mieszkańców naszego Miasta.
  Składka w uroczystość Bożego Ciała jest przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
 4. Podczas Oktawy Bożego Ciała, tj. od piątku — zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i procesję eucharystyczną, podczas której będzie śpiewana Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. W pozostałe dni miesiąca czerwca zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza św. o godz. 18.00.
 5. Spotkania w tym tygodniu:
  • Przedsiębiorców i Pracodawców Duszpasterstwa TALENT zapraszamy we wtorek na Mszę św. wieczorną i spotkanie w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszko.
  • Wspólnota Faustinum — w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. „Bóg zapłać” za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Trwa malowanie budynku plebanii i wymiana części blachy miedzianej na kościele od strony południowej.
  Za tydzień rozpoczną się prace związane z wymianą drugiej części dachu na plebanii.
  Dziękujemy też za ofiary, które po Mszy św. złożycie do puszki na kwiaty do dekoracji czterech ołtarzy — na Uroczystość Bożego Ciała.
 7. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza wszystkich chętnych na organizowaną pielgrzymkę w sobotę 18 czerwca do Wał Rudy — na Drogę Krzyżową szlakiem męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózka i Mszę św. w Zabawie. Wyjazd w sobotę o godz. 13.00, a zapisy w naszym Sklepiku parafialnym.
 8. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać ważne artykuły, np.: „Chrzest (…) daje niesłychane przywileje. Niesie też obowiązki, które również są wspaniałymi przywilejami” oraz: „Zagubiony Bóg”, „Wierne miłości”, „Fenomen Karoliny”. Jest także w Sklepiku bardzo cenny w swej treści Gość EXTRA o cudach eucharystycznych. Natomiast dla dzieci jest jeszcze „Mały Gość” i zachęcamy rodziców do nabycia.
 9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
  Śp. Zdzisław Ćwiok z ul. Szkotniej
  Śp. Agnieszka Jaskot (w ub. latach z ul. Sienkiewicza)
  Śp. Zofia Golesz z ul. Sienkiewicza
  Śp. Julia Strzyż z ul. Gawrzyłowskiej
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,…

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
05.06.2022

 1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt — święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.
 2. W tym tygodniu, w Liturgii Kościoła przypada:
  — w środę: św. Jadwigi Królowej.
  — w czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  — w sobotę: św. Barnaby, Apostoła.
 3. Uroczystość przyjęcia sakramentu Bierzmowania w naszej parafii —w środę 8 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00. Powierzajmy w modlitwie Duchowi Świętemu kandydatów do przyjęcia tego sakramentu, a także wszystką młodzież w naszej parafii oraz ich rodziców. Informujemy, że z powodu tej uroczystości, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wcześniej — o godz. 17.15.
 4. Spotkania w tym tygodniu:
  • Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami i świadkami — jutro i we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00.
  • Rycerstwo Niepokalanej — we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Dębickie Hospicjum Domowe — w środę 8 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00, a po Mszy św. w sali hospicyjnej.
  • Siostry Służebniczki zapraszają na kolejną „Wieczornicę” w domu generalnym —w środę o godz. 19.00. Temat: Rodzina — od niej się wszystko zaczyna”; wprowadzenie do rozmowy ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk.
  • Dzieci z klas czwartych, przeżywające rocznicę Pierwszej Komunii św., zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie — w piątek po Mszy św. wieczornej.
 5. W przyszłą niedzielę 12 czerwca przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tę Uroczystość kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy, że lekceważące zaniedbanie tego obowiązku jest grzechem ciężkim. W parafii Żyraków — Odpust parafialny; suma o godz. 11.00.
 6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Trochę inaczej niż w poprzednie lata chcemy przygotować poszczególne ołtarze. Serdecznie prosimy do przygotowania następujące Grupy apostolskie działające w naszej parafii:
  Ołtarz I — Odnowa w Duchu Świętym
  Ołtarz II — Nadzwyczajni Szafarze Komunii św.
  Ołtarz III — Lektorzy
  Ołtarz IV — Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
  W związku z tym, kierujemy serdeczną prośbę o złożenie ofiar do puszek w następną niedzielę po każdej Mszy św. — na zakupienie kwiatów do dekoracji ołtarzy.
 7. Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek s. Maria Maksymilla Pliszka skierowała pismo, w którym serdecznie dziękuje Wiernym naszej Parafii za duchową łączność w dziękczynieniu Bogu — za dar beatyfikacji i wspólne świętowanie 150. rocznicy śmierci Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Kulminacyjnym akcentem tego wydarzenia będzie Ogólnopolskie Spotkanie Modlitewne Czcicieli Bł. Edmunda Bojanowskiego na Jasnej Górze, dnia 25 czerwca br. Uroczysta Msza św. będzie tam o godz. 12.00. Szczegóły są podane na afiszu w gablocie parafialnej. Można zapisać się u Sióstr na wyjazd autokarem lub pojechać indywidualnie samochodem. Dla chorych i tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Częstochowie, będzie transmisja w Telewizji TRWAM; program jest w gablocie parafialnej.
 8. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać: „Biblijne opisy zesłania Ducha Świętego oraz Jego działanie w Kościele i życiu chrześcijanina”; „Istota kłamstwa”; „Przesłanie od królowej”; „Gdy rodzi się maleństwo”. W załączeniu BIBLIA AUDIO CD 11 Nowy Testament cz. II.
 9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu:
  Śp. Anna Ciebień z ul. Rondo
  Śp. Paweł Dwojak z ul. Tysiąclecia
  Śp. Waldemar Szerszeń z ul. Wyrobka

7 Niedziela Wielkanocna
29.05.2022

 1. Serdecznie witamy dzisiaj w naszej świątyni parafialnej Księdza Grzegorza Kubalicę, misjonarza w Peru. Dziękujemy Księdzu za przybliżenie nam w kazaniach tamtejszej sytuacji, w której podejmuje duszpasterski trud misyjny. Z naszej strony zapewniamy modlitwę i ofiarujemy dzisiejszą składkę na potrzeby misji.
 2. W liturgii tego tygodnia we wtorek święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe. Od środy rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
 3. Także w tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek módlmy się w sposób szczególny o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej parafii. W pierwszy piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30.
  Spowiedź św. w pierwszy czwartek od godz. 17.00 i w pierwszy piątek od godz. 16.00. W pierwsze piątki miesiąca adoracja młodzieży w naszym kościele od godz. 20.00 do 21.00. Serdecznie zapraszamy.
  W pierwszą sobotę — Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny — rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Adoracja wynagradzająca Sercu Maryi o godz. 17.00. Z posługą sakramentalną do chorych udadzą się kapłani w pierwszą sobotę od godz. 8.00.
  Zbliża się zakończenie okresu wielkanocnego i czasu przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Wiernych, którzy jeszcze nie wypełnili tego obowiązku prosimy, aby to uczynili w najbliższym czasie.
 4. W przyszłą niedzielę — Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowujemy się przez nowennę do Ducha Świętego, odprawianą po wieczornym nabożeństwie. Zapraszamy na uwielbienie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego; rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00. Parafia Matki Bożej Anielskiej w Dębicy zaprasza na uroczystość odpustową w kościele pw. Ducha Świętego; Suma o godz. 12.00.
 5. Przypominamy, że Dziewczęca Służba Maryjna wraz z s. Dobrawą —serdecznie zapraszają dzisiaj wszystkie Mamy z okazji Dnia Matki — na krótki montaż w sali kinowej po Mszy św. o godz. 13.00. Podczas Mszy św. dziękować będą Panu Jezusowi za swoje Mamy, za dar ich kochających serc. Prosimy, aby Mamy odpowiedziały na to zaproszenie ciesząc się, że owocem ich trudu wychowawczego są wdzięczne serca ich córek.
 6. Rozpoczęliśmy prace malarskie przy budynku plebanii, które potrwają ok. 2 miesięcy. Na dachu kościoła od strony południowej trwa też wymiana popękanej blachy miedzianej. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na cele inwestycyjne.
 7. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym przeczytajmy m. in. artykuł: „Obronić wiedzę i rozum”. Także dla dzieci jest piękny „Mały Gość”. Zachęcamy rodziców do nabycia, np. jako prezent z okazji Dnia Dziecka.
 8. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu:
  Śp. Helena Jeż z ul. Wielopolskiej
  Śp. Zofia Tomaszewska z ul. Szkotniej
  Sp. Stanisław Skowron z ul Króla Zygmunta Starego
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie

5 Niedziela Wielkanocna
15.05.2022

 1. Na nabożeństwo Maryjne zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna.
 2. W Liturgii tego tygodnia Przypada: — jutro: św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. — w środę: św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana. Wszystkim solenizantom oraz małżonkom-jubilatom życzenia i powierzamy Miłosierdziu Bożemu.
 3. Spotkania w tym tygodniu:
  • Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „TALENT” — we wtorek 17 maja na Mszy św. o godz. 18.00, a następnie w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszko.
  • Spotkanie dla Osób adorujących — w środę po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele.
  • Strażaków wraz z rodzinami zapraszamy w czwartek 19 maja — na zamówioną w ich intencji Mszę św. o godz. 11.30 z okazji Państwowego Dnia Strażaka.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W najbliższym czasie czekają nas dwie poważne prace: malowanie budynku plebanii i wymiana drugiej części dachu na plebanii. O kolejnych pracach przy kościele poinformujemy w najbliższym czasie.
 5. Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie zaprasza wszystkie dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii św. — na „Wspólne Dziękczynienie”, które odbędzie się w sobotę 28 maja o godz. 10.00. Prosimy Rodziców, aby tak zaplanowali tę sobotę, aby wszystkie dzieci wzięły udział w dziękczynnej uroczystości.
 6. Zachęcamy do nabycia w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich.
 7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego w minionym tygodniu:
  Śp. Marian Nieradka z ul. Robotniczej
  Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…

4 Niedziela Wielkanocna
08.05.2022

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania, rozpoczynającym tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Dziękujemy Bogu za powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii i nieustannie módlmy się o nowe powołania.
  Gorąco powierzajmy Bogu rodziny, gdyż według Bożego pbnu rodzina jest „kolebką nowych powołań”.
 2. Także dzisiaj w naszej świątyni parafialnej — Pierwsza Komunia święta dzieci na Mszy św. o godz. 11.00. Od jutra w tzw. „biały tydzień” serdecznie zapraszamy te dzieci wraz rodzicami na Nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a po nabożeństwie na Mszę św., która będzie sprawowana w ich intencji.
 3. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada:
  – jutro: przesunięta z dzisiaj — uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Diecezji.
  – w piątek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Pierwsze w br. roku uroczyste Nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 18.00, a następnie procesja różańcowa, a także śpiew Litanii Loretańskiej.
  – w sobotę: św. Macieja Apostoła. Wszystkim solenizantom oraz małżonkom-jubilatom składamy serdeczne życzenia i powierzamy Miłosierdziu Bożemu.
 4. Spotkania w tym tygodniu:
  • Rycerstwo Niepokalanej — we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Hospicjum Domowe — w środę 18 maja na Mszy św. wieczornej i w sali hospicyjnej.
  • Także w środę 18 maja zapraszają Siostry Służebniczki na kolejną „Wieczornicę” o godz. 19.00 nt.: „Św. Jan Paweł II świadek miłości Boga w człowieku i człowieka w Bogu”.
 5. Dzisiaj składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dziękujemy serdecznie za każdą ofiarę na potrzeby Seminarium.
 6. W naszym Sklepiku parafialnym są do nabycia różne dewocjonalia, cenne w swej treści książki i czasopisma katolickie. Do aktualnego „Gościa Niedzielnego” załączona jest kolejna płyta Biblia Audio Stary i Nowy Testament. Bardzo zachęcamy każdą rodziną do nabycia tej płyty. Warto też przeczytać artykuły: „Na jakich zasadach zatrudniani są w Polsce ukraińscy lekarze?”, „O wpływie wojny na Ukrainie i rosnących cen na bezpieczeństwo żywnościowe Polski”.

3 Niedziela Wielkanocna
01.05.2022

 1. Kościół w naszej Ojczyźnie przeżywa dzisiaj Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania w rodzinach Pisma Świętego, a szczególnie Ewangelii.
 2. Nabożeństwo Maryjne w tym miesiącu codziennie o godz. 17.30; po nabożeństwie Msza św. wieczorna. Zachęcamy do udziału W tym pięknym nabożeństwie, które można odprawiać także przy kapliczkach.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
  • We wtorek: 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Pamiętajmy także, aby w oknie naszego domu czy mieszkania umieścić flagę biało-czerwoną.
  • w środę: Św. Floriana, męczennika, święto patronalne strażaków. Msza św. w int. Strażaków będzie sprawowana w czwartek 19 maja o godz. 11.30 z okazji Państwowego Dnia Strażaka.
  • w piątek: Św. Filipa i Jakuba, Apostołów. • Uroczystość Św. Stanisława, bpa i męcz., która przypada w następną niedzielę, będzie przesunięta na poniedziałek 9 maja. Wszystkim solenizantom tego tygodnia oraz małżonkom jubilatom składamy serdeczne życzenia i powierzamy Panu Jezusowi Miłosiernemu.
 4. W Uroczystość NMP Królowej Polski będzie sprawowana Msza Święta w int. Ojczyzny o godz. 11.00 na Placu Solidarności. Zachęcamy do licznego udziału w tej Eucharystii — w tak ważnym dla nas miejscu, przy pomniku św. Papieża — Rodaka Jana Pawła II. Prosimy rodziny, aby uczestniczyły wraz z dziećmi i młodzieżą, żeby w ich młodych sercach zaszczepiać swoim przykładem umiłowanie historii własnej Ojczyzny.
 5. Także w tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek módlmy się w sposób szczególny o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. W pierwszy piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Spowiedź św. w pierwszy czwartek od godz. 17.00 i w pierwszy piątek od godz. 16.00. W pierwsze piątki miesiąca, nasza młodzież serdecznie ziaprasza swoich rówieśników na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00. W pierwszą sobotę — Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. Adoracja wynagradzająca Sercu Maryi o godz. 17.00. Z posługą sakramentalną do chorych udadzą się kapłani w pierwszą sobotę od godz. 8.00.
 6. Spotkania w tym tygodniu:

➢ Dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w niedzielę 8 maja o godz. 11.00 zapraszamy jeszcze na spotkanie wraz z rodzicami — w środę 4 maja i w piątek 6 maja o godz. 18.45. Spowiedź św. dla tych dzieci — w sobotę 7 maja o godz. 10.45.
➢ Wspólnota Faustinum zaprasza członków w środę po Mszy św. wieczornej.
➢ Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik w sobotę 14 maja. Wyjazd o godz. 7.00 rano, koszt ok. 40 zł, zapisy w Sklepiku parafialnym.

