Ogłoszenia

28 Niedziela Zwykła
13 października 2019

1.Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo różańcowe, także młodzież i dzieci. Po nabożeństwie Msza św.
Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Młodzież z KSM przeprowadza po Mszach św. zbiórkę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Natomiast składka podczas Mszy św. jest przeznaczona na cele inwestycyjne.
Także dzisiaj nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00.
2.Jutro Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. W modlitwie różańcowej powierzać będziemy wszystkich wychowawców, także zmarłych.
3.W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada:
-we wtorek: św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
-w środę: św. Jadwigi Śląskiej. W Dębicy patronki miasta.
-w piątek: św. Łukasza Ewangelisty; święto patronalne Służby Zdrowia.
Solenizantom i małżonkom przeżywającym rocznicę Ślubu składamy serdeczne życzenia
4.W piątek 18 października Ks. Łukasz Opolski obchodzi swoje imieniny. Życzymy Księdzu Łukaszowi dobrego zdrowia, światła Ducha Świętego, radości z kapłaństwa i opieki Matki Bożej. Mszę św. w int. Księdza Łukasza odprawimy w dniu imienin po Różańcu.
5.Dnia 18 października przypada też pierwsza rocznica zapoczątkowania wieczystej adoracji w naszej parafii. W związku z tym zapraszamy wszystkich adorujących na Różaniec, Mszę św. i po Mszy św. na spotkanie formacyjne w dolnym kościele. Zapraszamy też wszystkich chętnych, którzy chcieliby podjąć adorację i wpisać się na listę adorujących, aby można częściowo odciążyć tych, którzy podjęli się adoracji szczególnie w godzinach nocnych.
6.Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” zapraszamy na spotkanie we wtorek na Mszę św. o godz. 18°°. Po Mszy św. spotkanie w sali Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Spotkanie Akcji Katolickiej — w środę o godz. 17.30.

7. W następną niedzielę 20 października Światowy Dzień Misyjny i składka na misje. W tę niedzielę o godz. 18.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza święta — w 35. Rocznicę śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki — z udziałem „Solidarności”. Podczas Mszy św. zostanie poświęcony ornat ku czci Błogosławionego.

8. W następną niedzielę odpust w parafii św. Jadwigi. Suma odpustowa o godz. 11.00.

9. W kancelarii parafialnej można zamawiać „Wypominki” za zmarłych:
listopadowe i roczne.
10.Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich.
W Gościu Niedzielnym — przeczytajmy o „eksperymencie tarnowskim”.
11.Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:

Śp. Józef Konefał z ul. Robotniczej i Śp. Michalina Bratko z ul. Wilhelma Macha. Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie,…


27 Niedziela Zwykła
6 października 2019

 1. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo różańcowe, także młodzież i dzieci. Po nabożeństwie Msza św.
 2. W następną niedzielę 13 października, w naszej Ojczyźnie będziemy przeżywać Dzień Papieski, a na terenie naszej diecezji także Marsz dla Życia i Rodziny w Nowym Sączu. Nasza młodzież z KSM przeprowadzi po Mszach św. zbiórkę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Natomiast składka podczas Mszy św. będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 3. Bóg zapłać za wszystkie dotychczasowe ofiary na sprzątanie kościoła i dekoracje. Ofiary na kwiaty można też składać do skarbony — na filarze przy wyjściu z kościoła.
 4. Zakończono naprawę schodów zewnętrznych po prawej stronie. Mamy nadzieję, że zastosowana nowa technologia, solidna praca i stopnie położone ze spadem zdadzą egzamin. Lewa strona w ubiegłym roku została częściowo poprawiona bez ściągania stopni granitowych. Jak nie będzie się psuć prawa strona, trzeba będzie wykonać taką samą pracę po lewej stronie.
  Parafia przy tej pracy nie poniosła żadnych kosztów. Dziękujemy z całego serca anonimowemu Darczyńcy, który zorganizował materiały i pracowników, i dopilnował, aby wszystko zostało solidnie wykonane. W int. Rodziny Darczyńcy odprawimy Mszę św. na nabożeństwie fatimskim w następną niedzielę o godz. 18.00.
  Bóg zapłać też naszemu parafianinowi Panu Arturowi Pająkowi, który bardzo się natrudził przy wyczyszczeniu stopni granitowych.
 5. W przyszłą niedzielę wypada dzień fatimski. Zapraszamy na Mszę św. i procesję fatimską o godz. 18.00. Nabożeństwo poprowadzi Ks. Stanisław Wojdak z Tarnowa, wieloletni misjonarz w Afryce.
 6. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:
  • Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie — jutro po Mszy św. wieczornej.
  • Aspiranci — także jutro po Mszy św. wieczornej.
  • Rycerstwo Niepokalanej — we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Próba Chóru — w środę po Mszy św. wieczornej.
  • Lektorzy — także w środę po Mszy św. wieczornej.
  • Spotkanie Członków „Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego” w następną niedzielę o godz. 15.00 — w domu Sióstr przy ul. Bojanowskiego.
 7. Informujemy, że Msza św. dla głucho-niemych i niedosłyszących odprawiana jest w drugą i czwartą niedzielę każdego miesiąca — w naszym dolnym kościele o godz. 14.00.
 8. Można zamawiać „wypominki” roczne i listopadowe za zmarłych, napisane na drukach, które są położone na regale pod chórem.
 9. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” przeczytajmy o tym, jak wielką moc ma modlitwa różańcowa.
 10. Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłe w minionym tygodniu:
  Śp. Maria Sołtys z ul. Sienkiewicza i Śp. Julia Prokopowicz z ul. Żołędziowej Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…

26 Niedziela Zwykła
29 września 2019

 1. Od wtorku październikowy miesiąc maryjny. Weźmy w dłonie różaniec, aby modlić się do Boga za wstawiennictwem Maryi, która w Fatimie prosiła: „Odmawiajcie różaniec”. Nabożeństwo różańcowe w kościele będzie codziennie o godz. 17.30, a następnie Msza św. wieczorna. Zachęcamy do licznego uczestnictwa.
  Prosimy również o wspólne odmawianie Różańca w domach lub przy figurach i kapliczkach. Serdecznie zapraszamy także wszystkie dzieci do codziennego uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym. Modlitwa dzieci ma szczególną moc ze względu na niewinność ich serc. Maryja, objawiając się w różnych miejscach, najpierw o modlitwę różańcową prosiła dzieci.
 2. Także we wtorek rozpoczęcie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. W związku z tym gościmy z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Panią Anetę Stachnik — wolontariuszkę, która dzisiaj podzieli się świadectwem misyjnym. Natomiast Siostry Służebniczki zapraszają na festyn misyjny, który organizują w niedzielę 6 października w Parku przy Domu Kultury ŚNIEŻKA.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa w pierwszy piątek o godz. 7.00 i wieczorem bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Różaniec w pierwszy czwartek odmówimy w int. powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież oraz dorosłych w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00.
 4. W pierwszą sobotę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na modlitwę różańcową o godz. 11.00; będziemy się modlić w intencjach, które zgłosicie. Natomiast o godz. 17.00 zapraszamy na adorację wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o Sercu Maryi z kazaniem o godz. 18.00.
 5. Księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.00, z tym, że Ks. Krzysztof Fejkiel uda się do tych chorych, których odwiedza — nie w sobotę, lecz w czwartek od godz. 15.00.
 6. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:
  • Aspirantów — jutro o godz. 17.00.
  • Dzieci I Komunijne wraz z rodzicami — we wtorek o godz. 18.00.
  • Msza św. w int. Ks. Artura z ok. zbliżających się imienin w czwartek o godz. 18.00.
  • Adoracja prowadzona przez młodzież — w piątek o godz. 20.00.
  • Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum” — w sobotę na Mszy św. wieczornej z okazji święta patronalnego.
  • Próba chóru w środę o godz. 19.00.
  • Kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami — w następną niedzielę 6 października o godz. 18.00.
 7. W czwartek 3 października przypada druga rocznica śmierci śp. Księdza Tadeusza Pacyny. Pamiętajmy o Księdzu Tadeuszu w naszych modlitwach.
 8. Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów do Sanktuarium św. Szymona w Lipnicy Murowanej — w sobotę 5 października br. Natomiast 6 października — Marsz dla życia i rodziny w Nowym Sączu.
 9. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” jest włożony do zabrania: Margaretka z modlitwą za kapłanów.

25 Niedziela Zwykła
22 września 2019

 1. Jutro o godz. 18.00 — Msza św. z modlitwami o uzdrowienie.
 2. Spotkania w tym tygodniu:
  • Aspiranci — jutro o godz. 18.30 w salce przy dolnym kościele.
  • Lektorzy — w środę po Mszy św. wieczornej.
  • Kandydatów do sakramentu Bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne — w środę na Mszy św. o godz. 18.00.
  • Próba Chóru — w środę o godz. 19.00.
  • Caritas — w czwartek o godz. 17.00.
  • Parafialny Zespół Synodalny — w czwartek o godz. 19.00, w sali hospicyjnej.
  • KSM — w piątek o godz. 19.00. Spotkanie biblijne.
  • Ministranci — w sobotę o godz. 9.00.
  • W sobotę 28 września — w rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćko zapraszamy do włączenia się o godz. 15.00 przy Rondzie przed naszym kościołem — w modlitwę „Koronka na ulicach miast”.
 3. Nowennę przed liturgicznym wspomnieniem św. Siostry Faustyny Kowalskiej rozpoczniemy w czwartek 26 września o godz. 15.00 — w połączeniu z „Koronką do Bożego Miłosierdzia”.
 4. W następną niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.
 5. Przypominamy, że w niedzielę 29 września — na prośbą Mieszkańców z ul. Budzisz i Nagawczyny będzie sprawowana Msza św. przy kapliczce o godz. 16.00 — na podziękowanie za tegoroczne zbiory oraz o dalszą opiekę Bożą i błogosławieństwo dla Mieszkańców z tych ulic.
 6. Organizujemy wyjazd młodzieży na spotkanie „SYNAJ” w Nowym Sączu, dnia 5 października br. Wyjazd o godz. 11.00; zapisy u Księdza Krzysztofa.
 7. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym przeczytajmy o niewytłumaczalnym zjawisku, które dzieje się przez 1.700 lat. Jest to „cud św. Januarego” w Neapolu, który nie przestaje zadziwiać — budzi wiarę, wskazuje na istnienie świata nadprzyrodzonego.
 8. Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
  Śp. Helena Murtaś z ul. Wielopolskiej
  Śp. Antoni Skrzypek z ul. Robotniczej
  Śp. Maria Remut z ul. Wielopolskiej.
  Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie,…

24 Niedziela Zwykła
15 września 2019

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce (15-21 września) i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Podejmijmy gorliwą modlitwę w tej intencji, a w rodzinach niech będzie codzienna praktyka wspólnej modlitwy wieczornej.

2. We wtorek 17 września zapraszamy na Mszę św. wieczorną wszystkich, którzy włączyli się w wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w dolnym kościele, świadectwo adorujących, modlitwa.
Chcemy, żeby takie spotkania odbywały się w każdy trzeci wtorek miesiąca. Zachęcamy, aby całe rodziny włączały się w adorację. Można się wtedy łatwiej wymieniać w ramach dyżurów.

3. W środę obchodzimy wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Zapraszamy młodzież i dzieci naszej parafii na nowennę i Mszę św. wieczorną, po której zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo.
Po Mszy św. spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. W tym tygodniu zapraszamy:
• Kandydatów na ministrantów — jutro po Mszy św. wieczornej.
• Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” zaprasza we wtorek 17 września na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
• Akcja Katolicka — w środę po Mszy św. wieczornej.
• Spotkanie ministrantów w czwartek o godz. 17.00.
• Spotkanie młodzieży KSM w piątek o godz. 19.00.

5. W następną niedzielę 22 września odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Jeśli będzie odpowiednia liczba osób, zorganizujemy wyjazd z parafii o godz. 4.00. Zapisy rodzin w Sklepiku parafialnym.

6. Kolejna Msza św. z modlitwami o uzdrowienie w poniedziałek 23 września o godz. 18.00.

7. Msza św. dziękczynno-błagalna w int. Mieszkańców z ul. Budzisz i Nagawczyny będzie sprawowana w niedzielę 29 września przy Krzyżu na ul. Budzisz o godz. 16.00.

8. „Bóg zapłać” za składkę inwestycyjną w minioną niedzielę, która wyniosła 15.971 zł, 30 gr. i za ofiary złożone w 4 kopertach.
Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.

9. Serdecznie dziękujemy tym Osobom, które w ub. tygodniu ofiarnie pracowały przy zieleni wokół naszego kościoła. Bóg zapłać za tę pracę podejmowaną z dobrej woli w ciągu całego roku.

10. Młode rodziny bardzo zachęcamy do zaprenumerowania szczególnego pisma dot. wychowania dzieci i młodzieży pt. Don BOSKO z dodatkiem o wychowaniu przedszkolnym. W Sklepiku parafialnym jest do zabrania ulotka jak zamówić prenumeratę.
W Gościu Niedzielnym przeczytajmy między innymi o tym, jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego.

11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Mariusz Szkudlarek z ul. Sienkiewicza. Śp. Dorota Teresak z ul. Sienkiewicza.
Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie, …


23 Niedziela Zwykła
Uroczystość Narodzenia NMP
8 września 2019

 1. Dzisiaj Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Patronki naszej Diecezji. W Sanktuarium Zawadzkim uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00.
 2. W piątek zapraszamy na ostatnie w br. nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00, połączone z procesją różańcową. Nabożeństwu będzie przewodniczył Ks. Mateusz Odzionek, wikariusz z Piwnicznej.
 3. Spotkania w tym tygodniu:
  * Rycerstwo Niepokalanej we wtorek po Mszy św. wieczornej, przy czym zapraszamy osoby chętne do włączenia się w tę Wspólnotę, aby przez służbę „Pod sztandarem Niepokalanej — jak uczył św. Maksymilian — zdobyć cały świat dla Chrystusa”. Lektorzy — w piątek po Mszy św. wieczornej.
  * Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w piątek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do tego Stowarzyszenia młodzież od klasy ósmej Szkoły Podstawowej.
  * Dziewczęta, które należą do grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej i wszystkie chętne dziewczynki od kl. trzeciej, które chcą należeć — serdecznie zapraszamy na spotkanie w sobotę 14 września o godz. 10.00 do salki przy dolnym kościele. Spotkania formacyjne DSM będą się odbywać w każdą sobotę.
 4. W sobotę 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  O godz. 15.00 organizujemy Drogę Krzyżową ulicami Miasta do kapliczki przy ul. Tetmajera. Trasa pielgrzymki będzie następująca:
  Rozpoczęcie na ul. Gawrzyłowskiej przy hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8, następnie: ul. Wielopolską do ul. Zdrojowej; ul. Zdrojową do Górzystej; ul. Górzystą do ul. Tetmajera, gdzie nastąpi zakończenie pielgrzymki Mszą św. przy kapliczce (trasa dł. ok. 2 km., przewidywany czas ok. 90 min.).
  Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na tę szczególną pielgrzymkę w duchowej łączności z narodową akcją „Polska po Krzyżem”.
 5. XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę odbędzie się 14 i 15 września br. Zgłoszenia przyjmowane są w Zakładach Pracy, a także w Delegaturze Zarządu Solidarności. Wyjazd wszystkich autokarów sprzed naszego kościoła w niedzielę 15 września o godz. 3.30 nad ranem.
 6. Parafia pw. Krzyża św. i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy przeżywać będzie w przyszłą niedzielę uroczystość odpustową. Suma o godz. 11.00.
 7. Sanktuarium Jasnogórskie zaprasza Małżeństwa i Rodziny na 35 Ogólnopolską Pielgrzymkę w dniach 21-22 września; program na afiszu w gablocie.
 8. Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy naszej parafii wraz z misjonarzem Ks. Edwardem Ryfą — dziękują serdecznie wszystkim, którzy dotychczas ofiarowali makulaturę na budowę studni w Czadzie w Afryce. Podczas minionej zbiórki zebrano 11 ton 620 kg makulatury. 16 września będzie postawiony kontener przy ul. Budzisz.
 9. „Bóg zapłać” za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W następną niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu i początek Tygodnia Wychowania. Ofiary do puszek będą zbierane na UP JPII w Krakowie i Tarnowie.
 10. Zachęcamy do nabywania w sklepiku parafialnym czasopism Katolickich.
 11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłą w ub. tygodniu Śp. Zofię Nylec z ul. W. Macha.
  Wieczny odpoczynek…

22 Niedziela Zwykła
1 września 2019 roku

 1. Dzisiaj przypada 80. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Dlatego dzisiaj w naszym kościele o godz. 11.00 — Msza św. z udziałem pocztów sztandarowych i Solidarności — w int. Ojczyzny, za poległych za Ojczyznę i o pokój.
 2. Serdecznie witamy w naszej parafii nowego wikariusza Ks. mgr Artura Martę, który przez minione 6 lat był wikariuszem w parafii w Gołkowicach k. Starego Sącza. Ks. Arturowi życzymy owocnej pracy w naszej parafii, błogosławieństwa Pana Jezusa Miłosiernego w posłudze duszpasterskiej i światła Ducha Świętego.
 3. Przypominamy, że jutro na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę św. o godz. 8.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlitwa o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
  W pierwsze piątki — Msze św. wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Składka w pierwsze piątki miesiąca przeznaczona jest na potrzeby Caritas parafialnej.
  Spowiedź św. z okazji pierwszego piątku: w środę od godz. 17.00, gdyż w czwartek będzie parafialna pielgrzymka do Zawady oraz w piątek od godz. 16.00.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca — Msze św. wotywne o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 7.00 i 18.00. Na godz. 11.00 zapraszamy na modlitwę różańcową dzieci wraz z rodzicami. O godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  Kapłani z posługą sakramentalną udadzą się do chorych w pierwszą sobotę od godz. 8.00.
 6. Rozpoczął się Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej.
  • Tradycyjna piesza pielgrzymka z naszej parafii wyruszy sprzed kościoła w czwartek 5 września o godz. 15.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  • W piątek 6 września zachęcamy młodzież z KSM oraz młodzież studiującą, pracującą i uczącą się do pielgrzymowania do Sanktuarium w Zawadzie na Mszę św. o godz. 18.00. Wyjście sprzed kościoła o godz. 15.30.
  • W sobotę 7 września zapraszamy na pielgrzymkę wszystkie dzieci wraz z DSM i Liturgiczną Służbą Ołtarza. Wyjście sprzed naszego kościoła o godz. 8.15. Powrót będzie zorganizowanym autokarem.
 7. Pielgrzymka osób starszych i chorych do Sanktuarium Matki Bożej będzie w środę 4 września. Autokar wyjedzie sprzed naszego kościoła o godz. 8.00.
 8. Za tydzień Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny — głównej patronki diecezji tarnowskiej. Poświęcenie ziarna siewnego po pierwszej Mszy św. o godz. 6.30.
 9. Spotkania Grup apostolskich:
  • Chór Parafialny zapraszamy na próbę — jutro i w środę po Mszy św. wieczornej.
  • Stowarzyszenie Faustinum — w środę po Mszy św. wieczornej.
  • Spotkanie powakacyjne dla Członków „Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego” będzie w następną niedzielę nie w domu Sióstr, lecz na Mszy św. odpustowej w Zawadzie.
 10. Informujemy, że od 2 września — Msze św. poranne w dni powszednie będą w naszym kościele o godz. 6.00, 6.30 i 7.00.
 11. W czwartek 12 września rozpocznie się w naszej parafii 4 edycja „Kursu Alpha”, który przeznaczony jest dla osób w każdym wieku. Jest to kurs darmowy. Spotkania będą się odbywać raz w tygodniu — w czwartki o godz. 19.00.
  „Kurs Alpha”, to cykl 10 spotkań. Każde spotkanie rozpoczyna się od posiłku, który traktowany jest, jako zawiązanie wspólnoty. Następnie uczestnicy słuchają konferencji na najważniejsze tematy naszej wiary. Po konferencji można w grupach spokojnie porozmawiać o naszej wierze.
  Zapisy na „Kurs Alpha” u osób, których telefony podane są na plakacie w gablocie.
 12. Składka na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
 13. W naszym Sklepiku parafialnym są do nabycia czasopisma katolickie. W tygodniku „Gość Niedzielny” — Ojciec Adamik wyjaśnia, kiedy udać się do egzorcysty, a kiedy potrzebna jest porada psychiatry. Rodziców zachęcamy do zakupienia dla dzieci miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” z super dodatkiem plastikowa linijka. Są również do nabycia kalendarze rolnika i ścienne na 2020 rok.
 14. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
  Śp. Jan Świstak z ul. Sienkiewicza.
  Śp. Robert Jaskot z ul. Robotniczej.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…

  ———————————————————————

21 Niedziela Zwykła
25 sierpnia 2019 roku

 1. Decyzją Księdza Biskupa — po czterech latach pracy duszpasterskiej w naszej parafii — Ks. mgr Bronisław Zieliński podejmie posługę duszpasterską za granicą, w Paryżu na Concondzie.
  Ks. Bronisławowi dziękujemy za gorliwą pracę duszpasterską w naszej parafii: za sprawowanie sakramentów św., katechizację dzieci i młodzieży oraz za prowadzenie Grup apostolskich. Życzymy Księdzu obfitych łask Bożych i światła Ducha Świętego. Posługę wikariusza w naszej parafii obejmie Ks. mgr Artur Marta, którego powitamy w następną niedzielę.
 2. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. — w dziękczynieniu za nieustanną pomoc Maryi i Jej opiekę nad naszą Ojczyzną.
  Także jutro o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta w int. Zmarłych, którzy od czerwca do sierpnia br. korzystali z pomocy Hospicjum Domowego w naszej parafii. Po Mszy św. serdecznie zapraszamy Rodziny osierocone na wspólne spotkanie w sali hospicyjnej.
 3. W czwartek 29 sierpnia o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. dziękczynno-błagalna — z okazji święta Straży Miejskiej w int. Pracowników o błogosławieństwo i opiekę Jezusa Miłosiernego oraz za zmarłych Śp. Agnieszkę i Witolda.
 4. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z Rodzicami i Nauczycielami do naszej świątyni parafialnej na Mszę św. w następny poniedziałek, dnia 2 września o godz. 8.00 z następujących Szkół:
  1/ Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II.
  2/ Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. V Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej.
  3/ Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Jana Pawła II.
  4/ Szkoła Podstawowa Nr 4.
  Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego będzie w piątek od godz. 17.00.
 5. W dniach od 1 do 9 września — Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie.
 6. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W aktualnym tygodniku Gość Niedzielny — przeczytajmy między innymi:
  O naciskach prawodawców na sumienia kapłanów i uderzeniu w istotę sakramentu spowiedzi oraz o łaskach wymodlonych przed jasnogórską ikoną Matki Bożej Częstochowskiej.

———————————————————————

20 Niedziela Zwykła
18 sierpnia 2019 roku

1.       W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
– w środę:                św. Piusa X, papieża.
– w czwartek:           Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
– w sobotę:              św. Bartłomieja, Apostoła.
Solenizantom, a także małżonkom – jubilatom składamy serdeczne życzenia.

          2.       Przypominamy, że podczas trwania pielgrzymki są odprawiane Apele Maryjne, codziennie w innym kościele naszego Miasta. Do naszej świątyni parafialnej zapraszamy jutro i w piątek 23 sierpnia o godz. 20.00.

3.       W niedzielę przewidziane jest uroczyste wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami, a także do udania się do Częstochowy – indywidualnie lub autokarem.
Radio RDN Małopolska będzie bezpośrednio transmitować tę uroczystość.

          4.       Trwa naprawa schodów głównych po prawej stronie. Prace potrwają do września, bo najwięcej czasu zajmuje wyczyszczenie stopni granitowych z substancji, które wypłynęły na schody i bardzo trudno ją usunąć.

          5.       Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich, w „Gościu niedzielnym” przeczytajmy artykuł „nie możemy być bierni” abp. Tadeusz Wojda mówi o stanowisku Kościoła wobec przemocy oraz ideologii LGBT.

———————————————————————

19 Niedziela Zwykła
11 sierpnia 2019 roku

1.       W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:

– we wtorek:  dzień fatimski.        
– w środę:     św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika.

– w czwartek: Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

– w sobotę:   św. Jacka, kapłana.

Solenizantom oraz małżonkom – jubilatom składamy serdeczne życzenia.

          2.       W sobotę 17 sierpnia wyrusza 37 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Te dziewięciodniowe „rekolekcje w drodze” rozpoczną się Mszą św. o godz. 6.30 na Placu Katedralnym w Tarnowie. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa pielgrzymkowe będą transmitowane przez RDN Małopolska.

Zachęcamy również do duchowego udziału w Pielgrzymce.

          3.       Przypominamy, że podczas trwania pielgrzymki będą odprawiane Apele Maryjne, codziennie w innym kościele naszego Miasta. Do naszej świątyni parafialnej zapraszamy na Apel Maryjny w poniedziałek 19 sierpnia o godz. 20.00, a następnie w przyszły piątek 23 sierpnia, również o godz. 20.00.

4.       Próba chóru w piątek po Mszy św. wieczornej.

          5.       Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich, pogłębiających wiarę i duchową więź z całym Kościołem, do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta z pieśniami patriotycznymi.

———————————————————————

18 Niedziela Zwykła
4 sierpnia 2019 roku

1. Sierpień jest w naszej Ojczyźnie miesiącem dobrowolnej abstynencji.Podejmujmy wytrwała modlitwę w tej intencji, dając przykład życia w trzeźwości.

2. We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego.

3. W Parafii św. Jadwigi trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na
 Jasną Górę – do Grupy 11, której przewodniczy Ks. Rafał Jagoda.

Serdecznie zachęcamy szczególnie młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w tych wspaniałych rekolekcjach w drodze.

Spotkanie przedpielgrzymkowe w Parafii św. Jadwigi-w piątek 9 sierpnia o godz. 19.00

4. Siostry Służebniczki serdecznie zapraszają do świętowania 20-tej rocznicy beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego twórcy Ochronek dla dzieci i Założyciela Zgromadzenia, które odbędzie się środę 7 sierpnia w Dębicy, przy ul. Krakowskiej 15

W programie uroczystości:

Msza św. w kościele klasztornym                     – o godz. 15.00

Projekcja filmu Pewność                                  – o godz. 16.00

Spotkanie z reżyserem filmu w Ogrodzie sióstr i wspólne biesiadowanie o godz. 17.00.

Film opowiada o wyjątkowych ludziach, którzy na czterech kontynentach postanowili zamienić słowa na czyny. Projekcja odbędzie się w auli bł. Edmunda pod kościołem klasztornym. Szczegóły są podane na plakacie w gablocie parafialnej i na stronie internetowej

5. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymki:

do Przeczycy w 78 rocznicę śmierci św. O. Maksymiliana Kolbe. dn. 14.08.2019 godz. 16.30. Koszt 13 zł.

do Częstochowy na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. 25.08.2019 godz. 5.00. Koszt 50 zł.

6. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza 15 sierpnia na doroczną pielgrzymkę pieszą w int. trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie.

Wyjście z kościoła Św. Jadwigi o godz. 13.00.

7. Serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy w minionym tygodniu ofiarnie pracowali przy zieleni i porządkowaniu terenu wokół naszego kościoła.

8. Składka w następną niedzielę na cele inwestycyjne

9. W naszym sklepiku parafialnym są do nabycia czasopisma katolickie.

Zachęcamy do ich czytania dla pogłębienia swej wiary i duchowej więzi z całym Kościołem.

10. Miłosierdziu Bozemu powierzamy zmarła w ub. Tygodniu:
Śp. Janinę Kot z ul. Wilhelma Macha.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…

———————————————————————

13 Niedziela Zwykła
30 czerwca 2019 roku

13 Niedziela Zwykła
30 czerwca 2019 roku

1. Informujemy, że podczas wakacji Msze św. w dni powszednie są o godz. 6.00, 7.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od 17.00 i piątek od godz. 16.00.
W pierwszą sobotę na godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na modlitwę różańcową; będziemy się modlić w intencjach, które zgłosicie.
O godz. 17.00 zapraszamy na adorację wynagradzającą Sercu Maryi. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem.
W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 6:30.

3. Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie serdecznie zaprasza na Wielki Odpust. Przypominamy, że Rycerstwo Niepokalanej organizuje dla chętnych wyjazd do Tuchowa w środę o godz. 13.00. Zapisy w sklepiku parafialnym.

4.  Próba chóru w czwartek o 19.00.

5.  Serdecznie dziękujemy Paniom, które bezinteresownie zadbały o piękno otoczenia kościoła.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę — w Grupie 11; zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym przeczytajmy o słynących łaskami miejscach za granicą, do których pielgrzymują nasi sąsiedzi.

8. Miłosierdziu Bożemu powierzamy Śp. Maria Mazur z ul. Rzeszowskiej.
Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie …

———————————————————————

12 Niedziela Zwykła
23 czerwca 2019 roku

 1. W czasie oktawy Bożego Ciała jest codziennie procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00, podczas której będzie śpiewana Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału, także dzieci.
  W pozostałe dni zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza św. o godz. 18.00.
  W czwartek 27 czerwca — na zakończenie oktawy Bożego Ciała będą następujące nabożeństwa: dla niemowląt i małych dzieci oraz błogosławieństwo matek o godz. 16:30; natomiast Msza św. oraz procesja, błogosławieństwo dzieci i wianków o godz. 18:00.
 2. W piątek tego tygodnia przypada w liturgii Kościoła uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego.
  Ze względu na uroczystość, nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W sobotę 29 czerwca — uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła oraz liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  Zachęcamy w tym dniu do uczestnictwa we Mszy św. i modlitwy za papieża Franciszka.
  Porządek Mszy św. półświąteczny: rano o godz.
  6.30,
  8.00,
  9.30,
  po południu o godz.
  16.30,
  18.00.
  Składka w tym dniu jest przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze).
 4. Dziękujemy wszystkim Osobom zaangażowanych w przygotowanie pięknych Ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy także za złożone ofiary. Panu Wacławowi Kipie dziękujemy za ofiarowanie brzózek.
  Msze święte w Ich intencji będą odprawione w br. — w następujących terminach:
  – w int. Mieszkańców z ul. Rondo: 26.VI, godz. 18.00 oraz 8.X, godz. 6.30
  – w int. Mieszkańców z ul. Żołędziowej: 28 VI, godz. 18.00 oraz 9.X, godz. 6.00
  – w int. Mieszkańców z ul. Tetmajera: 3.VII, godz. 18.00 oraz 10.X, godz. 6.00
  – w int. Mieszkańców z ul. Mickiewicza: 5.VII, godz. 18.00 oraz 11.X, godz. 6.00 Msza św. w int. Wacława Kipy będzie 12 października o godz. 6.00.
 5. Dzieciom i młodzieży, które rozpoczęły wakacje życzymy dobrego odpoczynku i zachęcamy do uczestnictwa w wakacyjne niedziele we Mszy świętej, a także do codziennej modlitwy rano i wieczorem.
  Pamiętajmy, że dobre wakacje są wtedy, kiedy czas odpoczynku przeżywamy w Bożej obecności i naszym bliźnim świadczymy dobro.
 6. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00 — w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszko.
 7. Nasz diakon Kamil Szęszoł organizuje wyjazd na Spotkania Młodych w Dębowcu, które odbędą się w dniach od 8 do 12 lipca.
  Mogą jechać osoby od 13 roku życia. Koszt 200 zł za cały pobyt. Szczegóły i zapisy u diakona Kamila — dzisiaj i jutro przed południem.
 8. Dnia 1 lipca br. rozpoczyna się Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na pielgrzymkę, którą organizuje w środę 3 lipca. Wyjazd o godz. 13.00, koszt 15 zł, zapisy w Sklepiku.
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na 37. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Są to wspaniałe rekolekcje w drodze.
 10. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W tygodniku „Gość Niedzielny” przeczytajmy o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana, a także o sile matczynej modlitwy i o tym, jak pokochać „bycie ojcem”.
 11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
  Śp. Sławomir Mazur
  Śp. Janina Rog
  Śp. Anna Nylec
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…

———————————————————————

W niedzielę 23 czerwca 2019 r., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”. Decyzją biskupów, będzie to modlitwa wynagradzająca – ekspiacja – za świętokradztwa i profanacje, które miały miejsce w naszym kraju.