 1. Następna niedziela, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania, rozpoczynającym tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele — kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie. Składka w tę niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W Parafii Nagawczyna — Suma odpustowa o godz. 11.00.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Odpustowej.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza wszystkich chętnych na projekcję filmu „Powołany” w niedzielę 1 maja i we wtorek 3 mają po Mszy św. wieczornej w Sali widowiskowej (w ub. latach – kawiarenka). Film ten jest zbiorem wzruszających świadectw przemiany ludzkiego życia, w których każdy z nas będzie mógł siebie odnaleźć. Serdecznie zapraszamy.
 4. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W tygodniku Gość Niedzielny przeczytajmy ważne artykuły dot. obecnej sytuacji i wywiad z Ks. Biskupem Polowym Wojska Polskiego Wiesławem Lechowiczem „O patriotyzmie młodzieży i postawie chrześcijan wobec konfliktu na Ukrainie”.
 5. Bożemu miłosierdziu powierzamy zmarłe w ub. tygodniu:
  Śp. Urszula Kusznierek z ul. Szkotniej Śp.
  Zofia Markiewicz z ul. Budzisz
  Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie,…

Niedziela Miłosierdzia Bożego
24.04.2022

 1. Dzisiaj w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Miłosierdzia Bożego. Serdecznie witamy wszystkich naszych Parafian oraz Gości i zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego. Uroczystej Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Krzysztof Fejkiel, były wikariusz w naszej parafii. O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 2. Święto Miłosierdzia Bożego jest patronalnym świętem Caritas i rozpoczyna w naszej Ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka dzisiaj do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 3. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada:
  – jutro: św. Marka Ewangelisty. Dzień 25 kwietnia, co roku jest w naszej parafii dniem adoracji. Zapraszamy rodziny z dziećmi, a także młodzież, aby zaplanowali jutro pół godziny na adorację Pana Jezusa w kaplicy adoracji przy naszym dolnym kościele. Podziękujmy Jezusowi za dotychczasową opiekę i prośmy o dar ufności w Jego bezgraniczną miłość.
  – we wtorek: św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  – w piątek: św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, a także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Solenizantom oraz małżonkom-jubilatom składamy serdeczne życzenia.
 4. Zgodnie z tradycją w naszej diecezji tarnowskiej — nabożeństwo majowe rozpocznie się w sobotę 30 kwietnia o godz. 17.30. Przez cały miesiąc maj serdecznie zapraszamy o tej godzinie na modlitwę Litanią loretańską. Msza święta będzie sprawowana bezpośrednio po nabożeństwie. Informujemy przy tym, że od jutra wszystkie Msze św. wieczorne w górnym kościele.
 5. Spotkania w tym tygodniu:
  ➢ Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami — w środę 27 kwietnia i w piątek 29 kwietnia o godz. 18.45.
  ➢ Wszystkich Członków Zespołu Synodalnego zapraszamy w piątek o godz. 19.00 —w sali Akcji Katolickiej.
 6. Za tydzień Niedziela Biblijna i rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.
 7. Przypominamy, że codziennie o godz. 15.00 jest odprawiana GODZINA MIŁOSIERDZIA w naszym dolnym kościele. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Stowarzyszeń i Grup apostolskich w naszej parafii, którzy codziennie prowadzą tę modlitwę.
 8. Zachęcamy do nabycia w Sklepiku tygodnika „Gość Niedzielny” z załączonym tekstem Koronki do Bożego Miłosierdzia, także w jęz. ukraińskim. Można podarować Uchodźcom, których gościmy. Dla dzieci jest jeszcze „Mały Gość”.
 9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu:
  Śp. Krystyna Ciskał z ul. Sienkiewicza
  Śp. Józef Sztogrin z ul. Sienkiewicza
  Śp. Janusz Mac z ul. Stromej
  Śp. Janina Ciszek z ul. Wielopolskiej
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…

Wielkanoc
17.04.2022

 1. Kochani Parafianie i Goście! Życzymy Wam, abyście odkrywali, że mamy wielką moc dzięki Chrystusowi Zmartwychwstałemu.
  Przeżywając Święta Wielkanocne zobaczmy oczyma wiary, że one nie wyznaczają końca, ale właśnie nieskończoność, która ma swoje źródło w radości zmartwychwstania Jezusa. Dla wszystkich: błogosławionych Świąt, Jezus żyje!
 2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny — Msze św. w porządku niedzielnym, z tym, że nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Składka przeznaczona jutro na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. W naszej parafii od Wielkiego Piątku trwa uroczysta Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia — podyktowana przez samego Jezusa św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Serdecznie zapraszamy codziennie o godz. 15.00.
 4. W następną Niedzielę nasza Parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian oraz Gości. Sumie odpustowej o godz. 11.00 z procesją eucharystyczną będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ksiądz Krzysztof Fejkiel, były wikariusz w naszej parafii.
  W dniu Odpustu uroczyście też przeżyjemy Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00; bezpośrednio po niej Msza Święta. Pamiętajmy, że w Uroczystość Bożego Miłosierdzia — zgodnie z obietnicą Pana Jezusa — spływa na nas z Nieba obfitość łask. Chciejmy z nich skorzystać. Z racji Diecezjalnego Święta Caritas, w święto Miłosierdzia Bożego będzie po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  We wtorek 19 kwietnia spotkanie pracodawców i przedsiębiorców TALENT na Mszy św. wieczornej i w sali ks. Jerzego Popiełuszko.
 5. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy przygotowali nasz kościół parafialny na Święta Wielkanocne. Dziękujemy Państwu Ewelinie i Januszowi Stalec za przygotowanie „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.
  Dziękujemy Panom: Patrykowi Pasek, Marcinowi Szczęch i Wiesławowi Szerszeń za przygotowanie kościoła na Wielkanoc. Dziękujemy Służbie liturgicznej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej za piękne przygotowanie Triduum Paschalnego. Dziękujemy serdecznie Panom, którzy trzymali straż przy Grobie Pańskim, a Orkiestrze Miejskiej i Orkiestrze z naszej parafii za udział w procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy także dzieciom i ich rodzicom za piękne palmy.
  Pozostałym Różom Różańcowym, niewymienionym w ub. niedzielę, serdecznie dziękujemy za ofiary na dekorację świąteczną. Dziękujemy również Osobom, które wpłacają ofiary na konto parafialne. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Dzisiaj Sklepik parafialny nieczynny, ale jutro zachęcamy do nabycia aktualnych czasopism katolickich i czytania w rodzinach. W tygodniku „Gość Niedzielny” jest informacja, że wchodzi film „Powołany”, w którym jeden z bohaterów filmu pyta: —Widział ksiądz kiedyś Boga w tym kawałku opłatka?
 7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłą w ub. tygodniu Śp. Cecylię Ligęzka z ul. Budzisz. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie,…