W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. Dlatego chciałbym poinformować, że księża biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa. Prosimy, aby po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”.

Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce

Suplikacja ma charakter przebłagalny i w naszej polskiej tradycji religijnej śpiewana jest w okresach klęsk żywiołowych, nieszczęść narodowych, a także jako modlitwa wynagradzająca za zachowania bluźniercze.


Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce

1. Gdy w lipcu 2016 r. zamordowano w Normandii księdza Jacques’a Hamela podczas sprawowania Mszy św. wydawało się nam, że w Polsce takie rzeczy nie mogą się zdarzyć, przede wszystkim dlatego, że wciąż żywa jest w naszym narodzie pamięć o ks. Jerzym Popiełuszce, Stefanie Niedzielaku, Stanisławie Suchowolcu, Sylwestrze Zychu i tylu innych duchownych – ofiarach komunistycznego reżimu. Gdy w Bretanii próbowano usunąć krzyż z pomnika św. Jana Pawła II, wydawało się nam, że takie akty wandalizmu są nie do pomyślenia w kraju tak silnie jak nasz związanym z chrześcijaństwem. Gdy pokazano mi zdjęcie z Brukseli, na którym widniał wizerunek Serca Jezusowego i Serca Maryi zawieszone na drzwiach toalety, pomyślałem sobie: „Na szczęście to barbarzyństwo jeszcze do nas nie dotarło”.

Niestety, w ostatnich tygodniach, zwłaszcza w trakcie trwania kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, miało miejsce wiele zdarzeń poddających w wątpliwość moją wcześniejszą konstatację. Myślę po pierwsze o profanacji jasnogórskiego wizerunku Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Matka Boża z naszej narodowej relikwii nosi już na swej twarzy trwałe ślady historycznej profanacji dokonanej przez husytów podczas napadu na klasztor w 1430 r. Obraz został wówczas wiernie odtworzony z inicjatywy Władysława Jagiełły i od tamtego czasu nie zadawano jej w naszym narodzie głębszych ran, nawet symbolicznych.

Myślę także o profanacjach i aktach bluźnierstwa do jakich dochodzi podczas tzw. marszów środowisk gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów. Oficjalnie powodem organizacji takich marszów jest troska o większą tolerancję w społeczeństwie, tymczasem stają się one miejscem obscenicznych prezentacji oraz sposobnością do okazywania pogardy wobec chrześcijaństwa, w tym także do parodiowania liturgii eucharystii, oraz do nawoływania do nienawiści w stosunku do Kościoła i osób duchownych.

Ataki na Kościół nie są jednak zaskakujące. O ile sytuacja dawniejsza – mówił św. Jan Paweł II w 1991 roku – zyskiwała Kościołowi ogólne uznanie nawet ze strony osób i środowisk „laickich”, to w obecnej sytuacji na takie uznanie w wielu przypadkach nie można liczyć. Trzeba raczej liczyć się z krytyką, a może nawet gorzej. Trzeba zdobywać się na rozeznanie; akceptować to, co w każdej krytyce może być słuszne. A co do reszty jest rzeczą jasną, iż Chrystus zawsze będzie „znakiem sprzeciwu” (Łk 2,34). Ten „sprzeciw” jest dla Kościoła także jakimś potwierdzeniem bycia sobą, bycia w prawdzie (por. Warszawa, 09.06.1991).

Myślę także o konkretnych aktach fizycznej napaści na kościoły i samych kapłanów. Szczególnie dotknęło to osobę ks. Ireneusza Bakalarczyka. To prawda, że każdy ksiądz winien być świadkiem Chrystusa aż po męczeństwo. „Dzisiaj – pisze Benedykt XVI, papież – emeryt – Bóg także ma swoich świadków (martyres) na świecie. Musimy tylko być czujni, by ich zobaczyć i usłyszeć. […] W procesie przeciwko diabłu Jezus Chrystus jest pierwszym i rzeczywistym świadkiem Boga, pierwszym męczennikiem, za którym poszła niezliczona rzesza innych” (Benedykt XVI, Kościół a skandal wykorzystywania seksualnego). Męczeństwo Chrystusa było potrzebne, aby dokonało się nasze zbawienie, a jednak Jezus mówi „biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany” (Mk 14,21). Świadomi tego, modlimy się w szczególny sposób za nieprzyjaciół Kościoła.

2. Sytuacja wymaga postawienia pytania, jak w odpowiedzialny sposób relacjonować kwestię nadużyć seksualnych wśród duchownych i w innych grupach społecznych, aby nie kreować fałszywego, jednostronnego wizerunku Kościoła i nie prowokować kolejnych aktów słownej i fizycznej przemocy oraz aktów profanacji. Nie chodzi o samo informowanie o tych nadużyciach, gdyż to, że przez wiele lat panowało w tej sferze milczenie, jest powodem naszego zawstydzenia i bólu. Ujawnienie zaś tego problemu traktujemy jako okazję do oczyszczenia Kościoła. Jednak trudno zlekceważyć fakt, że w ostatnim czasie – w kontekście niektórych przekazów medialnych – zwiększyła się agresja wobec księży i wzrosła liczba profanacji.

Skupienie uwagi społeczeństwa na grzechu wykorzystywania seksualnego – poza bezpośrednią troską o dobro dzieci – ma jeszcze jeden pozytywny skutek. Uprzytomnia nam bowiem miejsce seksualności w życiu człowieka i powagę wszelkich decyzji podejmowanych w tej dziedzinie. Nie tylko wykorzystanie bezbronnego dziecka powoduje rany na całe życie. Sfera seksualności jest tak wrażliwa, że każde wykorzystanie i porzucenie, także osoby dojrzałej, głęboko ją ranią i powodują w jej życiu dalekosiężne negatywne skutki. Ponadto rozmaite grzechy przeciwko czystości są wzajemnie ze sobą powiązane. Jedne rodzą drugie. Lekarstwem na przestępstwa seksualne jest zachowanie VI przykazania Dekalogu. Komu zatem jest bliski los ofiar różnych nadużyć seksualnych, powinien – w ramach holistycznego podejścia – zaangażować się w promowanie kultury czystości.

3. Dzisiejszy sposób kwestionowania autorytetu Kościoła nie ma charakteru intelektualnego, lecz ideologiczny. W procesie wytoczonym Kościołowi próbuje się dowieść, że nie ma w nim ludzi prawych, a wiara jest jedynie hipokryzją. Dąży się do zdyskredytowania Boga i obrzydzenia całego Kościoła. „Dzisiaj – pisze Benedykt XVI, papież – emeryt – oskarżenie wymierzone w Boga jest nade wszystko przedstawianiem Jego Kościoła jako całkowicie złego i w ten sposób odwodzeniem nas od niego. [Stoi za tym oszukańcza logika], na którą zbyt łatwo dajemy się nabrać. Nie, nawet dzisiaj Kościół nie składa się tylko z Judaszów. Kościół Boży istnieje także dzisiaj i dzisiaj jest on właśnie narzędziem, dzięki któremu Bóg nas zbawia” (Benedykt XVI, Kościół a skandal wykorzystywania seksualnego). Grzech i zło są w Kościele, ale jest w nim także niezliczona rzesza świadków wiernych, pokornych, składających codziennie ciche świadectwo swojej miłości do Pana Jezusa. Wystarczy się nieco rozejrzeć, odkładając na bok uprzedzenia.

Próba zohydzenia chrześcijaństwa i Kościoła – tak nierozerwalnie związanego w dziejach z Polską i polskością – ma na celu nie tylko osłabienie jego pozycji w społeczeństwie, ale także osłabienie ducha narodu. „Bez Chrystusa – mówił św. Jan Paweł II – nie można zrozumieć dziejów Polski […]. Jeślibyśmy odrzucili ten klucz do zrozumienia naszego narodu […] nie rozumielibyśmy samych siebie” (Warszawa, 02.06.1979). W konsekwencji „stalibyśmy się cudzoziemcami we własnej ojczyźnie” (Praga, 21.04.1990).

W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. Dlatego chciałbym poinformować, że księża biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa. Prosimy, aby po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”.

Polecajmy Bogu naszą Ojczyznę, Kościół w Polsce i wszystkich Polaków. Zabiegajmy o to, abyśmy nie dali się podzielić i pamiętajmy, że „walka nie może być silniejsza od solidarności” (św. Jan Paweł II, Gdańsk, 12.06.1987).

Abp Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 17 czerwca 2019 roku

———————————————————————

Uroczystość Najświętszej Trójcy
16 czerwca 2019 roku

 1. W środę 19 czerwca — zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na Mszę św. dziękczynną wszystkie dzieci i młodzież, a także rodziców i wychowawców — w następujących godzinach:
  – dla Szkół Podstawowych: Nr 8 i 11: w środę — godz. 8.00
  – dla młodzieży Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1: w środę — godz. 9.00
  Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego we wtorek od godz. 17.00.
 2. Wszystkim nauczycielom i katechetom oraz dzieciom i młodzieży życzymy zdrowych i szczęśliwych wakacji.
 3. W czwartek 20 czerwca uroczystość Bożego Ciała. Licznym udziałem we Mszy św. i procesji oddajmy cześć Chrystusowi, przebywającemu wśród nas w Najśw. Sakramencie.
  Msze św. będą do południa o godz. 6.30, 8.00 i 9.30.
  Natomiast po południu Msza św. o godz. 16.00, a po niej procesja do czterech Ołtarzy.
  Po zakończeniu procesji — Msza św. o godz. 18.00 dla tych, którzy włączyli się w procesję, a nie uczestniczyli tego dnia we Mszy św.
  Trasa procesji — tradycyjnie prowadzić będzie ulicami: Mickiewicza, Robotniczą, Tysiąclecia, Sienkiewicza i powrót ul. Mickiewicza. Prosimy o dekorację domów na trasie procesji.
  Do udziału w procesji serdecznie zapraszamy ministrantów, lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Ognisko Misyjne oraz dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców do dzwonienia. Zapraszamy również Panów strażaków w mundurach.
  W Parafii św. Jadwigi — Msza św. i procesja eucharystyczna o godz. 9.30.
 4. Podczas Oktawy Bożego Ciała tj. od piątku 21 czerwca serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i procesję eucharystyczną, podczas której będzie śpiewana Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  W pozostałe dni zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza św. o godz. 18.00.
 5. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:
  • Próba chóru jutro i w środę po Mszy św. wieczornej.
  • Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” we wtorek o godz. 1800.
  • Akcja Katolicka — także we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Faustinum — w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. Składka w uroczystość Bożego Ciała będzie przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
 7. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich, szczególnie tygodnika „Gość Niedzielny” i czytania w rodzinach.
 8. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu Śp. Mariana Skrzypek i Marię Kwiatkowską. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

———————————————————————

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
9 czerwca 2019 roku

 1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt — święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.
 2. W czwartek 13 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu Nabożeństwo Fatimskie w naszym kościele, któremu będzie przewodniczył Ks. Michał Łukasik z Tymbarku. Msza św. o godz. 18.00 oraz procesja z modlitwą różańcową i Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 3. Dnia 13 czerwca przypada także liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Księdza Proboszcza Antoniego Bielaka. Drogiego nam Solenizanta będziemy powierzać Jezusowi Miłosiernemu podczas Mszy św. o godz. 18.00. Składamy Księdzu Proboszczowi jak najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi, a także nieustannej w sercu radości z daru kapłaństwa — obfitującego bezmiarem Bożych łask w ofiarnie pełnionej przez Księdza Proboszcza posłudze duszpasterskiej i proboszczowskiej.
 4. Codziennie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza św. o godz. 18.00.
 5. Próba chóru w poniedziałek i piątek o godz. 19.00.
 6. Spotkanie organizacyjne odnośnie przygotowania ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
  Podajemy przy tym następującą zmianę dla Mieszkańców wyznaczonych ulic: Ołtarz I — ul. Rondo,
  Ołtarz II — ul. Żołędziowa,
  Ołtarz III — ul. Tetmajera – cała,
  Ołtarz IV — ul. Mickiewicza.
 7. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii. Natomiast zbiórka do puszek, zgodnie z podaną wcześniej informacją, przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w parafii Żyraków; suma o godz. 11.00. W tę Uroczystość kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Przypominamy, że lekceważące zaniedbanie tego obowiązku jest grzechem ciężkim.
 9. Stowarzyszenie „Dobroć” prowadzone przez siostry służebniczki w Dębicy, przy ul. Krakowskiej 15, zaprasza Seniorów na organizowany projekt pt. „Aktywne poranki Symeona i Anny”. Szczegółowe informacje są podane w gablocie. Siostry przypominają także zaproszenie na Mszę św. w kościele klasztornym w następną niedzielę o godz. 15.00 — z okazji 20-tej rocznicy beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego.
 10. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Zabawy — na Drogę Krzyżową śladami bł. Karoliny Kózkówny i Mszę św. — w dniu 18 czerwca br. Wyjazd o godz. 13.00, koszt 20 zł, a zapisy w Sklepiku parafialnym.
 11. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym — I Pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny – na płycie CD
 12. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłą w ub. tygodniu Śp. Marię Wanat. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie,…

———————————————————————

Wniebowstąpienie Pańskie
7 Niedziela Wielkanocna
2 czerwca 2019 roku

 1. W tym miesiącu codziennie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od 17.00 i w pierwszy piątek od godz. 16.30. Zbliża się zakończenie okresu wielkanocnego i czasu przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Wiernych, którzy jeszcze nie wypełnili tego obowiązku prosimy, aby to uczynili w najbliższym czasie.
 3. W przyszłą niedzielę — Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowujemy się przez nowennę do Ducha Świętego, odprawianą po wieczornym nabożeństwie. Natomiast bezpośrednim przygotowaniem będzie czuwanie w sobotę o godz. 2100. W programie modlitwa uwielbienia, konferencja i Msza św. o godz. 2300.
 4. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na comiesięczne spotkanie, w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 5. Próba chóru w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej.
 6. W czerwcu br. przypada dwudziesta rocznica beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego, którego relikwie zostały wprowadzone także do naszej świątyni parafialnej. Uroczyste dziękczynienie w Dębicy za dar Błogosławionego Edmunda i za Zgromadzenie Sióstr Służebniczek, którego stał się założycielem, odbędzie się w kościele klasztornym — w niedzielę 16 czerwca o godz. 15.00. Natomiast w przyszłą niedzielę 9 czerwca — siostry zapraszają do domu generalnego przy ul. Bojanowskiego wszystkich Członków „Rodziny Edmundowej” na dzień skupienia wraz z Mszą św. Rozpoczęcie o godz. 15.00.
 7. Krucjata Wyzwolenia Człowieka przy Parafii św. Jadwigi zaprasza na sesję nt. „Narkotyki i dopalacze” — jutro o godz. 16.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 8. Parafia Matki Bożej Anielskiej w Dębicy zaprasza w przyszłą niedzielę na uroczystość Odpustową. Suma o godz. 12.00.
 9. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Do przygotowania ołtarzy na trasie procesji serdecznie zapraszamy naszych Parafian z następujących ulic:
  I Ołtarz — ul. Żołędziowa,
  II Ołtarz — ul. Legionów Polskich,
  III Ołtarz — ul. Mickiewicza,
  IV Ołtarz — ul. Rondo.
  Spotkanie dla Osób odpowiedzialnych za Ołtarze będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
 10. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 11. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym przeczytajmy „Trafiliśmy w szóstkę — o sześcioraczkach z Tylmanowej”. Dla starszych dzieci jest do nabycia bardzo ciekawy „Maty Gość”.
 12. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego w minionym tygodniu:
  Śp. Jacka Ciszek. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…

———————————————————————

5 Niedziela Wielkanocna

19 maja 2019 roku

1. Na nabożeństwo Maryjne zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie odprawiana jest Msza św. wieczorna.

2. Wczoraj nasz parafianin, Adam Wójcik przyjął święcenia diakonatu w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Krużlowej. Gratulujemy diakonowi Adamowi tego wyróżnienia. Życzymy, aby na tym ostatnim etapie przed święceniami kapłańskimi umocnił swoje powołanie, ciesząc się ze służby dla Kościoła.
W sobotę 25 maja w tarnowskiej Katedrze — święcenia kapłańskie. Módlmy się za braci diakonów o dobre przeżycie rekolekcji i o to, żeby byli gorliwymi i świętymi kapłanami.

3. Spotkania w tym tygodniu:
• Członków Akcji Katolickiej — we wtorek o godz. 18.00
• Członków Grupy Synodalnej zapraszamy w czwartek o godz. 19.00 — w sali Akcji Katolickiej.
• Egzamin przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania uczniów z klas VII A, B, C  SP nr 11 odbędzie się w czwartek od godz. 16.00 w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Serdecznie zapraszamy rodziców.
• Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 8.30.

4. W sobotę 25 maja przypada dzień imienin Ks. Grzegorza Lubeckiego —wikariusza w naszej parafii. Ks. Grzegorzowi życzymy obfitych łask od Jezusa Dobrego Pasterza, światła Ducha Świętego na drodze powołania kapłańskiego i orędownictwa Maryi — Matki Kapłanów. W int. Księdza Solenizanta odprawimy Mszę św. w piątek o godz. 18.00.

5. Wspólne dziękczynienie dla dzieci po Pierwszej Komunii św. będzie w sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie — w sobotę 25 maja o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na tę dziękczynną uroczystość.

6. Siostry Służebniczki informują, że w niedzielę 26 maja, w kościele klasztornym przy ul. Krakowskiej 15, będzie sprawowana Msza św. o godz. 15.00 za śp. Siostrę Celinę Czechowską, długoletnią przełożoną generalną Zgromadzenia — z okazji trzeciej rocznicy Jej śmierci.

7. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym znajdziemy między innymi zaskakującą odpowiedź na pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?” i o pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych, matek i kobiet we wszystkich stanach.

8. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego w minionym tygodniu Śp. Andrzeja Dudziaka.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…


4 Niedziela Wielkanocna

12 maja 2019 roku

1. Dla dzieci, które dzisiaj przeżywają Pierwszą Komunię Świętą, rozpoczyna się od jutra tzw. „Biały Tydzień”. Serdecznie ich zapraszamy wraz z rodzicami codziennie na Mszę św. wieczorną.

2. Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Jest to także dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej Bobola. Zachęcamy do modlitwy za Księdza Biskupa, który w marcu br. wizytował naszą parafię.

3. W tym miesiącu codziennie zapraszamy na nabożeństwo Maryjne o godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie jest odprawiana Msza św.
Jutro zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, któremu będzie przewodniczył Ksiądz Mateusz Opolski — brat Księdza Łukasza, wikariusz w Podegrodziu. Msza św. z kazaniem będzie o godz. 18.00, a następnie procesja różańcowa i nabożeństwo majowe. Nabożeństwo fatimskie połączymy z „Białym Tygodniem”. W następne miesiące nabożeństwo fatimskie też będzie o godz. 18.00.

4. Spotkanie „Faustinum” w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Msza św. w int. Strażaków i Pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy oraz Emerytów i Rencistów Państwowej Straży Pożarnej — z okazji liturgicznego wspomnienia św. Floriana, Patrona Strażaków —będzie sprawowana w naszym kościele w czwartek 16 maja o godz. 10.00.

6. W sobotę 18 maja o godz. 10.00 odbędą się w Krużlowej święcenia diakonatu naszego rodaka — kleryka Adama Wójcika. Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje przed diakonatem, prosimy o modlitwę w jego intencji.

7. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Składka inwestycyjna za tydzień.

8. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. Dla dzieci jest jeszcze „Mały Gość” z płytą „Arka Noego”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły?

9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłą w ub. tygodniu Śp. Danutę Gondek. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie,…


3 Niedziela Wielkanocna

5 maja 2019 roku

1. Kościół w naszej Ojczyźnie przeżywa dzisiaj Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania w rodzinach Pisma Świętego, a szczególnie Ewangelii.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Odpustowej.

3. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym, które można odprawiać także przy kapliczkach.

4. W środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Natomiast w następną Niedzielę Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W Parafii Nagawczyna i w Pustyni — suma odpustowa o godz. 11.00.

5. Informujemy, że Komandoria Podkarpacka Orderu św. Stanisława wręczy Medale pamiątkowe z okazji 100-lecia Niepodległości Polski za szczególne dokonania w zakresie działalności społecznej, patriotyczną postawę, bezinteresowność i poświęcenie dla Polski. Wręczenie odbędzie się w naszym kościele, dnia 8 maja po Mszy św. o godz. 18.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

6. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 — uczniowie z klas trzecich SP przyjmą po raz pierwszy Komunię św.
Spowiedź św. dla tych dzieci i ich rodzin — w sobotę o godz. 9.00. Prosimy o gorącą modlitwę w Ich intencji.
Próby przed tą uroczystością — jutro i w piątek po Mszy św. wieczornej.
Natomiast spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

7. Są organizowane Oazy wakacyjne dla dzieci i młodzieży w dniach: 28 czerwca do 14 lipca oraz 16 lipca do 1 sierpnia. Informacje na afiszu w gablocie.

8. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich, także dla dzieci i młodzieży. W Gościu Niedzielnym są między innymi artykuły: „Uczyń Maryję częścią swojej rzeczywistości”; „Miłosierdzie i miłość są najważniejsze”.

9. Bożemu miłosierdziu powierzamy zmarłe w ub. tygodniu:
Śp. Bronisławę Bolek i Śp. Irenę Sztogrin.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…


Niedziela Miłosierdzia Bożego

28 kwietnia 2019 roku

1. Dzisiaj w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Miłosierdzia Bożego. Serdecznie witamy naszego Rodaka — Ojca Stanisława Madejczyka i dziękujemy, że dzisiaj przewodniczy Sumie odpustowej w naszej świątyni parafialnej i głosi Słowo Boże. Witamy również bardzo serdecznie wszystkich naszych Parafian oraz Gości i zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego.
Dziś w Święto Miłosierdzia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00; bezpośrednio po niej Msza św. Święto Miłosierdzia Bożego jest także patronalnym świętem Caritas i w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia.
Dziś zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
Jutro zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z modlitwą o uzdrowienie.

2. We wtorek 30 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski — przeniesiona z 23 kwietnia. Także we wtorek rozpoczęcie nabożeństw majowych o godz. 17.30.
Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych —w kościele i przy kapliczkach.

3. W czwartek 2 maja — dzień Flagi. Zadbajmy, aby na naszych domach, czy w oknach została wywieszona flaga biało-czerwona.
Natomiast w piątek 3 maja — Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym.
Ze względu na uroczystość — nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca maja. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
Spowiedź w czwartek od godz. 17.00 i w piątek podczas każdej Mszy św.
W tym miesiącu kapłani nie pojadą do chorych. Następny wyjazd w czerwcu.
W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00. Msza św. wotywna z kazaniem o Sercu Maryi o godz. 18.00.
Następna niedziela będzie przeżywana, jako Niedziela Biblijna.

5. Codziennie o godz. 15.00 jest odprawiana GODZINA MIŁOSIERDZIA w naszym dolnym kościele.
Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Stowarzyszeń i Grup apostolskich w naszej parafii, którzy codziennie prowadzą tę modlitwę.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Darczyńcom, dzięki którym mogło się odbyć śniadanie wielkanocne dla osób ubogich.

7. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej — w czwartek po Mszy św. wieczornej. Natomiast z okazji 3-go Zjazdu Rycerstwa Niepokalanej Polski Południowej, organizowana jest przez Rycerstwo pielgrzymka do Łagiewnik w sobotę 11 maja. Wyjazd o godz. 8.00 sprzed naszego kościoła; koszt ok. 30 zł. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

8. Zachęcamy do nabycia w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich, a szczególnie tygodnika „Gość Niedzielny”, w którym m. in. koniecznie przeczytajmy o specjalnym komunikacie od Boga na nasze czasy — „Jezu, ufam Tobie”.

9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Maria Grych
Śp. Stanisław Mikos
Śp. Helena Pociask
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21 kwietnia 2019 roku

1. Kochani Parafianie i Goście! Życzymy Wam wszystkim, abyście odkrywali, że mamy wielką moc dzięki Niemu — Zmartwychwstałemu Panu. Obojętnie jak jesteście zmęczeni nie zatrzymujcie wzroku tylko na krzyżu czy grobie. Życzymy, byście oczami wiary przeżywając Święta Wielkanocne zobaczyli, że one nie wyznaczają końca, ale właśnie nieskończoność, która ma swoje źródło w radości zmartwychwstania Jezusa. Dla wszystkich: Błogosławionych Świąt! Jezus żyje!

2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny — Msze św. w porządku niedzielnym, z tym, że nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Składka będzie przeznaczona na KUL.

3. W naszej parafii od Wielkiego Piątku trwa uroczysta Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia — podyktowana przez samego Jezusa św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Serdecznie zapraszamy codziennie o godz. 15.00.

4. W następną Niedzielę nasza Parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego. Na tę podniosłą Uroczystość serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian oraz Gości. Sumie odpustowej z procesją eucharystyczną o godz. 11.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ojciec Stanisław Madejczyk, redemptorysta — nasz Rodak. W dniu Odpustu uroczyście też przeżyjemy Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00; bezpośrednio po niej Msza Święta. Pamiętajmy, że w Uroczystość Bożego Miłosierdzia — zgodnie z obietnicą Pana Jezusa — spływa na nas z Nieba obfitość łask. Chciejmy z nich skorzystać.

5. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy przygotowali nasz kościół parafialny na Święta Wielkanocne. Dziękujemy Państwu Ewelinie i Januszowi Stalec za przygotowanie „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”. Dziękujemy Panom: Patrykowi Paskowi, Wiesławowi Szerszeniowi i Edwardowi Pazdanowi za przygotowanie kościoła na Wielkanoc. Dziękujemy Służbie liturgicznej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej za piękne przygotowanie Triduum Paschalnego. Dziękujemy także Panom i dzieciom za trzymanie straży przy Grobie Pańskim, a Orkiestrze Miejskiej za udział w procesji rezurekcyjnej. Natomiast dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za piękne palmy. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Dzisiaj Sklepik parafialny nieczynny, ale jutro zachęcamy do nabycia aktualnych czasopism katolickich i czytania w rodzinach. W tygodniku „Gość Niedzielny” przeczytajmy o tym, jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu; Jak nie nudzić się na Mszy św. i kochać Kościół oraz o tym, że 40 milionów osób, jak szacuje się, są ofiarami handlu ludźmi.

7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Wiesław Występek i Śp. Helena Nowak.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…


Niedziela Palmowa

14 kwietnia 2019 roku

1. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.
Natomiast dzieci zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 13.00; po Mszy św. będzie konkurs palm.
Także dzisiaj zapraszamy na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

2. Jutro Spowiedź św. przed Wielkanocą w górnym kościele,
w godz.:
8.00-12.00 i 15-18.00.
Przerwy: 10.00-10.30, 16.30-17.00.
Także jutro od godz. 8.00 udadzą kapłani do osób chorych.
Informujemy, że od wtorku do środy włącznie — Msze św. wieczorne będą sprawowane w kościele dolnym.

3. W rozpoczynającym się Wielkim Tygodniu zachęcamy do udziału w bogatej liturgii Triduum Paschalnego.
• Wielki Czwartek — dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa.
O godz. 18.00 — koncelebrowana Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.
Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adorację zakończymy po Godzinie Świętej o godz. 24.00.
• Wielki Piątek — dzień Krzyża. Od godz. 7.00 — Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. O godz. 8.00 — Droga Krzyżowa dla wszystkich, a dla dzieci o godz. 10.00. O godz. 15.00 — Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa.
O godz. 18.00 — celebracja Liturgii Wielkopiątkowej.
Adoracja Pana Jezusa do godz. 24.00. Nie będzie wieczystej adoracji w nocy. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.
• Wielka Sobota — dzień wewnętrznego skupienia i oczekiwania. Adorujemy w ciszy Pana Jezusa przy Grobie Pańskim w godz.: 7.00 — 20.00.
O godz. 20.00 — obrzędy Wielkiej Soboty: poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej oraz Msza Święta z procesją rezurekcyjną. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w godz.: 8.00 — 14.00, co godzinę.
W Wielką Sobotę serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian na Mszę św. i procesję rezurekcyjną. Przynieśmy ze sobą świece i lampiony, które zapalimy od paschału i będziemy nieść w procesji.
Wieczystą adorację wznowimy w Niedzielę Wielkanocną po Mszy św. o godz. 18.00 i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 19.00.
Program Triduum Paschalnego jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.

4. Jutro w Wielki Poniedziałek o godz. 13.30 w górnym kościele będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa w int. Śp. Stanisławy Jamróz — mamę Ks. Tomasza Jamroza, naszego rodaka. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Biskup Stanisław Salaterski. Śp. Stanisława zostanie pochowana na cmentarzu parafialnym Św. Jadwigi.

5. Na spotkania zapraszamy:
• Duszpasterstwo Pracodawców i Przedsiębiorców „Talent” — we wtorek na Mszy św. wieczornej.
• Akcja Katolickiej — we wtorek po Mszy św. wieczornej.
• Caritas Parafialna oraz Lektorzy — w środę po Mszy św. wieczornej.
• Spotkanie dla osób chętnych do trzymania warty przy Grobie Pańskim będzie w Wielki Piątek o godz. 17.30. Zapraszamy młodych mężczyzn i osoby z poprzednich lat.
• Osoby samotne zapraszamy na śniadanie wielkanocne o godz. 9.00 w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Zapisy tych osób do środy w Kuchni Caritas.

6. Zgodnie z przepisem Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że pochodzący z naszej parafii alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, WÓJCIK Adam, ur. 19 grudnia 1995 r. w Dębicy, jest kandydatem do przyjęcia święceń Diakonatu w dniu 18 maja 2019 roku. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza proboszcza. Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego Rodaka, który przygotowuje się do przyjęcia święceń Diakonatu.

7. Z racji Wielkiego Piątku prosimy o przybranie krzyży przydrożnych na terenie parafii, a także krzyża misyjnego przed naszym kościołem.

8. W przedsionku kościoła znajduje się kosz na dary dla osób potrzebujących. „Bóg zapłać” za każdy złożony dar. 9. Serdecznie dziękujemy Różom Żywego Różańca za ofiary na świąteczną dekorację kościoła, podane przez następujących Zelatorów: Zofię Tomaszewską, Barbarę Madejczyk, Wiesławę Czernicką, Marię Bąk, Annę Świętoń, Stanisława Ciszka, Janinę Kliś, Walerię Wójcik, Jadwigę Wójcik, Józefę Laska, Zenona Pieczonkę, Adama Ziobro, Teresę Strózik, Zytę Rusin, Jacka Książek, Marię Lorek, Zofię Krochmal, Helenę Medygrał, Joannę Ragan, Marię Kubik, Jadwiga Stanoch. Dziękujemy także indywidualnym Ofiarodawcom.

10. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism i książek katolickich, w tym świątecznego tygodnika „Gość Niedzielny” oraz dewocjonaliów i pięknych świątecznych pamiątek.