Niedziela Palmowa
10.04.2022

 1. Podczas każdej Mszy św poświęcenie palm, a po Mszy św. godz. 13.00, także konkurs palm. O godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym.
 2. W rozpoczynającym się Wielkim Tygodniu będziemy w miarę możliwości uczestniczyć w bogatej liturgii Triduum Paschalnego. • Wielki Czwartek — dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa.
  O godz. 18.00 — koncelebrowana Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.
  Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adorację zakończymy po Godzinie Świętej o godz. 24.00.
  • Wielki Piątek — dzień Krzyża.
  Od godz. 7.00 — Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim.
  O godz. 8.00 — Droga Krzyżowa dla wszystkich, a dla dzieci o godz. 10.00.
  O godz. 15.00 — Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa.
  O godz. 18.00 — celebracja Liturgii Wielkopiątkowej.
  Adoracja Pana Jezusa do godz. 24.00. Nie będzie wieczystej adoracji w nocy. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.
  • Wielka Sobota — dzień wewnętrznego skupienia i oczekiwania. Adorujemy w ciszy Pana Jezusa przy Grobie Pańskim w godz.: 7.00 — 20.00.
  O godz. 20.00 — obrzędy Wielkiej Soboty: poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej oraz Msza Święta z procesją rezurekcyjną. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w godz.: 8.00 — 14.00, co godzinę.
  W Wielką Sobotę serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian na Mszę św. i procesję rezurekcyjną. Przynieśmy ze sobą świece i lampiony, które zapalimy od paschału i będziemy nieść w procesji.
  Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę — w godz. 8.00-14.00, co pół godziny. Program Triduum Paschalnego jest w gablocie i na stronie internetowej.
 3. Informujemy, że przerwa w wieczystej adoracji będzie od Wielkiej Środy godz. 18.00. Natomiast wznowienie adoracji we wtorek po Wielkanocy — po Mszy św. o godz. 8.00. Z racji Wielkiego Piątku prosimy o przybranie krzyży przydrożnych na terenie parafii, a także krzyża misyjnego przed naszym kościołem.
 4. Hospicjum Domowe zaprasza członków i wolontariuszy w środę 13 kwietnia na Mszę św. wieczorna, a po Mszy św. na spotkanie w sali hospicyjnej.
 5. Serdecznie zapraszamy młodzież starszą oraz dorosłych do podjęcia według pięknej tradycji — Honorowej Straży przy Grobie Pańskim. Można się zapisać po Mszy św. pod chórem, a spotkanie organizacyjne będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej — w salce misyjnej przy dolnym kościele.
 6. Wojownicy Maryi z Rejonu Dębicy zapraszają na kolejną „Noc walki” o błogosławieństwo Boże dla Polski — z piątku na sobotę 22/23 kwietnia w Sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej. Szczegółowe informacje na afiszu w gablocie.
 7. W przedsionku kościoła dolnego znajduje się kosz na dary dla osób potrzebujących. „Bóg zapłać” za każdy złożony dar.
 8. Serdecznie dziękujemy Różom Żywego Różańca za ofiary na świąteczną dekorację kościoła, podane przez następujących Zelatorów: Zenon Pieczonka, Michalina Błażejewska, Maria Bąk, Adam Ziobro, Maria Ciecieręga, Wiesława Czernicka, Jadwiga Stanoch, Barbara Madejczyk, Janina Kliś, Waleria Wójcik, Krystyna Małozięć, Jadwiga Wójcik, Józefa Kloc, Józefa Laska, Stanisław Ciszek, Rozalia Łanucha, Anna Świętoń, Teresa Buszek, Zyta Rusin, Zofia Tomaszewska, Jacek Książek, Teresa Strózik. Dziękujemy także anonimowym Ofiarodawcom.
 9. W Sklepiku parafialnym jest m. in. aktualny „Gość Niedzielny” z płytą CD 7 Stary i Nowy Testament, a dla dzieci piękny „Mały Gość”. Ponadto dla młodzieży jest mała książeczka o naszej rodaczce (cena 10 zł) —młodej dziewczynie Stefanii Łąckiej z Powiśla. Może to być piękny prezent dla przygotowujących się w tym roku do sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zachęcamy rodziców do nabycia tej pięknej publikacji.
 10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłą w ub. tygodniu:
  Śp. Magdalena Drąg z ul. Polnej.
  Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie,…

5 Niedziela Wielkiego Postu
03.04.2022

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żalów, a w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 2. Spowiedź przed Wielkanocą będzie w sobotę 9 kwietnia — w górnym kościele, w następujących godzinach:
  8.30 — 10.00
  10.30 — 12.00
  14.00 — 16.00
  16.30 — 18.00
  Spowiedź również przez cały tydzień podczas Mszy św. rano i wieczorem oraz w Godzinie Miłosierdzia od poniedziałku do czwartku.
 3. W piątki zapraszamy do górnego kościoła na nabożeństwo Drogi Krzyżowej — w następujących godzinach:
  — dla dorosłych: o godz. 7.30 i 17.30
  — dla wszystkich (po Koronce do Miłosierdzia Bożego): o godz. 15.00
  — dla dzieci: o godz. 16.30
  — dla młodzieży i wszystkich chętnych: o godz. 19.00
 4. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na spotkanie formacyjne we wtorek po Mszy św. wieczornej i Wspólnota Faustinum w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Uroczyste wprowadzenie z palmami będzie o godz. 13.00, a po Mszy św. konkurs palm. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Składka w Niedzielę Palmową jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie, jako jałmużna postna.
 6. Od następnej niedzieli, wznawiają swoją posługę w naszej Parafii nadzwyczajni szafarze Komunii św.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży, która w ramach KSM przygotowała piękny spektakl teatralny Operacja Exodus. Szczególne podziękowanie dla Maksymiliana Czaja za scenariusz i reżyserię tego przedsięwzięcia. Dzisiaj i za tydzień po każdej Mszy św. młodzież będzie rozprowadzać palmy na Niedzielę Palmową. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na funkcjonowanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy naszej parafii.
 8. Starostwo Powiatowe w Dębicy zaprasza na powiatowy konkurs — na pisankę ludową i plastykę obrzędową związaną z okresem wielkanocnym. Wystawa i kiermasz odbędzie się 10 kwietnia od godz. 11.00 w hali sportowej ZSE w Dębicy.
 9. Serdecznie zachęcamy do nabywania w Sklepiku czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” są m. in. artykuły: O pielgrzymce Jana Pawła II na Ukrainę w 2001 roku; O możliwościach prawnych ukarania za obecne zbrodnie wojenne i ludobójstwo, a także o integracji dzieci z Ukrainy i Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W Sklepiku jest także do nabycia mała książeczka o Stefanii Łąckiej — młodej dziewczynie z Powiśla Dąbrowskiego; której proces beatyfikacyjny jest w toku.
 10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłą w ub. tygodniu Śp. Emilię Bewszko z ul. Robotniczej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie,…

4 Niedziela Wielkiego Postu
27.03.2022

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy także do łączenia się poprzez transmisję internetową. Nabożeństwo jest odprawiane w kościele górnym z transmisją do kościoła dolnego.
 2. Przed zbliżającymi się Świętami będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi św. w sobotę 9 kwietnia. Spoza parafii będzie jednak niewielu spowiedników, dlatego zachęcamy, aby w tym tygodniu korzystać ze spowiedzi św. podczas Mszy św. rano i wieczorem.
  Ponadto zaplanowana jest jeszcze spowiedź w Godzinie Miłosierdzia: od poniedziałku do czwartku w konfesjonale — w pomieszczeniu przy wejściu do dolnego kościoła.
 3. W piątki zapraszamy do górnego kościoła na nabożeństwo Drogi Krzyżowej — w następujących godzinach:
  — dla dorosłych: o godz. 7.30 i 17.30
  — dla wszystkich (po Koronce do Miłosierdzia Bożego): o godz. 15.00
  — dla dzieci: o godz. 16.30
  — dla młodzieży i wszystkich chętnych: o godz. 19.00
 4. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30.
  Spowiedź z okazji pierwszego piątku w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00.
  W pierwszą sobotę Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny — rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 18.00.
  Adoracja wynagradzająca Sercu Maryi o godz. 17.00.
 5. Z posługą sakramentalną do chorych udadzą się księża w pierwszą sobotę od godz. 8.00 i będzie to też posługa przed Wielkanocą.
 6. Spotkania w tym tygodniu:
  • Rodziców Kandydatów do sakramentu Bierzmowania zapraszamy jutro o godz. 19.00 — w sali teatralnej.
  • Spotkanie lektorów — we wtorek po Mszy św. wieczornej, a ministrantów w sobotę o 9:00.
  • Na spotkanie synodalne zapraszamy w środę 30 marca po Mszy św. wieczornej — w sali Akcji Katolickiej.
 7. Komenda Powiatowa Policji w Dębicy ostrzega przed telefonicznymi oszustami podszywającymi się pod policjantów.
 8. Kurs przedmałżeński będzie się odbywał w parafii pw. Krzyża św. w Dębicy, w dniach 22-24 kwietnia br. Zgłoszenia w tamtejszej kancelarii parafialnej, nr tel. 14 681 42 81.
 9. Dnia 2 kwietnia (w sobotę) — zwyczajem poprzednich lat; w kolejną rocznicę śmierci św. Jana Pawła II — ze wszystkich dębickich kościołów wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.
  Z naszego kościoła wyruszymy na Drogę Krzyżową o godz. 20.00, która zakończy się na Placu Solidarności przy pomniku Papieża o godz. 21.37 — w godzinie śmierci Ojca Świętego. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian.
 10. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich.
  W aktualnym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać o prorockiej misji Fatimy, o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi i wielkiej nadziei na koniec wojny.
  Jest jeszcze piękna pozycja „Gość ekstra” o św. Ojcu Pio (cena 10 zł.) oraz „Mały
  Gość” dla dzieci.

3 Niedziela Wielkiego Postu
20.03.2022

 1. Zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy także do łączenia się poprzez transmisję internetową. Nabożeństwo jest odprawiane w kościele górnym z transmisją do kościoła dolnego.
 2. Wielki Post to czas przemiany naszych serc. Zachęcamy już w tych dniach do korzystania z sakramentu pokuty przed świętami. Spowiedź parafialna w sobotę 9 kwietnia, ale będzie niewielka liczba spowiedników z zewnątrz, dlatego kierujemy prośbę, aby już korzystać ze spowiedzi rano i wieczorem podczas Mszy św. Za tydzień podamy jeszcze dodatkowe godziny, kiedy będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia.
 3. W piątki zapraszamy do górnego kościoła na nabożeństwo Drogi Krzyżowej — w następujących godzinach:
  — dla dorosłych: o godz. 7.30 i 17.30
  — dla wszystkich (po Koronce do Miłosierdzia Bożego): o godz. 15.00
  — dla dzieci: o godz. 16.30
  — dla młodzieży i wszystkich chętnych: o godz. 19.00
 4. Spotkanie synodalne w następnym tygodniu — w środę 30 marca.
 5. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania według grup w poniedziałek i w środę o godz. 19.00 w sali teatralnej. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania w przyszły poniedziałek 28.03. o godz. 19.00 w sali teatralnej. 
 6. W piątek 25 marca przypada liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana w Kościele, jako „Dzień Świętości Życia”. Zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych, których życie jest zagrożone. Specjalne formularze uroczystego złożenia przyrzeczeń można odebrać w piątek, wypełnić i w czasie Mszy św. złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji.
 7. Serdecznie dziękujemy za złożone w ub. niedzielę ofiary na podejmowane inwestycje w naszej parafii, których suma wyniosła 19.372 zł, a także za zbiórkę ofiar do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny w sumie 3.882 zł. Dziękujemy także wszystkim Darczyńcom, którzy przygotowali paczki w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy”.
 8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Dębicy zaprasza rodziców, aby zapisali dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023 w terminie do 30 marca. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Kurs Biblijny; informacje na stronie internetowej: www.kursbibliiny.deon.pl. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej Oddział Nagawczyna organizuje Rowerową Drogę Krzyżową, dnia 9 kwietnia br. Informacje na afiszu przy górnym i dolnym kościele.
 9. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaprasza na spektakl teatralny zatytułowany „Operacja: Exodus”. Premiera odbędzie się w przyszły weekend. Szczegóły na plakatach. Bilety w formie papierowej młodzież będzie rozdawać dzisiaj po każdej Mszy Świętej.
 10. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym przeczytajmy cenne treści dotyczące przeżywania Wielkiego Postu, ważne informacje z terenu naszej diecezji i aktualnych wydarzeń.
 11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu:
  Śp. Robert Wójcik z ul. Pana Tadeusza
  Śp. Tadeusz Ciszek z ul. Rzeszowskiej
  Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie…