11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłą w minionym tygodniu: Śp. Stanisławę Jamróz.
Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie,…


5 Niedziela Wielkiego Postu

7 kwietnia 2019 roku

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze raz do kościoła na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w godzinach: 8.00 i 17.30 — dla dorosłych, 16.30 — dla dzieci i o godz. 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych.
Ponadto codziennie odprawiana jest Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00, po której jest udzielana Komunia św.

2. W tym tygodniu — spotkanie Hospicjum Domowego w środę na Mszy św. wieczornej i w sali hospicyjnej.
W piątek 12 kwietnia — w miejsce Drogi Krzyżowej o godz. 19.00 Misterium Męki Pańskiej, wystawione przez Grupę artystów z Pilzna.

3. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Uroczyste wprowadzenie z palmami będzie o godz. 13.00, a po Mszy św. konkurs palm. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami.
Składka w Niedzielę Palmową jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie, jako jałmużna postna.
Także w Niedzielę Palmową będzie odprawiona Msza św. dla osób głuchoniemych — w dolnym kościele o godz. 14.00; możliwość spowiedzi dla nich od godz. 13.00.

4. Informujemy, że spowiedź św. przed Wielkanocą będzie w naszej parafii w Wielki Poniedziałek 15 kwietnia i w tym także dniu udadzą się kapłani do osób chorych od godz. 8.00 rano. Ks. Łukasz w sobotę 13 kwietnia od 8:00.
Przypominamy, że w naszym kościele codziennie jest możliwość skorzystania z sakramentu pojednania w godz. 6.00 — 7.00 rano i po południu o godz. 18.00.

5. Caritas Parafialna rozprowadza jeszcze paschaliki wielkanocne.

6. Serdecznie zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich.. W „Gościu Niedzielnym” — płyta z filmem „Ignacy Loyola”. Także dla dzieci jest ciekawy „Maty Gość” z naklejkami do kalendarza wielkopostnego.

7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłą w minionym tygodniu Śp. Danielę Pęczek.
Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie,…


4 Niedziela Wielkiego Postu

31 marca 2019 roku

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze raz do kościoła na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
Natomiast w każdy piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w godzinach: 8.00 i 17.30 — dla dorosłych, 16.30 — dla dzieci i o godz. 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych. Ponadto codziennie jest odprawiana Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź w czwartek od godz. 17:00 i w piątek od godz. 16:00.

W pierwszą sobotę nie pojadą kapłani do chorych, gdyż odwiedziny chorych będą przed Świętami — w Wielki Poniedziałek 15 kwietnia — w dniu spowiedzi parafialnej.

W pierwszą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00 i na Mszę św. z kazaniem o godz. 18:00.
Także w pierwszą sobotę serdecznie zapraszamy dzieci o godz. 11:00 na modlitwę różańcową z Matką Najświętszą.

3. „Droga Krzyżowa” ulicami miasta — w 14 rocznicę odejścia do Domu Ojca Świętego Jana Pawła II — w najbliższy wtorek 2 kwietnia.
Rozpoczęcie w naszym kościele o godz. 20:00 i przejście ulicami: Mickiewicza, Robotniczą, Kasprowicza, Cmentarną, św. Jadwigi i Popiełuszki na Plac Solidarności, gdzie będzie zakończenie Drogi Krzyżowej. Następnie poetycka refleksja w wykonaniu dębickiej Grupy SAFO, wspomnienie nauczania Jana Pawła II, modlitwa w ciszy o godz. 21:37 i wspólnie odśpiewamy „Barkę”. Zachęcamy do wzięcia białych lampionów, które świecimy podczas przemarszu. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału — młodzież, rodziców i wszystkich chętnych.

4. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:
• Rycerstwo Niepokalanej — w czwartek po Mszy św. wieczornej.
• Parafialny Zespół Synodalny — w środę po Mszy św. wieczornej w sali Akcji Katolickiej.

5. Caritas Parafialna rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne.

6. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich, które pomagają owocnie przeżywać liturgiczny okres Wielkiego Postu. W Gościu Niedzielnym — bardzo cenne dla nas wszystkich artykuły, np. „Bez słowa skargi”, „Abyśmy szczęśliwi byli”, „Rozeznawanie duchowe”.

7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Czesława Staroń i Śp. Mieczysław Papier.
Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie,…


3 Niedziela Wielkiego Postu

24 marca 2019 roku

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze raz do kościoła na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
Natomiast w każdy piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w godzinach: 8.00 i 17.30 — dla dorosłych, 16.30 — dla dzieci i o godz. 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych.
Ponadto codziennie o godz. 15.00 jest odprawiana Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia i wówczas jest także udzielana Komunia św.
Od najbliższej niedzieli wszystkie Msze św. niedzielne oraz wieczorne w dni powszednie będą odprawiane w górnym kościele.

2. Przypominamy, że w najbliższą sobotę i niedzielę nasza parafia będzie przeżywać bardzo ważne wydarzenie — wizytację kanoniczną, której dokona Ks. Biskup Andrzej Jeż, Ordynariusz naszej Diecezji. Podajemy już dzisiaj program tej wizytacji, podczas której odbędzie się także wiele wspólnych spotkań z Ks. Biskupem.

3. Jutro Dzień Świętości Życia — Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego na Mszy św. o godz. 18.00.

4. Triduum dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania — w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00.
Spowiedź codziennie od godz. 17.30, a dla kandydatów i ich rodzin — w czwartek i piątek od godz. 17.00.

5. Caritas Parafialna rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne. Natomiast nasz parafialny Oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zachęca po raz kolejny do składania makulatury, aby pomóc Misjonarzom w budowie studni na terenie Czadu. Zakończenie zbiórki będzie w połowie miesiąca kwietnia br.

6. Najserdeczniej dziękujemy tym Parafianom, którzy z dobrej woli, jak co roku, podjęli się w ub. piątek oczyszczenia i uporządkowania całego terenu wokół naszego kościoła. Bóg zapłać za ten dar Waszych ofiarnych serc.

7. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym jest załączony bardzo przydatny nie tylko w Wielkim Poście rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi.


2 Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019 roku

1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj jeszcze raz do świątyni na „Gorzkie Żale” godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym – w kościele górnym z jednoczesną transmisją w internecie i do kościoła dolnego. Prosimy, aby w tym czasie dzieci i młodzież nie zajmowały miejsca w dolnym kościele.

2. Praktykę duszpasterską w naszej parafii odbywa od poniedziałku diakon Kamil Szęszoł. Polecajmy diakona Kamila w naszych modlitwach na etapie przygotowania się do kapłaństwa.

3. We wtorek liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia. Zapraszamy przy tym mężczyzn na triduum modlitw przed uroczystością św. Józefa podczas Mszy św. wieczornej.

4. Także we wtorek imieniny obchodzi Ksiądz Prałat Józef Dobosz. Życzymy Księdzu Prałatowi dobrego zdrowia, obfitych łask od Pana Jezusa Miłosiernego, radości i mocy płynących z sakramentu kapłaństwa. Mszę św. koncelebrowaną w intencji Księdza Prałata odprawimy we wtorek o godz. 18.00.

5. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:
• Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie – jutro po Mszy św. wieczornej.
• Duszpasterstwo Pracodawców i Przedsiębiorców „Talent” – we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00, a następnie w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszko.
• Akcja Katolicka – we wtorek po Mszy św. wieczornej.
• Parafialny Oddział Caritas – w środę po Mszy św. wieczornej.
• Wspólnota „Faustinum” – także w środę po Mszy św. wieczornej.
• Apostolstwo Trzeźwości – w czwartek po Mszy św. wieczornej.
• Zbiórka lektorów – w czwartek po Mszy św. wieczornej.
• Dzieci I-Komunijne wraz z Rodzicami – w piątek o godz. 16.30 (Droga Krzyżowa i rozdanie książeczek).

6. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu odprawiane jest w każdy piątek, w następujących godzinach:
– dla dorosłych: godz. 8.00 i godz. 17.30
– dla wszystkich: godz. 15.00; w Godzinie Miłosierdzia
– dla dzieci: godz. 16.30
– dla młodzieży i wszystkich chętnych: godz. 19.00

7. Jeszcze raz dziękujemy za składkę inwestycyjną w ub. niedzielę, która wyniosła 20.589 zł.
W ostatnich dniach został naprawiony dach na plebanii, a w organach usprawniono system elektroniczny sterujący piszczałkami.
Organy zostały też gruntownie przeglądnięte i zgodna opinia jest taka, że instrument wymaga renowacji, co wiąże się z dużymi kosztami. Czasem zarzucacie Panu Organiście, że źle gra, a prawda jest taka — to opinia komisji kurialnej, — że trzeba i tak podziwiać, że jest ktoś, kto w ogóle potrafi zagrać na tym instrumencie.
Teraz najpilniejszą sprawą jest zainstalowanie odsłuchu, bo organista nie słyszy brzmienia organów. To koszt ok. 3 tysięcy. Organy w dolnym kościele też są do wymiany.

8. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza paschaliki i baranki i wielkanocne, które można wziąć, składając ofiarę na rzecz osób chorych. Jest to forma wielkopostnej jałmużny.

9. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 — „Mechanik” w Dębicy — zaprasza na Dni Otwarte Szkoły, dnia 21 marca o godz. 9.00.

10. Serdecznie zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. Dla dzieci w „Małym Gościu” są naklejki do kalendarza wielkopostnego.
Natomiast w Gościu Niedzielnym — jest między innymi piękny artykuł dotyczący naszej młodej parafianki Bernadety Łagowskiej o tym, że wybór św. patrona przy bierzmowaniu może zaważyć na całym życiu. Inne art.: np. „Dajcie nam się sparzyć”, „Kamień odsunięty z grobu” i o nowoczesnych formach jałmużny.
Gorąco zachęcamy do czytania i wspólnego omawiania w rodzinach tych ubogacających nas treści.


1 Niedziela Wielkiego Postu

10 marca 2019 roku

1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj jeszcze raz do świątyni na „Gorzkie Żale” godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. To Nabożeństwo będzie odprawiane w kościele górnym i jednocześnie będzie transmisja do kościoła dolnego dla tych chorych, którzy nie mogą być w kościele górnym. Prosimy, aby dzieci i młodzież nie zajmowały miejsca w dolnym kościele na „Gorzkich Żalach”.

2. W tym tygodniu serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na rekolekcje, które odbywać się będą dla nich w środę, czwartek i piątek. Ramowy program tych rekolekcji jest podany na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie parafialnej.

3. W okresie Wielkiego Postu, zapraszamy w każdy piątek na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, odprawiane w następujących godzinach:
• 8.00 — dla dorosłych
• 15.00 — w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich
• 16.30 — dla dzieci
• 17.30 — dla dorosłych
• 19.00 — dla młodzieży i wszystkich chętnych

4. Wielki Post jest dla wszystkich katolików czasem wewnętrznej przemiany i nawrócenia. Gorliwie korzystajmy z tych szczególnych dni łaski Bożej. Niech wyrazem pokuty będą także nasze osobiste postanowienia.

5. Na spotkanie w tym tygodniu zapraszamy:
• Hospicjum Domowe: — w środę na Mszy św. wieczornej i w sali Hospicjum, natomiast w sobotę 16 marca — Dzień Skupienia.
• Rycerstwo Niepokalanej: — w piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.
• Kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania z klas VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum zapraszamy w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 19.00.

6. W naszej parafii rozpoczął się Kurs Przedmałżeński. Spotkania są w okresie Wielkiego Postu w każdą sobotę o godz. 17.00 i niedzielę o godz. 16.00 — w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszko przy dolnym kościele.

7. Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. Wyrobka 11,która wznowi swoją działalność od 1 września 2019 zaprasza na dzień otwarty w środę 13 marca, w godz. 16.00-19.00. Szkoła prowadzi zapisy do klas I-VIII na rok szkolny 2019/2020. Szczegóły są podane w gablocie parafialnej.

8. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na inwestycje, a wczoraj na cele rekolekcyjne.
Następna Niedziela Wielkiego Postu — Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek będzie na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

9. Serdecznie zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” są bardzo cenne artykuły, m. in. o kryzysach w małżeństwie; o walce, która twa; sposób na deprawatora; o sensie pokuty i dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci.

10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Hieronima Hałka i Śp. Ryszard Patyk.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Opis: https://i0.wp.com/www.milosierdzie.debica.pl/wp-content/uploads/2019/03/Program-rekolekcji-2019.jpg?resize=525%2C732


8 niedziela zwykła

03 marca 2019 roku

1. Serdecznie witamy dzisiaj w naszej parafii Ojca Kazimierza Frankiewicza z klasztoru Ojców Franciszkanów w Ziemi Świętej, który głosi kazanie na wszystkich Mszach św. nt. adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Przed Chrystusem wystawionym w Najśw. Sakramencie będziemy przepraszać za popełnione grzechy i prosić o dobre przeżycie Wielkiego Postu.

Adoracja w dniu dzisiejszym — w następujących godzinach:
13.00 Msza św., a po niej adoracja dla dzieci.
14.00 Mieszkańcy z ul. Budzisz, Rondo, Tysiąclecia, Mickiewicza.
15.00 Msza św.
16.00 Mieszkańcy z ul. Robotniczej, Poddęby, Żołędziowej oraz bloków przy ul. Robotniczej: 1, 1 a, 1 b, 1c.
17.00 Mieszkańcy ul. Wyrobka, Edmunda Bojanowskiego oraz bloków przy ul. Robotniczej: 2, 4, 6, 8, 10.
17.30 Apostolstwo Trzeźwości.
18.00 Msza św.

W poniedziałek:
15.00 Godzina Miłosierdzia: Róże Żywego Różańca, III Zakon oraz Mieszkańcy ul. Wielopolskiej.
16.00 Mieszkańcy bloków przy ul. Sienkiewicza, Pana Tadeusza, Akcja Katolicka, Grupa „Effata”, a modlitwę prowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
17.00 Młodzież, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, lektorzy i ministranci oraz kandydaci do Bierzmowania.
17.30 Apostolstwo Trzeźwości.
18.00 Msza św.

We wtorek:
15.00 Godzina Miłosierdzia: Róże Misyjne i Mieszkańcy z ul. W. Macha, Tetmajera, Gawrzyłowskiej, Szkotniej oraz pozostałych ulic.
16.00 Wspólnota Kościoła Domowego, Rodziny Rodzin, Katolickie Stowarzyszenie Rodzin, Modlitewna Grupa Trzeźwości, Mieszkańcy z ul. Rzeszowskiej i Kochanowskiego.
17.00 Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego.
17.30 Apostolstwo Trzeźwości.
18.00 Msza św.

3. W najbliższą środę przypada Popielec. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Abstynencja obowiązuje wszystkich katolików, którzy ukończyli 14-ty rok życia. Natomiast post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie obowiązuje tych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli jeszcze roku 60-tego. Lekceważące nie zachowanie tego postu jest grzechem ciężkim.
Składka w Środę Popielcową jest przeznaczona na cele charytatywne.

4. W dniach 6-10 marca br. (tj. od Środy Popielcowej do niedzieli włącznie) przeżywać będziemy w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. Artur Ważny. Plan Rekolekcji jest do zabrania z regału przy wyjściu z kościoła, a także podany jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.
Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym będą w Środę Popielcową w godz.:
6.30, 8.00 i 9.30, a po południu o godz. 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie jeszcze nauka stanowa dla rodziców.
Natomiast w następne dni rekolekcyjne, tj. w czwartek, piątek i w sobotę — Msze św. z nauką rekolekcyjną będą tylko 2 razy w ciągu dnia: o godz. 8.00 rano i o godz. 18.00 wieczorem.
W czwartek będzie dodatkowo Msza św. dla Chorych o godz. 11.00.
Spowiedź św. w sobotę, w godz.: 9.00 — 10.30, 11.00 — 12.00, 15.00 — 16.00, 16.30 — 18.00.
W następną niedzielę, która będzie 1 Niedzielą Wielkiego Postu — zakończenie rekolekcji z możliwością zyskania odpustu zupełnego za pełny udział w rekolekcjach.