2 Niedziela Wielkiego Postu
13.03.2022

 1. Dzisiaj Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Powierzajmy Bogu wszystkich misjonarzy, szczególnie Rodaków z naszej diecezji, którzy podejmują ofiarną posługę misyjną w różnych krajach. Zbiórka dzisiaj do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 2. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy także do łączenia się poprzez transmisję internetową. Nabożeństwo jest odprawiane w kościele górnym z transmisją do kościoła dolnego.
  Także dzisiaj 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową; zachęcamy wszystkich do modlitwy za papieża Franciszka.
 3. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy: • Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „TALENT” — we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00, a następnie w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. • Spotkanie Lektorów — we wtorek po Mszy św. wieczornej. • Dębickie Hospicjum Domowe — w środę po Mszy św. wieczornej. • Wieczornica — rozmowy na tematy społeczne: „Post, modlitwa i jałmużna czy hedonizm, egoizm i laicyzm? — w środę o godz. 19.00, w domu sióstr, ul. Bojanowskiego 10. • Spotkanie Adorujących w wieczystej adoracji — w czwartek po Mszy św. wieczornej. • Spotkanie Rodziny Edmundowej w następną niedzielę o godz. 15.00 w domu sióstr.
 4. W piątki zapraszamy do górnego kościoła na nabożeństwo Drogi Krzyżowej — w następujących godzinach:
  — dla dorosłych: o godz. 7.30 i 17.30
  — dla wszystkich (po Koronce do Miłosierdzia Bożego): o godz. 15.00
  — dla dzieci: o godz. 16.30
  — dla młodzieży i wszystkich chętnych: o godz. 19.00
 5. W tym tygodniu — w liturgii Kościoła przypada w sobotę uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i powierzania za Jego wstawiennictwem gorącej prośby o dar pokoju.
  W tym dniu obchodzi imieniny Ks. Prałat Józef Dobosz. Składamy Księdzu Prałatowi i wielu solenizantom na terenie naszej parafii serdeczne życzenia. Życzymy Księdzu Prałatowi dobrego zdrowia, błogosławieństwa Pana Jezusa Miłosiernego w dalszej owocnej posłudze duszpasterskiej. Niech Maryja, Matka Kapłanów, wspiera na każdy dzień, a Patron św. Józef, niech wyprasza siły, pokój i radość w dalszym życiu. Msza św. w int. Księdza Solenizanta — w sobotę o godz. 18.00.
 6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi zaprasza rodziców, aby zapisali dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023 w terminie do 30 marca.
 7. Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej organizuje Konkurs plastyczny i literacki na temat: „Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce” — ujęcie patriotyzmu w nauczaniu kard. Stefana Wyszyńskiego. Zwracamy się z prośbą do wszystkich Szkół na terenie parafii, aby podjęły z dziećmi i młodzieżą udział w tym Konkursie — z okazji 40 rocznicy śmierci Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Szczegóły i regulamin Konkursu zostanie przekazany do każdej szkoły.
 8. We wtorek z naszej parafii wyjechał samochód z darami na Ukrainę, do konkretnej parafii Kamionka Bużańska pod Lwowem. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie pomocy: Tym, którzy przynosili potrzebne rzeczy i Tym, którzy je segregowali. Młodzieży z Technikum i Szkole Podstawowej nr 4 dziękujemy za pomoc przy załadunku. Samochód z darami dotarł szczęśliwie na miejsce. Ks. Grzegorz Ząbek podziękował naszej parafii za dar serca.
 9. Serdecznie zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym kolejne ważne artykuły dotyczące obecnej sytuacji, którą przeżywamy. Jest także do nabycia’Gość Extra Ojciec Pio”
 10. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaprasza na spektakl teatralny zatytułowany „Operacja: Exodus”. Premiera odbędzie się w dniach 25, 26 i 27 marca b.r. Szczegóły na plakatach.
  Bilety na spektakl można zdobyć u młodzieży, która stoi przy wyjściu z kościoła. Jest też możliwość rezerwacji online. Link do formularza znajduje się na stronie internetowej parafii.

1 Niedziela Wielkiego Postu
6.3.2022

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 i w następne niedziele Wielkiego Postu na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym — w kościele górnym i jednocześnie będzie transmisja do kościoła dolnego, szczególnie dla tych, którym trudno wyjść do kościoła górnego.
  Osoby, które nie mogą przyjść, mogą się łączyć poprzez transmisję internetową. Prosimy, aby dzieci i młodzież nie zajmowały miejsca podczas tego nabożeństwa w dolnym kościele.
 2. W piątki zapraszamy do górnego kościoła na nabożeństwo Drogi Krzyżowej — w następujących godzinach:
  — dla dorosłych: o godz. 7.30 i 17.30
  — dla wszystkich (po Koronce do Miłosierdzia Bożego): o godz. 15.00
  — dla dzieci: o godz. 16.30
  — dla młodzieży i wszystkich chętnych: o godz. 19.00
 3. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  Następna — druga Niedziela Wielkiego Postu będzie dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 4. W dniach 14-16 marca, w budynku parafialnym przy kościele Św. Jadwigi w Dębicy, odbędą się rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zapisy w tamtejszej kancelarii parafialnej.
 5. Serdecznie zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W aktualnym tygodniku „Gość Niedzielny” większość artykułów poświęcona jest wojnie na Ukrainie. Załączona jest także płyta BIBLIA AUDIO. Dla dzieci jest jeszcze do nabycia „Mały Gość”.
 6. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu:
  Śp. Florian Kuczek z ul. Pana Tadeusza
  Śp. Maria Marszałek z ul. Szkotniej
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

8 Niedziela Zwykła
27.02.2022

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Przed Chrystusem wystawionym w Najśw. Sakramencie będziemy przepraszać za popełnione grzechy i prosić o dobre przeżycie Wielkiego Postu. Na adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie zapraszamy dzisiaj w następujących godzinach:
  13.00 Msza św., a po niej adoracja dla dzieci.
  14.00 Mieszkańcy z ul. Budzisz, Rondo, Tysiąclecia, Mickiewicza.
  15.00 Msza św.
  16.00 Mieszkańcy z ul. Robotniczej, Poddęby, Żołędziowej oraz bloków przy ul. Robotniczej: 1, 1 a, 1b, 1c. 17.00 Mieszkańcy z ul. Wyrobka i Edmunda Bojanowskiego oraz bloków przy ul. Robotniczej: 2, 4, 6, 8, 10.
  17.30 Apostolstwo Trzeźwości.
  18.00 Msza św.
  Jutro — poniedziałek 28 lutego:
  15.00 Godzina Miłosierdzia: Róże Żywego Różańca, III Zakon oraz Mieszkańcy ul. Wielopolskiej.
  16.00 Mieszkańcy bloków przy ul. Sienkiewicza, Pana Tadeusza, Akcja Katolicka, Grupa „Effata”, a modlitwę prowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
  17.00 Młodzież, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, lektorzy i ministranci oraz kandydaci do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
  17.30 Apostolstwo Trzeźwości.
  18.00 Msza św.
  We wtorek — 1 marca:
  15.00 Godzina Miłosierdzia: Róże Misyjne i Mieszkańcy z ul. W. Macha, Tetmajera, Gawrzyłowskiej, Szkotniej oraz pozostałych ulic.
  16.00 Wspólnota Kościoła Domowego, Modlitewna Grupa Trzeźwości, Mieszkańcy z ul. Rzeszowskiej i Kochanowskiego.
  17.00 Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego.
  17.30 Apostolstwo Trzeźwości.
  18.00 Msza św.
 2. W najbliższą środę 2 marca przypada Popielec. Msze św. w Środę Popielcową będą o godz. 6.30, 8.00 i 9.30, a po południu o godz. 16.30 i 18.00.
  Ojciec Święty Franciszek skierował prośbę, aby Środa Popielcowa była dniem modlitwy i postu w intencji pokoju. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.
  Abstynencja obowiązuje wszystkich katolików, którzy ukończyli 14-ty rok życia. Natomiast post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie obowiązuje tych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli jeszcze roku 60-tego. Lekceważące nie zachowanie tego postu jest grzechem ciężkim. Składka w Środę Popielcową jest przeznaczona na cele charytatywne, a do skrzynek pod chórem na pomoc Ukrainie.
 3. We wtorek będzie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 za Zmarłych w minionym kwartale: od listopada 2021 r. do lutego br., którzy korzystali z pomocy Hospicjum Domowego przy naszej Parafii.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Spowiedź z okazji pierwszego piątku w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00.
  W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny — rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. Adoracja wynagradzająca Sercu Maryi o godz. 17.00. Z posługą sakramentalną do chorych udadzą się księża w pierwszą sobotę od godz. 8.00.
 5. Droga Krzyżowa w okresie Wielkiego Postu będzie odprawiana w piątki w następujących godzinach:
  — dla dorosłych: o godz. 7.30 i 17.30
  — dla wszystkich (po Koronce do Miłosierdzia Bożego): o godz. 15.00
  — dla dzieci: o godz. 16.30
  — dla młodzieży i wszystkich chętnych: o godz. 19.00
  Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
 6. Serdecznie zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym bardzo wartościowych czasopism katolickich. Zachęcamy, aby w Gościu Niedzielnym przeczytać „Przesłanie z Guadalupe” i o znakomitym lekarzu Edmundzie Wojtyła — bracie św. Jana Pawła II.
 7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu:
  Śp. Marek Bizoń z ul. Reja
  Śp. Stanisław Reguła z ul. Wielopolskiej
  Śp. Maria Mądro z ul. Wielopolskiej
  Śp. Józef Węgrzyn z ul. Gawrzyłowskiej