5. W piątek podczas rekolekcji zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
dla dorosłych o godz. 7.00 i 17.15,
dla młodzieży o godz. 19.00.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

6. Przypominamy, że w sobotę 9 marca rozpocznie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Wykłady odbywać się będą w soboty i niedziele o godz. 19.00 w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

7. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 8.30.
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wznawia po raz kolejny zbiórkę makulatury (do kontenera jak dotychczas) na studnie w Czadzie, gdzie pracują misjonarze z naszej diecezji.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać anonimowemu Darczyńcy za ufundowanie Krzyża procesyjnego do dolnego kościoła.

9. Serdecznie zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym bardzo wartościowych czasopism katolickich.
W Gościu Niedzielnym przeczytajmy między innymi o gwałtownym wzroście liczby objawień Maryjnych pod koniec XX wieku. Jest to szczególny znak od Boga dla nas wszystkich.


7 niedziela zwykła

24 luty 2019 roku

1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Przed Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie będziemy przepraszać za grzechy i prosić o dobre przeżycie Wielkiego Postu.
Program będzie następujący:
13:00 Msza św., a po niej adoracja Najśw. Sakramentu — dla dzieci.
14:00 Adoracja: Mieszkańcy — z ul. Budzisz, Rondo, Tysiąclecia, Mickiewicza.
15:00 Msza św. wint. Parafian.
16:00 Adoracja: Mieszkańcy — z ul. Robotniczej, Poddęby, Żołędziowej oraz bloków przy ul. Robotniczej: 1, la, 1 b, 1c.
17:00 Adoracja: Mieszkańcy — z ul. Wyrobka, Edmunda Bojanowskiego oraz bloków przy ul. Robotniczej: 2, 4, 6, 8, 10.
18:00 Msza św.

2. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17:00 i w piątek od godz. 16:00. W pierwszą sobotę pojadą kapłani do chorych od godz. 8:00.
Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwszą sobotę o godz. 17:00. Po nabożeństwie Msza św. z kazaniem. Natomiast na godz. 11:00 serdecznie zapraszamy dzieci — na modlitwę różańcową z Matką Najświętszą.

3. Kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami w środę o godz. 16:30.

4. W następną niedzielę — O. Kazimierz Frankiewicz, franciszkanin z Ziemi Świętej, wygłosi kazanie na wszystkich Mszach św. — na temat wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w Środę Popielcową i potrwają do 1 Niedzieli Wielkiego Postu. Poprowadzi rekolekcje Ks. Artur Ważny; program podamy za tydzień.

6. Informujemy, że w Wielkim Poście — w sobotę 9 marca rozpocznie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Wykłady odbywać się będą w soboty i niedziele o godz. 19.00 — w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wszystkich zainteresowanych oraz tych, którzy ukończyli 18-ty rok życia lub ukończą w bieżącym roku, zapraszamy do ukończenia tego Kursu, który jest wymagany do zawarcia sakramentu Małżeństwa.

7. Serdecznie zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym bardzo wartościowych czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym — kościelny „savoir-vivre”, co wolno, a czego nie należy robić w murach świątyni i poza nimi?

8. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Urszula Bronczyk, Śp. Dorota Jeż, Śp. Mieczysław Bratko, Śp. Józef Mańkowski.
Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie…


6 niedziela zwykła

17 luty 2019 roku

1. Informujemy, że w przyszłym miesiącu, dnia 30 marca podczas wizytacji kanonicznej naszej parafii — Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania.
Jeżeli ktoś ze starszej młodzieży lub dorosłych nie przyjął jeszcze tego sakramentu, a pragnie przyjąć, niech zgłosi się w tej sprawie do kancelarii parafialnej.

2. Spotkania w tym tygodniu:
• Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” we wtorek o godz. 1800.
• Faustinum w środę po Mszy św. wieczornej.
• Parafialny Zespół Synodalny w czwartek o godz. 19°° — w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

3. Przypominamy prośbę Caritas Diecezji Tarnowskiej o przekazanie 1% należnego podatku na cele charytatywne realizowane przez Caritas Diecezjalną. Caritas informuje przy tym, że jest pewna nowość w zeznaniu podatkowym.
Otóż zeznanie podatkowe za 2018 rok przygotowuje za podatników Krajowa Administracja Skarbowa. Między 15 lutego a 30 kwietnia każda osoba będzie mogła zapoznać się ze swoim PIT-em na Portalu Podatkowym.
Roczne rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) dotyczyć będzie podatników rozliczających się:
• indywidualnie,
• wspólnie z małżonkiem,
• w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.
PIT, jaki przygotowuje dla nas Urząd Skarbowy, będzie można:
• Zweryfikować i zaakceptować.
• Nie zrobić nic, co w przypadku PIT-37 i PIT-38 będzie skutkowało automatycznym zaakceptowaniem przygotowanego zeznania.
• Zmodyfikować lub odrzucić przygotowane zeznanie i przygotować swoje.

Ponieważ w tym roku sam Urząd Skarbowy przygotowuje nasze PIT-y, prosimy, aby sprawdzić, czy w odpowiedniej rubryce został wpisany prawidłowy nr RKS-u Caritas Diecezji Tarnowskiej: RKS 0000211791. Jeżeli tak nie jest, należy skorygować PIT.

4. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w Sklepiku parafialnym. W Gościu Niedzielnym koniecznie przeczytajmy „O modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas”. Prosimy, aby także dla dzieci nabyć pięknie wydanego Małego Gościa Niedzielnego.

6. Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłą w ub. tygodniu Śp. Adelę Wolańską. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie …


5 niedziela zwykła

10 luty 2019 roku

1. Przypominamy, że jutro w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy jutro osoby starsze i chore oraz niepełnosprawne na Mszę św. godz. 11:00.
Pół godziny przez Mszą św. będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi. Natomiast w czasie Mszy św. będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych. Rodziny i opiekunów prosimy o pomoc w transporcie chorych i opiekę nad nimi podczas Mszy św.
Także jutro — chorzy oraz osoby im posługujące — mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Są nimi spowiedź, Komunia św. i modlitwa w int. Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
Również osoby, które z powodu choroby, wieku lub opieki nad chorymi nie będą mogły uczestniczyć jutro we Mszy św., mogą uzyskać odpust zupełny. Konieczna jest przy tym odpowiednia dyspozycja ducha i chęć spełnienia innych warunków odpustu, np. modlitwa za chorych, ofiarowanie Bogu swych cierpień.

2. Spotkanie Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II w Dębicy odbędzie się w środę na Mszy św. wieczornej, a następnie w sali hospicyjnej.
Członkowie „Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego” będą mieć spotkanie w następną niedzielę — w domu Sióstr Służebniczek o godz. 15.00.

3. Pojawiło się trochę krytycznych uwag na temat projektów drogi krzyżowej dla naszego kościoła. W związku z tym w najbliższą sobotę 16 lutego o godz. 183° będzie możliwość spotkania z artystą Panem Andrzejem Pasoniem w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich chętnych, a szczególnie tych mających krytyczne uwagi, co do projektu.
Natomiast w niedzielę 17 lutego — po każdej Mszy św. — Pan Pasoń opowie krótko o planowanej koncepcji drogi krzyżowej.
Pragniemy poinformować, że jest już siedmiu fundatorów na poszczególne stacje: na IV, V, VI, XI, XII, XIII i XIV stację.

4. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich, których treści pogłębiają wiarę i duchową łączność z całym Kościołem. Dla dzieci jest jeszcze „Mały Gość Niedzielny”.

5. Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłego Śp. Bogusława Strzyż.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…


4 niedziela zwykła

3 luty 2019 roku

1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii młodych mężczyzn ze wspólnoty Cenacolo, którzy po każdej Mszy św. skierują do nas ważne dla wszystkich świadectwo ze swego życia.

2. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Agaty. Zgodnie z piękną tradycją ku czci tej Świętej będzie poświęcenie chleba, wody i soli po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

3. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na comiesięczne spotkanie w piątek 8 lutego po Mszy św. wieczornej.

4. W następny poniedziałek 11 lutego — w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes — przeżywać będziemy szczególny dzień, którym jest Światowy Dzień Chorego.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy w tym dniu osoby starsze i chore oraz niepełnosprawne na Mszę św. o godz. 1100. Podczas tej Mszy św. wszyscy chorzy i osoby starsze cierpiące na różne schorzenia będą mogły przyjąć sakrament Namaszczenia Chorych.
Pół godziny przed Mszą św. — możliwość spowiedzi.
Prosimy o pomoc w podwiezieniu do kościoła tych osób, które są jeszcze w stanie przybyć do świątyni. Po Mszy św. wszyscy chorzy zostaną obdarowani poświęconymi bułeczkami Bożego Miłosierdzia.

5. W sobotę rozpoczną się ferie zimowe. Wszystkim dzieciom i młodzieży życzmy udanego odpoczynku.
Zachęcamy przy tym do chętnego podczas ferii uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i do praktykowania codziennej modlitwy rano i wieczorem.

6. Serdecznie zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich.
W tygodniku Gość Niedzielny jest załączony obrazek z bardzo ważną modlitwą rodziców za dzieci.

7. Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłego w minionym tygodniu Śp. Stanisława Wójcikowskiego.
Wieczny odpoczynek, racz Mu dać, Panie …


3 niedziela zwykła

27 stycznia 2019 roku

1. Jutro o godz. 18:00 — w górnym kościele Msza św. z modlitwami o uzdrowienie, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.
Na czas Mszy św. będzie przerwana wieczysta adoracja. Wznowimy ją po skończonym nabożeństwie.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź z okazji pierwszego piątku: w czwartek od godz. 17:00 i w piątek od godz. 16:00.
W czwartek i piątek — w ramach przygotowania do święta Matki Bożej Gromnicznej — Ks. prof. Marek Kluz z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wygłosi konferencje o godz. 18:00 dla matek i ojców, a w święto 2 lutego kazania na każdej Mszy św. Skorzystajmy z tej możliwości.

3. W sobotę 2 lutego przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. będą sprawowane w godz.: 6:30, 8:00, 9:30 16:30 i 18:00. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św. Prosimy, aby w każdej rodzinie była poświęcona gromnica.
W pierwszą sobotę na godz. 11:00 zapraszamy dzieci na modlitwę różańcową. Dzieci modlą się w zgłaszanych przez nas intencjach.
Natomiast nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie wyjątkowo po Mszy św. wieczornej o godz. 1800. Na początku Mszy św. — Rycerze Kolumba wniosą do kościoła obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, który peregrynuje po różnych kościołach naszej Ojczyzny. W naszym kościele pozostanie przez tydzień.

4. Święto Ofiarowania Pańskiego jest przeżywane w Kościele, jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się o nowe powołania szczególnie do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich, które pełnią wielorakie posługi w naszym Mieście i w naszej Parafii od początku jej istnienia. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji.
Kapłani pojadą do chorych w pierwszą sobotę — wyjątkowo od godz. 10:30.

5. Lektorów zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej.

6. W następną niedzielę 3 lutego — po każdej Mszy św. wysłuchamy świadectwa młodych mężczyzn ze wspólnoty Cenacolo.

7. Za tydzień też wspomnienie św. Błażeja. Po Mszy św. o godz. 6:30 błogosławieństwo gardła.

8. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym Sklepiku parafialnym.
W tygodniku „Gość Niedzielny” przeczytajmy o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie — jak młody, radosny Kościół wylega na ulice.


2 niedziela zwykła

20 stycznia 2019 roku

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan do święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, które przypada w piątek 25 stycznia.

2. W ub. środę zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej Parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary, za bardzo życzliwą atmosferę w czasie wizyty duszpasterskiej, za wszystkie sugestie dotyczące życia parafialnego.
Wyrazem naszej kapłańskiej wdzięczności będą Msze święte sprawowane w niedziele: 27 stycznia i 3 lutego o godz. 9.30 w intencji wszystkich Parafian odwiedzanych w czasie kolędy. Nowych Parafian prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej, aby dokonać zapisu.

3. Otrzymaliśmy list od Wspólnoty Braterskiej Kapucynów następującej treści: „W imieniu Parafian, Parafii św. Franciszka z Asyżu w Kielcach, nasza Wspólnota Braterska składa na ręce Przewielebnego ks. Proboszcza Antoniego Bielaka serdeczne podziękowanie i wdzięczność za to, że Wasza Wspólnota Parafialna pośpieszyła nam na pomoc z gestem braterskiej miłości i solidarności, poprzez niedzielną zbiórkę ofiar na budowę kościoła i klasztoru Kapucynów w Kielcach. Jesteśmy niezwykle ujęci wyjątkową serdecznością i życzliwością ks. Proboszcza Antoniego i Duszpasterzy oraz Parafian, a także hojnym finansowym wsparciem budowy kościoła i klasztoru Kapucynów w Kielcach w kwocie 14.000 zł”.

4. „Bóg zapłać” także za składkę w ub. niedzielę na podejmowane inwestycje w naszej parafii, która wyniosła 16.230 zł i za kontynuowanie wpłat na sprzątanie naszej świątyni parafialnej.

5. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:
• Apostolstwo Trzeźwości — w środę po Mszy św. wieczornej.
• Zelatorów Róż Żywego Różańca zapraszamy — w czwartek po Mszy św. wieczornej w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszko.
• Kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania — w czwartek o godz. 16.30.
• Spotkanie Synodalne — w piątek o godz. 19.00.

6. W następny poniedziałek 28 stycznia o godz. 18.00, w naszym kościele będzie Msza św. z modlitwami o uzdrowienie.

7. W dniu 27 stycznia podczas Mszy św. o godz. 15.00 wystąpi w naszym kościele Kapela Ludowa Iskierczanie, działająca przy Parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Dębicy — Latoszynie. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Małych Iskierczan, Młodych Iskierczan oraz Kapeli Ludowej Iskierczanie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

8. Zeznanie podatkowe za 2018 rok przygotuje za podatników Krajowa Administracja Skarbowa. Między 15 lutego a 30 kwietnia każda osoba będzie mogła zapoznać się ze swoim PIT-em na Portalu Podatkowym.

Roczne rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) dotyczyć będzie podatników rozliczających się:
• indywidualnie,
• wspólnie z małżonkiem,
• w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci

PIT jaki przygotuje dla nas Urząd Skarbowy będzie można:
• Zweryfikować i zaakceptować
• Nie zrobić nic, co w przypadku PIT-37 i PIT-38 będzie skutkowało automatycznym zaakceptowaniem przygotowanego zeznania
• Zmodyfikować
• Odrzucić przygotowane zeznanie i przygotować swoje

Ponieważ w tym roku sam Urząd Skarbowy przygotowuje nasze PIT-y, prosimy, aby sprawdzić, czy w odpowiedniej rubryce został wpisany prawidłowy nr KRS-u Caritas Diecezji Tarnowskiej (KRS 0000211791). Jeżeli tak nie jest należy skorygować PIT.

9. W następną niedzielę składka na tacę przeznaczona jest na ogrzewanie naszej świątyni.

10. Serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym Sklepiku parafialnym.
W „Gościu Niedzielnym” przeczytajmy o kolędnikach misyjnych — to prawdziwi misjonarze. Załączony jest także obrazek: „Modlitwa dziadków za wnuki”.


3 niedziela po Narodzeniu Pańskim – Święto Chrztu Pańskiego

13 stycznia 2019 roku

Informacje duszpasterskie
1. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska. Jej rozkład podany jest na stronie internetowej parafii i w gablocie parafialnej przy kościele górnym i dolnym.
Mieszkańcy bloków oraz ci, którzy nie mogli być obecni podczas wyznaczonej kolędy, mogą indywidualnie zaprosić kapłana na wizytę duszpasterską. Druki przygotowane w tym celu, są umieszczone na regale przy wyjściu z kościoła. Proszę je wrzucić do skrzynki, podać do księdza lub zakrystii. Termin wizyty duszpasterskiej będzie ustalony telefonicznie.

2. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:
• Akcja Katolicka we wtorek po Mszy św. wieczornej.
• Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” — we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
• Wspólnota Faustinum w środę po Mszy św. wieczornej.
• „Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego” w następną niedzielę 20 stycznia o godz. 15.00 w domu Sióstr przy ul. Bojanowskiego.
• Spotkanie organizacyjne chóru parafialnego w piątek o godzinie 19:00 w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

3. Caritas parafialna bardzo serdecznie dziękuje wszystkim Darczyńcom za pomoc dla potrzebujących z okazji wieczerzy wigilijnej i minionych Świąt.
Dziękujemy także za serdeczne przyjęcie małych kolędników misyjnych z opiekunami i za ofiary pieniężne podczas tej kolędy misyjnej, które wyniosły sumę 11.160 zł i 55 Euro.
Natomiast odnośnie sprzątania kościoła i całego obejścia prosimy o stałe kontynuowanie wpłat na ten cel, wymagający nieustannej troski o utrzymanie czystości i porządku w tak wielkim obiekcie, z którego korzystamy. Przyjęliśmy, że od rodziny składa się 100 zł w ciągu roku.

4. Dnia 20 stycznia podczas Mszy św. o godz. 15.00 wystąpi w naszym kościele Chór parafialny św. Jadwigi. Bezpośrednio po Mszy św. Chór wykona także koncert kolęd, organizowany w ramach projektu społecznego „Przecież kultura nie gryzie”, której liderem jest nasza parafianka. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyśpiewania radości z Narodzenia Jezusa Chrystusa.

5. W Sklepiku parafialnym są do nabycia czasopisma katolickie. W Gościu Niedzielnym koniecznie przeczytajmy: „Chrzest jest najpiękniejszym i najwspanialszym darem Boga”; „Pytanie o miłość jest najważniejsze” oraz artykuł pt. „Umiłowane dziecko Boga”. Jest także załączony obrazek — tym razem z modlitwą męża za żonę.
Natomiast dla dzieci jest jeszcze do nabycia ciekawy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

6. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego w ub. tygodniu Śp. Lucjana Micek.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie, …


2 niedziela po Narodzeniu Pańskim – Uroczystość Objawienia Pańskiego

6 stycznia 2019 roku

1. Przeżywana dzisiaj Uroczystość jest Dniem Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjnym Dniem Dziecka.
Na każdej Mszy św. jest poświęcenie kadzidła i kredy, aby oznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby misji.
Młodzież z KSM-u po Mszach św. rozprowadza kadzidło i kredę. Dobrowolna ofiara przy tej okazji przeznaczona będzie na ich działalność.

2. Dzisiaj ulicami naszego Miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie Orszaku przed kościołem pw. Ducha Świętego — po Mszy św. o godz. 12.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

3. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego.

4. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne w piątek 11 stycznia po Mszy św. wieczornej.

5. Porządek wizyty duszpasterskiej jest podany na stronie internetowej naszej parafii i w gablotach parafialnych.

6. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne.
Za tydzień będziemy też gościć Ojca Józefa Mizerę z klasztoru Ojców Kapucynów w Kielcach, który wygłosi kazanie na wszystkich Mszach św. i poprosi o ofiarę po Mszy św. na budowę kościoła i klasztoru.

7. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy nabór do chóru parafialnego, zgłosiło się już kilkanaście osób. Dziś po każdej mszy świętej przy wejściu na chór Pan Organista będzie czekał na wszystkich chętnych. Po zakończeniu naboru przypiszemy członków chóru do odpowiednich głosów.

8. W związku z licznymi zgłoszeniami o przypadkach nieprawidłowego parkowania pojazdów na chodnikach przy ul. Budzisz podczas nabożeństw w naszym kościele, Policja zwróciła się z prośbą o podanie tej informacji w ogłoszeniach parafialnych: „Należy korzystać z miejsc parkingowych przy naszym kościele”.

9. W Sklepiku parafialnym są aktualne czasopisma katolickie ubogacające naszą wiarę.
W Gościu Niedzielnym przeczytajmy „O królach, którzy odwiedzili nowo narodzonego Jezusa oraz o pięknie życia w małżeństwie sakramentalnym”. Załączony jest również obrazek z modlitwą żony za męża. Serdecznie zachęcamy do nabycia.

10. Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Kazimierz Prajsner, Śp. Waldemar Wrona i Śp. Bogdan Wawrzyniak.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie, …


Niedziela po Narodzeniu Pańskim
Świętej Rodziny
30 grudnia 2018 r.

1. Jutro w dniu zakończenia roku kalendarzowego będą dodatkowo odprawione Msze św. ze sprawozdaniem duszpasterskim o godz. 9:00 i 18:00 — w górnym kościele.

2. We wtorek — w Nowy Rok 2019 — Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. będzie świąteczny.

3. W następną niedzielę 6 stycznia — Uroczystość Objawienia Pańskiego —Trzech Króli. Na każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Jest to też Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Składka na cele misyjne. W tę Uroczystość organizowany jest w naszym Mieście Orszak Trzech Króli, który poprzedzi Msza św. w kościele pw. Ducha Świętego o godz. 12:00; start Orszaku przed kościołem o godz. 13:00.

4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 7:00 i 18:00, a Msza św. dla dzieci o godz. 16:30.
Spowiedź św. jest codziennie podczas nabożeństw; w pierwszy piątek będzie od godz. 16:00.
W pierwszą sobotę — adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17:00, a następnie Msza św. z kazaniem o godz. 18:00.
W styczniu nie będzie wyjazdu kapłanów do osób chorych. Natomiast Panowie, którzy pełnią w naszej Parafii posługę nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej, zanoszą Komunię św. w niedziele od godz. 9:00 tym chorym, którzy o to proszą.

5. W niedzielę 6 stycznia będzie Msza św. o godz. 15:00 w int. Świata Pracy. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w sali bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

6. Serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy przyjęli kolędników misyjnych i złożyli ofiary. Dziękujemy także dzieciom i ich opiekunom, którzy pod kierunkiem sióstr ofiarnie zaangażowali się w „kolędę misyjną.”

7. Przypominamy, że rozkład wizyty duszpasterskiej, jest w gablocie parafialnej i w internecie.

8. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu:
Śp. Maria Król i Śp. Jan Malinowski.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…


4 niedziela adwentu

23 grudnia 2018 roku

1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby zachować tradycyjną i religijną oprawę tej wieczerzy. Przy wigilijnym stole niech zgromadzi się cała rodzina. Jest to także okazja do pojednania w rodzinie i sąsiedztwie; wspomnijmy również naszych bliskich zmarłych. W programie niech będzie wspólna modlitwa, odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólna wieczerza wigilijna i śpiew kolęd.
Jutro nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast tradycyjna Pasterka o godz. 24.00. Ofiara składana na tacę podczas Mszy św. o północy jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

2. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Składamy serdeczne podziękowanie Tym wszystkim, którzy przesłali naszej wspólnocie kapłańskiej świąteczne życzenia wraz z darem modlitwy. Odwzajemniamy także modlitwą podczas Mszy świętych w int. wszystkich Parafian i życzymy nieustannej opieki Bożej i błogosławieństwa.
W środę — Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. tym dniu będą jak w niedzielę, lecz tylko do godz. 15.00 włącznie; nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Składka 26 grudnia będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. Jutro obchodzi imieniny Ksiądz Adam Chmiel. Msza św. w int. Księdza Solenizanta będzie jutro o godz. 6.00. Księdzu Adamowi życzymy dobrego zdrowia, błogosławieństwa Bożego na każdy dzień służby kapłańskiej, opieki Matki Bożej i życzliwości ludzkich serc.

4. Informacje dotyczące wieczystej adoracji:0
— w Wigilię nie będzie adoracji. Dolny kościół — na adorację dla chętnych
—zostanie otwarty o godz. 20.00.
— w Uroczystość Bożego Narodzenia początek adoracji o godz. 19.00; tak samo w święto św. Szczepana.

5. W środę na Mszy św. o godz. 13.00 będzie rozesłanie małych „Kolędników Misyjnych”, którzy w dniach 27 i 28 grudnia odwiedzać będą nasze domy i prosić o ofiary na potrzeby Misji. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.

6. W następną niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, które w naszej diecezji jest dniem jubileuszy małżeńskich. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w int. małżeństw i rodzin. Małżonków obchodzących w tym roku 25-lecie, 50-lecie i 60-lecie małżeństwa oraz inne rocznice — zapraszamy do naszej świątyni na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której będzie okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i otrzymania specjalnego błogosławieństwa.
Składka w tę niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

8. Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. Można od niego zapalić światło do swego lampionu i zabrać do domu.

9. Zachęcamy do nabycia w naszym Sklepiku parafialnym tygodnika świąteczno-noworocznego „Gość Niedzielny”, do którego jest załączona piękna „Modlitwa wigilijna”. Są jeszcze inne czasopisma katolickie, opłatki wigilijne i różne pamiątki świąteczne.
Natomiast rozkład wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni jest w gablocie przy kościele górnym i dolnym obok ogłoszeń parafialnych, a także na stronie internetowej naszej Parafii.

10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu: Śp. Stanisław Rydzy i Śp. Andrzej Czernicki.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…

ROZKŁAD WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ  2018/2019 r.

DATA GODZ. REJON KOLĘDOWY
CZWARTEK 27 grudnia 8.30 1. UL. TETMAJERA od lasu w kierunku miasta do P. Krajewskich —  1 ksiądz 2. UL. ZDROJOWA od lasu do nr.19 (do połowy)  —  1 ksiądz 3. UL. BUDZISZ i NAGAWCZYNA (za obwodnicą) –  od lasu nr. parzyste —  1 ksiądz 4. UL. BUDZISZ i NAGAWCZYNA (za obwodnicą) –  od lasu nr. nieparzyste  —  1 ksiądz 5. UL. BUDZISZ i NAGAWCZYNA (za obwodnicą) – od obwodnicy nr. nieparzyste —  1 ks. 6. UL. BUDZISZ i NAGAWCZYNA (za obwodnicą) – od obwodnicy nr. parzyste —  1 ksiądz
PIĄTEK 28 grudnia 8.30 1. UL. TETMAJERA od P. Dębskich do nr 8 —  1 ksiądz 2. UL. ZDROJOWA od nr 1 w górę  —  1 ksiądz 3. UL. W. MACHA – od lasu w kierunku miasta do p. B. Miler —  1 ksiądz 4. UL. W. MACHA – od p. B. Kurcz w kierunku Wielopolskiej  —  1 ksiądz 5. UL. W. MACHA – od ul. Wielopolskiej  —  1 ksiądz 6. UL. SPOKOJNA, POGODNA  —  1 ksiądz
SOBOTA 29 grudnia 8.30 1. UL. TETMAJERA – od obwodnicy do góry —  1 ksiądz 2. UL. WIELOPOLSKA OD LASU  —  nr. parzyste  —  1 ksiądz 3. UL. WIELOPOLSKA OD LASU  —  nr. nieparzyste —  1 ksiądz 4. UL. WIELOPOLSKA ZA OBWODNICĄ — od dołu, nr. parzyste–  1 ksiądz 5. UL. WIELOPOLSKA ZA OBWODNICĄ + PROMIENNA  —  od dołu, nr. nieparzyste–  1 ksiądz 6. UL. POLNA i GAWRZYŁOWSKA (nr. parzyste) 52-68 – 1 ksiądz
NIEDZIELA 30 grudnia 14.00 1. UL. ROLNICZA – od obwodnicy  —  1 ksiądz 2. UL. ROLNICZA – od lasu  —  1 ksiądz 3. UL. GÓRZYSTA od lasu —  1 ksiądz 4. UL. STROMA  od góry —  1 ksiądz
ŚRODA 2 stycznia 16.00 1. UL. WIEJSKA  od obwodnicy – 2 księży 2. UL. WIEJSKA  od góry– 1 ksiądz 3. UL. GAWRZYŁOWSKA – domy jednorodzinne za obwodnicą od Wielopolskiej– 1  ks. 4. UL. GAWRZYŁOWSKA – domy jednorodzinne za obwodnicą od Tetmajera – 1  ks.
CZWARTEK 3 stycznia 16.00 1. UL. GAWRZYŁOWSKA od miasta do Domu Dziecka – 1  ksiądz 2. UL. GAWRZYŁOWSKA – od Domu Dziecka do obwodnicy (nr. nieparzyste)  —  1 ksiądz 3. UL. GAWRZYŁOWSKA – domy od ul. Polnej do obwodnicy (nr. nieparzyste)  —  1 ksiądz 4. UL. GAWRZYŁOWSKA – domy od obwodnicy do miasta (nr. nieparzyste)  —  1 ksiądz
SOBOTA 5 stycznia 8.30 1. UL. ŻOŁĘDZIOWA – od ul. Robotniczej  —  1 ksiądz 2. UL. BUDZISZ – od kościoła do obwodnicy str. prawa —  1 ksiądz 3. UL. BUDZISZ – od kościoła do obwodnicy str. lewa —  1 ksiądz 4. UL. BUDZISZ – od obwodnicy do kościoła  str. prawa —  1 ksiądz 5. UL. BUDZISZ – od obwodnicy do kościoła str. lewa —  1 ksiądz
NIEDZIELA 6 stycznia 14.00 1. UL. KRÓLEWSKA – od początku i od końca  —  2 księży
PONIEDZIAŁEK 7 stycznia 16.00 1. UL. JAGIEŁŁY —  1 ksiądz 2. UL. MICKIEWICZA – od początku do ul. Sienkiewicza – 1 ksiądz 3. UL. MICKIEWICZA – od ul. Sienkiewicza do ul. Grunwaldzkiej – 1 ksiądz 4. UL. MICKIEWICZA – od ul. Grunwaldzkiej – do końca – 1 ksiądz 5. UL. MICKIEWICZA – od kościoła nr. parzyste  —  1 ksiądz

3 niedziela adwentu

16 grudnia 2018 roku

1. W następny poniedziałek 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Pasterka w nocy z 24/25 grudnia będzie o godz. 24.00. Składka podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

2. Spowiedź parafialna przed świętami Bożego Narodzenia w naszym kościele będzie w czwartek
od godz. 8.00 do 18.00;
przerwy w godz.: 10.00-10.30,
12.00-14.00,
16.00-16.30.
Zachęcamy wszystkich naszych Parafian, aby z wielką ufnością spotkali się z Jezusem Miłosiernym w sakramencie Pojednania.
W dniu spowiedzi nie będzie adoracji. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 19.00. O porządku adoracji w czasie świątecznym poinformujemy w następną niedzielę.
Gdyby ktoś miał jeszcze pragnienie włączenia się do adoracji, może się zapisać w kancelarii parafialnej lub u ks. proboszcza, albo u osób odpowiedzialnych za poszczególne dni adoracji.

3. Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do osób chorych także w czwartek 20 grudnia od godz. 8.00.

4. W następną niedzielę — Msze św. o godz. 15.00 i 18.00 — będą sprawowane w dolnym kościele.

5. Osoby samotne zapraszamy do naszej Kuchni Caritas na spotkanie wigilijne w następną niedzielę 23 grudnia o godz. 16.00. Zapisy w Kuchni Caritas od jutra do środy.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej parafii, których suma wyniosła 13.127 zł.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy Różom Żywego Różańca za ofiary na świąteczną dekorację kościoła i urządzenie szopki betlejemskiej, złożone przez następujących Zelatorów:
Róża: Janiny Kliś, Heleny Łazarz, Zofii Krochmal, Adama Ziobro, Wiesławy Czernickiej, Walerii Wójcik, Zenona Pieczonki, Heleny Medygrał, Zyty Rusin, Teresy Strózik, Marii Lorek, Jadwigi Wójcik, Mariana Matłok, Joanny Ragan, Marii Bąk, Łucji Bieszczad, Marii Kubik, Jadwigi Stanoch, Marii Tabasz, Janiny Występek. Bóg zapłać Członkiniom tych Róż.