7 Niedziela Zwykła
20.02.2022

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Przed Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie będziemy przepraszać za grzechy i prosić o dobre przeżycie Wielkiego Postu.
  Program będzie następujący:
  13:00 Msza św., a po niej adoracja Najśw. Sakramentu — dla dzieci.
  14:00 Adoracja: Mieszkańcy — z ul. Budzisz, Rondo, Tysiąclecia, Mickiewicza.
  15:00 Msza św. w int. Parafian.
  16:00 Adoracja: Mieszkańcy — z ul. Robotniczej(domy jednorodzinne), Żołędziowej i Poddęby oraz bloków przy ul. Robotniczej: 1, 1 a, 1 b, lc.
  17:00 Adoracja: Mieszkańcy — z ul. Wyrobka i Edmunda Bojanowskiego oraz bloków przy ul. Robotniczej: 2, 4, 6, 8, 10.
  18:00 Msza św.
 2. Na spotkanie synodalne zapraszamy wszystkich Członków Zespołu Synodalnego w czwartek po wieczornej Mszy św. — w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszko.
 3. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę po Mszy św. wieczornej (18:45) w sali Akcji Katolickiej.
 4. Zapraszamy codziennie na Różaniec w intencji pokoju do dolnego kościoła o godz. 20:30.
 5. Dzisiaj składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 6. Serdecznie zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać ważne dla nas wypowiedzi nt. sytuacji, którą obecnie przeżywamy. Dla dzieci jest do nabycia piękny „Mały Gość”.
 7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
  Śp. Krystyna Stępek z ul. Wielopolskiej
  Śp. Maria Gołda z ul. Wielopolskiej
  Śp. Wanda Konaszewska z ul. Pana Tadeusza
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

5 Niedziela Zwykła
06.02.2022

 1. W piątek 11 lutego — w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes — przeżywany jest Światowy Dzień Chorego. Na wszystkich Mszach św. będziemy się modlić w int. Osób chorych w naszej parafii. W tym roku z powodu pandemii nie będzie organizowana w naszym kościele dodatkowa Msza św. dla chorych z sakramentem Namaszczenia. Jednak w tym dniu osoby chore mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a także ci, którzy im posługują. Warunkami są: spowiedź, Komunia św. i modlitwa w int. Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. W pierwszą sobotę tego miesiąca kapłani udali się do chorych, którzy tego pragnęli. Chorzy mieli wówczas możliwość przystąpienia do spowiedzi św., przyjęcia Komunii św. i sakramentu Namaszczenia chorych.
 2. Spotkania w tym tygodniu:
  • Rycerstwo Niepokalanej zaprasza we wtorek 8 lutego po Mszy św. wieczornej.
  • Rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 i po Mszy św na spotkanie w górnym kościele.
 3. Przywracamy katechezy chrzcielne, które w czasie pandemii ograniczały się tylko do krótkiego spotkania przed Mszą św. chrzcielną. Będą odbywały się w środy przed drugą i czwartą niedzielą miesiąca o godz. 18.45 — w sali Akcji Katolickiej (w dolnym kościele obok Sklepiku). Obecność rodziców i chrzestnych na katechezie jest obowiązkowa.
 4. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” przeczytajmy: „O źródłach praw obywatelskich, zgodności obowiązkowych szczepień z konstytucją i celach, jakie stawia przed sobą”; „Chrzest bez chrzestnych?”; „Czerwony guzik papieża”; „Marnujemy na potęgę” oraz „To czego szukam”. Dla dzieci jest jeszcze do nabycia „Mały Gość”.
 5. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłą Śp. Barbarę Dryja z ul. Gawrzyłowskiej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie,…

4 Niedziela Zwykła
30.01.2022

 1. Jutro nie będzie zapowiedzianej Mszy św. z modlitwami o uzdrowienie. Wielu przygotowujących oprawę Mszy św. jest chorych. O nowym terminie poinformujemy.
 2. W środę 2 lutego — Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św. Prosimy, aby w każdej rodzinie była poświęcona gromnica.
  W tym dniu będziemy odchodzić 26 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Z tej okazji nasze Siostry Służebniczki podczas wieczornej Mszy św. włączą się w liturgię, ponowią złożone Bogu śluby i skierują krótkie słowo o ich życiu zakonnym i powołaniu.
  Składka w to Święto jest przeznaczona dla zakonów klauzurowych w naszej diecezji.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
  – jutro: św. Jana Bosko, kapłana.
  – w czwartek: św. Błażeja; po każdej Mszy św. błogosławieństwo gardła.
  – w sobotę: św. Agaty; także po każdej Mszy św. błogosławieństwo chleba, wody i soli.
 4. Także w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Spowiedź z okazji pierwszego piątku w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00.
  W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny — rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. Adoracja wynagradzająca Sercu Maryi o godz. 17.00.
 5. Z posługą sakramentalną do chorych udadzą się księża w pierwszą sobotę 5 lutego od godz. 8.00.
  W Światowy Dzień Chorego 11 lutego z powodu pandemii nie będziemy organizować spotkania dla chorych z sakramentem namaszczenia. Gdy ktoś z chorych niezgłoszonych na pierwszą sobotę pragnie przyjąć ten sakrament, niech to zgłosi do kancelarii parafialnej przed pierwszą sobotą lutego.
 6. Ks. Proboszcz bardzo dziękuje wszystkim Parafianom, którzy w czwartek uczestniczyli w pogrzebie jego ojca śp. Jana. Dziękuje też Wszystkim, którzy zamówili Msze św. za zmarłego i w tym trudnym czasie choroby ojca i po jego śmierci otaczali rodzinę modlitwą i wsparciem. Bóg zapłać!
 7. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w Sklepiku parafialnym. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać artykuły pogłębiające naszą wiarę i duchową więź z całym Kościołem, a na tym powinno nam bardzo zależeć dla duchowego dobra naszych rodzin.
 8. Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłego w ub. tygodniu
  Śp. Jana Mróz z ul. Wielopolskiej.
  Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…

3 Niedziela Zwykła
23.01.2022

 1. Jeszcze raz dziękujemy naszym Parafianom, którzy uczestniczyli w tzw. Mszach św. „kolędowych”. Dziękujemy również za indywidualne zaproszenia. Było ich ok. 50. Dziękujemy też za złożone przy tej okazji ofiary. Niektórzy parafianie pytają o składkę na ten cel. Takiej składki nie będzie, ale gdyby rodzina miała takie pragnienie, niech służy temu skrzynka, do której wrzucaliście zaproszenia kolędowe.
 2. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada:
  — jutro: św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Imieniny obchodzi ks. Franciszek Grądalski. Księdzu Solenizantowi życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej, światła Ducha Świętego i opieki Maryi — Matki Kapłanów. Msza św. w intencji ks. Franciszka — w środę 26 stycznia o godz. 18.00.
  — we wtorek: święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła
  — w środę: św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów — w piątek: św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
  — w sobotę: rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
  Solenizantom składamy serdeczne życzenia i powierzamy Bożemu Miłosierdziu.
 3. Kolejne spotkanie synodalne — w piątek o godz. 19.00 w sali Akcji Katolickiej.
 4. Msza św. z modlitwami o uzdrowienie w następny poniedziałek 31 stycznia br. o godz. 18.00.
 5. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie — my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1%. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
 6. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich i czytania w rodzinach.

2 Niedziela Zwykła
16.01.2022

 1. We wtorek rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada:
  — jutro: św. Antoniego, opata
  — w środę: św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa — w piątek: św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  Ponadto w tym tygodniu Dzień Babci w piątek i Dzień Dziadka w sobotę.
  Wszystkim Solenizantom oraz Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia i powierzamy opiece Pana Jezusa Miłosiernego.
 3. We wtorek 18 stycznia zakończymy celebrowanie Mszy świętych w intencji naszych Parafian — w ramach przeżywanej inaczej także w tym roku wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy również tym rodzinom, które indywidualnie zaprosiły kałana, także z poświęceniem nowego domu lub mieszkania. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z tej inicjatywy. Ufamy, że wspólna modlitwa, Boże błogosławieństwo umocni nas w tych niełatwych czasach, które obecnie przeżywamy. Serdecznie witamy nowych parafian i prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej, aby dokonać zapisu.
 4. Na spotkanie w tym tygodniu zapraszamy:
  – we wtorek: Pracodawców i Przedsiębiorców „TALENT” na Mszy św. o godz. 18.00, a następnie w sali Ks. Jerzego Popiełuszko.
  – w środę: Ministranci o godz. 17.15.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za składkę w ub. niedzielę w kwocie 19.555 zł na podejmowane inwestycje w naszej parafii.
 6. W Sklepiku parafialnym jest dzisiaj do nabycia szczególny nr „Gościa Niedzielnego”, który zawiera dodatek: Biblia Audio CD1 – pierwsze dwie Księgi; serdecznie zachęcamy.
 7. W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  Śp. Krystyna Lipa z ul. Edmunda Bojanowskiego
  Śp. Zofia Hadera z ul. Sienkiewicza
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…

Święto Chrztu Pańskiego
9.1.2022

 1. Nadal przypominamy, że rozkład wizyty duszpasterskiej — przez udział we Mszy św. wieczornej według podanych ulic — jest podany na stronie internetowej naszej parafii i w gablotach parafialnych. Kolęda indywidualna według ustalonych zasad. Informujemy, że od poniedziałku — Msze św. o godz. 18.00 będą odprawiane w dolnym kościele — z wyjątkiem środy i piątku.
 2. Spotkania w tym tygodniu:
  • Rycerstwo Niepokalanej zaprasza Członków, a także osoby chętne — na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Wspólnota Faustinum — w środę po Mszy św. wieczornej.
  • Wieczornica w Domu Generalnym Sióstr przy ul. E. Bojanowskiego 10 na temat: „Jesień życia — szanse, zagrożenia, nadzieje i obawy” — w godz. 19.00.
 3. Caritas Parafialna dziękuje wszystkim Darczyńcom za pomo dla potrzebujących z okazji minionych Świąt.
  Siostra Benita wraz z „Małymi Kolędnikami Misyjnymi” gorąco dziękują wszystkim Ofiarodawcom za złożone ofiary, które wyniosły kwotę 15.046,00 zł. Pieniądze są przekazane dla Misji przez Wydział Misyjny przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
  Ponownie pragniemy podziękować Nadleśnictwu Dębica za przekazanie 17 choinek na świąteczny wystrój naszej świątyni parafialnej. Informujemy przy tym, że choinki zostały bezpłatnie przekazane i pochodzą ze specjalnie w tym celu założonych upraw. Gorąco dziękujemy Dyrekcji Nadleśnictwa i wszystkim Pracownikom, i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym 2022 roku.
 4. Odnośnie sprzątania kościoła i całego obejścia prosimy o stałe kontynuowanie wpłat na ten cel, wymagający nieustannej troski o utrzymanie czystości i porządku w tak wielkim obiekcie, z którego korzystamy. Przyjęliśmy, że od rodziny składa się 100 zł w ciągu roku.
 5. W Sklepiku parafialnym są do nabycia czasopisma katolickie. W Gościu Niedzielnym przeczytajmy ciekawe artykuły: „Po Jezusowi chrzest?”; „Czy przyszłość już się wydarzyła?”; „Stroma droga do domu”; „Weryfikacja certyfikatów covidowych…”.
 6. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu:
  Śp. Maria Malinowska z ul. Robotniczej
  Śp. Edward Filarski z ul Budzisz
  Śp. Bożena Mądro z ul. Pana Tadeusza
  Śp. Krystyna Świstak z ul. Wielopolskiej
  Śp. Zofia Nowicka z ul. Sienkiewicza
  Śp. Kazimierz Wójcik z ul. Wesołej
  Śp. Zofia Wróbel z ul. Wilhelma Macha
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim
02.01.2022

 1. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, która jest Dniem Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjnym Dniem Dziecka. Godziny Mszy św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, aby oznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów. Składka w tę uroczystość na potrzeby misji.
  Ulicami naszego Miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 2. Witamy serdecznie w naszej parafii księdza Franciszka, który od dziś będzie pomagał w duszpasterstwie parafialnym i pełnił obowiązki Kapelana Towarzystwa Pomocy przy ul. Św. Brata Alberta.
  Życzymy księdzu Franciszkowi światła Ducha Świętego w nowej posłudze.
 3. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa w pierwszy piątek o godz. 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30.
  Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek od godz. 16.00.
 4. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Przypominamy, że w naszym kościele — składka w drugą niedzielę miesiąca jest przeznaczona na cele inwestycyjne.
 5. Przypominamy także, że rozkład wizyty duszpasterskiej — przez udział we Mszy św. wieczornej według podanych ulic — jest podany na stronie internetowej naszej parafii i w gablotach parafialnych. Ponadto w ramach kolędy można indywidualnie zaprosić kapłana do swego mieszkania, wypełniając kartę kolędową z podaniem numeru telefonu, aby ksiądz mógł się umówić na dany dzień.
 6. Dzisiaj po każdej Mszy św. pod kierunkiem siostry katechetki Benity Bochenek — „Mali Kolędnicy Misyjni” zbierają ofiary do puszek dla cierpiących dzieci w krajach misyjnych. Okażmy im serdeczną życzliwość i uznanie za ofiarne zaintereso-wanie misjami.
 7. W Sklepiku parafialnym są aktualne czasopisma katolickie ubogacające naszą wiarę. Jest jeszcze do nabycia bardzo ciekawy świąteczno-noworoczny „Gość Niedzielny”. Rodziców prosimy, aby zakupili dzieciom „Małego Gościa”.
 8. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłe w minionym tygodniu:
  Śp. Elżbieta Lipińska z ul. Pana Tadeusza
  Śp. Stanisława Ziobro z ul. Szkotniej
  Śp. Piotr Cieśla z ul. Robotniczej
  Śp. Stanisława Krasoń z ul. Wielopolskiej
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…