8. Zapraszamy na przedstawienie „Królowa śniegu” — dzisiaj w dolnym kościele o godz. 14.00.

9. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich i opłatków wigilijnych. W Tygodniku „Gość Niedzielny” przeczytajmy m. in. „Raport o stanie Kościoła nad Wisłą”.

10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu:
Śp. Stanisław Bielawski, Śp. Ignacy Longosz, Śp. Barbara Szczerba.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…


2 niedziela adwentu

9 grudnia 2018 roku

1. Przeżywana dzisiaj druga Niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Serdecznie witamy Księdza Adama Dynaka z Białorusi, pochodzącego z naszej diecezji tarnowskiej i dziękujemy za głoszone kazania na wszystkich Mszach św.

2. Serdecznie zapraszamy do udziału w RORATACH, które odprawiane są codziennie rano o godz. 6.00 i wieczorem o godz. 18.00.

3. Spotkania w tym tygodniu:
• Osoby odpowiedzialne za poszczególne dni wieczystej adoracji zapraszamy we wtorek o godz. 17.00 na plebanii.
• Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy w piątek o godz. 19.00 na plebanii. Spotkanie będzie dotyczyło ewentualnych prac związanych z wystrojem naszego kościoła.

4. W czwartek 13 grudnia będziemy się modlić w int. Ofiar stanu wojennego.

5. Od soboty po Mszy św. wieczornej będzie odprawiana Nowenna do Dzieciątka Jezus i modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa.

6. W Kuchni Caritas, funkcjonującej w naszym budynku parafialnym, można składać produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących, w godz.: 9.00-14.00, a podczas nabożeństw do kosza w dolnym kościele.

7. Parafialny Oddział Caritas wspiera akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”; kto złoży na ten cel ofiarę 5 zł, otrzyma świecę wigilijną.

8. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. Natomiast ofiary do puszek — na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, które Ks. Adam Dynak przekaże Kościołowi na Białorusi.

9. Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi zaprasza na przedstawienie teatralne pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu uczniów klas integracyjnych. Przedstawienie odbędzie się w następną niedzielę 16 grudnia o godz. 14.00 w dolnym kościele. Wstęp wolny. Po przedstawieniu będą zbierane datki na pomoc dla ciężko chorej mamy jednego z uczniów.

10. W Sklepiku parafialnym są do nabycia czasopisma katolickie i opłatki wigilijne, a także pamiątki związane z chrześcijańskim przeżywaniem Świąt.
W „Gościu Niedzielnym” przeczytajmy m. in.: „Zielona mina”, „Małe cuda są po coś”, „Premier Chin w habicie” i alarmujący artykuł „Nie wyrzucaj”.
Dla dzieci jest miesięcznik „Mały Gość” i zachęcamy bardzo do nabywania go dzieciom.

11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w ub. tygodniu:
Śp. Edward Stręk, Śp. Tadeusz Skóra, Śp. Jan Guziec.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…


1 niedziela adwentu

2 grudnia 2018 roku

1. Wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela jest Matka Boża. Przez cały Adwent celebrowana będzie w dni powszednie Msza św. wotywna „Rorate” o godz. 6.00 i 18.00 — poprzedzona śpiewem „Godzinek do Najśw. Maryi Panny”. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału. Dzieci z lampionami będą w procesji wchodzić do kościoła. Przewidziane są dla nich niespodzianki i prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci do udziału w „Roratach”.

2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada: – jutro: św. Franciszka Ksawerego, kapłana. – w piątek: św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. – w sobotę: uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą w tym dniu o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30, 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św., mimo że nie jest to święto obowiązkowe.

3. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00. W piątek Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00.

4. Przypominamy, że w niedziele tylko pierwsza Msza św., tj. o godz. 6.30, jest w kościele dolnym. Natomiast w dni powszednie wszystkie Msze św. w kościele dolnym.

5. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie:
• Ministranci i lektorzy — w czwartek po Mszy św. wieczornej.
• Rycerstwo Niepokalanej — w sobotę 8 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00 i modlitwie w „Godzinie Łaski”. Po nabożeństwie spotkanie w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
• Dziewczęca Służba Maryjna — w sobotę o godz. 10.00.

6. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Będziemy w związku z tym gościć ks. Adama Dynaka z Białorusi, tarnowskiego kapłana, który wygłosi kazania na wszystkich Mszach św. i zebrane fundusze przekaże Kościołowi na Białorusi.

7. Parafialny Oddział Caritas wspiera akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Każdy, kto złoży na ten cel ofiarę 5 zł, otrzyma świecę wigilijną.

8. Spotkania dla Osób Niepełnosprawnych z rejonu dębickiego będą w Pustkowie-Osiedlu — w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.00.

9. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym przeczytajmy o tym, dlaczego koniecznie trzeba zobaczyć najnowszy film Krzysztofa Zanussiego „Eter”? Są także adwentowe lampiony dla dzieci i wiele pamiątek świątecznych oraz opłatki na stół wigilijny. Jednocześnie informujemy, że parafia nikogo nie upoważnia do roznoszenia opłatków po domach.

10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Aleksander Dumanowski i Śp. Stanisław Kuzara.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie, …..


Uroczystość Jezusa Chrystusa,  Króla Wszechświata

25 listopada 2018 roku

 1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla jest w naszej diecezji świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Chrystusowi powierzamy wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, a także wszelkie działania Stowarzyszeń i Grup apostolskich działających w naszej parafii. Módlmy się również o nowych członków do Grup religijnych.
  Po Komunii św. odmówimy „Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi”. Za odmówienie tego Aktu w dzisiejszą uroczystość można zyskać odpust zupełny.
 2. Jutro o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia Pana Boga. Dzisiaj w kościele Ducha Świętego koncert Cecyliański o godz. 17.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca grudnia. Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do domów chorych od godz. 8.00.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 17.00 i Mszę św. o godz. 18.00. Natomiast dzieci zapraszamy o godz. 11.00 na modlitwę różańcową. Z Maryją będziemy powierzać Jezusowi intencje zapisane na kartkach. Nie będzie spotkania DSM o godz. 10.00.
 4. Przypominamy, że w listopadzie „wypominki za zmarłych” są codziennie przed Mszą św. wieczorną.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się ADWENT, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia.
  Już dzisiaj informujemy, że w okresie Adwentu — Msze św. rano będą o godz. 6.00 i godz. 7.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30, gdyż Msza św. roratnia o godz. 6.00 trwa nieco dłużej. Wieczorna Msza św. roratnia dla dzieci będzie o godz. 18.00 w dolnym kościele.
 6. Od jutra – Msze św. wieczorne w dni powszednie będą w dolnym kościele. Od przyszłej niedzieli — Msza św. o godz. 6.30 będzie odprawiana w kościele dolnym. Pozostałe Msze św. w kościele górnym.
 7. Ostateczna decyzja w sprawie Róż misyjnych: od najbliższej niedzieli wszystkie Róże gromadzą się w I niedzielę po pierwszej Mszy św. Nie będzie spotkań środowych (tzw. Róż misyjnych). Wszystkie Róże powinny mieć charakter misyjny.
 8. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na ogrzewanie kościoła. Od I Niedzieli Adwentu będą rozprowadzane świece wigilijne i opłatki. Natomiast przez cały okres Adwentu, w przedsionku dolnego kościoła, będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe dla rodzin mniej zamożnych.
 9. W Sklepiku parafialnym są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabywania i czytania w rodzinach. W Gościu Niedzielnym jest kalendarz na nowy rok.
 10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych, w ub. tygodniu Śp. Helenę Wajrak i Śp. Janusz Ruciak. Wieczny odpoczynek racz dać, Panie,…

32 Niedziela Zwykła

11 listopada 2018 roku

1. Dzisiaj Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Także dzisiaj święto patronalne Ruchu Czystych Serc — ze względu na przypadające w liturgii wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.
Po Mszy św. są rozprowadzane chlebki miłosierdzia w cenie 5 zł. Dochód z nich jest dla ubogich. Serdecznie dziękujemy także wszystkim Darczyńcom, którzy w ub. tygodniu zakupili produkty żywnościowe dla potrzebujących i dostarczyli do parafialnej Caritas.

2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
– we wtorek: św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
– w środę: wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny.
– w czwartek: św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
Solenizantom oraz małżonkom przeżywającym rocznicę Ślubu składamy serdeczne życzenia.

3. Zapraszamy na spotkanie:
• Dzieci I-Komunijne z rodzicami — jutro o godz. 18.00.
• Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” — we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
• Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Grupy Synodalnej zapraszamy na spotkanie — w czwartek 22 września o godz. 19.00, w sali na plebanii.
• Zelatorów Róż Żywego Różańca zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej —w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
• Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8 SP i 3 Gimn. w czwartek o 16:15.
• KSM — także w piątek o godz. 19.00.
• DSM — w sobotę o godz. 10.00.
• W następną niedzielę 25 listopada o godz. 1700 — w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy — Koncert Cecyliański poświęcony obchodom Roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej.

5. W przyszłą niedzielę odpust w Górze Motycznej. Suma o godz. 11.00.

6. Następna Msza św. z modlitwami o uzdrowienie będzie w poniedziałek 28 stycznia 2019 roku. Natomiast w bieżącym miesiącu listopadzie planujemy rozpoczęcie wieczorów uwielbienia. Zapraszamy wszystkich chętnych w poniedziałek 26 listopada na nabożeństwo uwielbienia. Zaproszenie kierujemy szczególnie do wszystkich, którzy podjęli się wieczystej adoracji. Nabożeństwo będzie połączone z formacją wszystkich, którym bliskie jest uwielbienie i adoracja.

7. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ub. niedzieli, która wyniosła 18.037 zł. i 30 gr.

8. Zbliża się sezon grzewczy. Opłaty za ogrzewanie naszego kościoła są bardzo wysokie. Jedna ani dwie składki na ten cel nie wystarczają. Proponujemy, aby w okresie zimowym składka na ogrzewanie była w ostatnią niedzielę miesiąca. Za tydzień — pierwsza składka na ten cel.

9. Burmistrz Miasta Dębicy informuje, że w związku z rozpoczętą termomodernizacją budynku miejskiej kaplicy cmentarnej przy ul. Wielopolskiej, zaplanowanej do końca listopada br. — Msza św. w dniu pogrzebu sprawowana jest w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Cmentarnej.

10. Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy naszej parafii i Ksiądz misjonarz Edward Ryfa serdecznie dziękują wszystkim, którzy ofiarowali makulaturę na budowę studni w Czadzie w Afryce. Podczas trwania tej zbiórki zebrano 9 ton 520 kg makulatury. Następna zbiórka w naszej parafii będzie przeprowadzona w okresie wiosennym.

11. W Sklepiku parafialnym są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabywania i czytania w rodzinach. Do Gościa Niedzielnego załączony jest bezpłatny dodatek z IPN. Warto przeczytać artykuł „Bóg zaprasza nas do współpracy, mimo naszych słabości i grzechów. Jak zrozumieć, że On kocha nas takimi, jakimi jesteśmy?” i artykuł o nowatorskiej terapii dla sparaliżowanych.

12. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego w minionym tygodniu Śp. Ryszarda Homel.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…


32 Niedziela Zwykła

11 listopada 2018 roku

1. Przeżywany dzisiaj w naszej Ojczyźnie Narodowe Święto Niepodległości, a także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
Serdecznie zapraszamy jeszcze dzisiaj na godz. 17.30 — na spektakl muzyczno-teatralny pt. „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą …, lecz sobą” — w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8. Po spektaklu będzie Msza św. w int. Ojczyzny.

2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
– we wtorek: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników.
– w sobotę: św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
– w następną niedzielę: bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; święto patronalne Ruchu Czystych Serc.
Solenizantom oraz małżonkom przeżywającym rocznicę Ślubu składamy serdeczne życzenia.

3. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:
• Akcja Katolicka we wtorek po nabożeństwie wieczornym.
• Dębickie Hospicjum Domowe w środę po Mszy św. wieczornej.
• Ministranci w środę o godz. 16.45.
• Faustinum w środę po nabożeństwie wieczornym.
• Apostolstwo Trzeźwości w piątek po Mszy św. wieczornej.
• KSM w piątek o godz. 19.00.
• DSM w sobotę o godz. 10.00.

4. Za tydzień — Kościół po raz drugi będzie przeżywał ustanowiony przez papieża Franciszka Dzień Ubogiego. Z tym dniem będą związane dwie akcje organizowane przez Caritas.
1) Będą rozprowadzane tzw. chlebki miłosierdzia w cenie 5 zł. Dochód z nich będzie przeznaczony dla ubogich.
2) Dziś z kościoła można zabrać tzw. tytki (papierowe torby), które w domu prosimy wypełnić artykułami spożywczymi, potem dostarczyć do parafialnego Caritas, który przekaże ubogim z naszej parafii. Jest to akcja ogólnopolska, o której usłyszymy też w telewizji.

5. Zakończyliśmy remont dachu kościoła polegający na wymianie blachy miedzianej na pewnej części od strony południowej. Dziękujemy Firmie, która sprawnie przeprowadziła pracę. Dziękujemy też anonimowemu Darczyńcy za wypożyczenie i ustawienie rusztowania. Dziękujemy za dzisiejszą tacę inwestycyjną. Będziemy gromadzić środki na podjęcie kolejnych prac, w pierwszej kolejności naprawy drugiej części schodów.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy w minionym tygodniu wykonali prace porządkowe na całym terenie wokół naszej świątyni parafialnej.

7. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich.
W „Gościu Niedzielnym” przeczytajmy w naszych rodzinach o tym, jak Kościół katolicki najsilniej jednoczył Polaków ze wszystkich trzech zaborów.


31 Niedziela Zwykła

04 listopada 2018 roku

1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
– w piątek: rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
– w sobotę: św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Solenizantom oraz małżonkom przeżywającym rocznicę Ślubu składamy serdeczne życzenia.

2. Spotkania w tym tygodniu:
• Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie – jutro po Mszy św. wieczornej.
• Parafialny Oddział Caritas – w środę po Mszy św. wieczornej.
• Rycerstwo Niepokalanej – w piątek po Mszy św. wieczornej.
• Dziewczęca Służba Maryja – w sobotę o godz. 10.00.
• „Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego” – w następną niedzielę o godz. 15.00, w domu generalnym Sióstr Służebniczek, przy ul. Edmunda Bojanowskiego.

3. Przypominamy, że Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek tego miesiąca o godz. 18.00, a „Wypominki” listopadowe są codziennie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną.

4. W związku z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości, która przypada w następną niedzielę 11 listopada, chcemy i w naszej parafii głębiej przeżyć to niezwykłe wydarzenie. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00, a wcześniej o godz. 17.30 na występ patriotyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8.
W kościele św. Jadwigi – Msza św. w intencji Ojczyzny będzie o godz.10.30. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.
Natomiast o godz. 14.00 w ogrodzie Sióstr Służebniczek, ul. Krakowska 15 -Lekcja śpiewu patriotycznego. Szczegóły na afiszu w gablocie.
Przyszła niedziela będzie również Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

5. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wespół z Nadzwyczajnymi Szafarzami organizują wyjazd do Strachociny, do św. Andrzeja Boboli patrona naszej Ojczyzny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wyjazd będzie w najbliższą sobotę tj. 10 listopada o godz. 8 00 z parkingu przed kościołem. Chętni mogą się zapisać w sklepiku do środy włącznie. Koszt w zależności od liczby uczestników ale nie większy niż 30 zł. Powrót w godz. Popołudniowych. Zapaszmy .

6. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku czasopism katolickich.

7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłe w minionym tygodniu:
Śp. Irena Rachwał.
Śp. Rozalia Susz.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…


30 Niedziela Zwykła

28 października 2018 roku

1. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu udajemy się także na cmentarz i nawiedzamy groby osób nam bliskich, dając świadectwo naszej wiary w życie wieczne.
W tę Uroczystość nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 13.00 i 15.00. Natomiast o godz. 17.30 będzie modlitwa różańcowa, w której powierzać będziemy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych. Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych — we wtorek i środę od godz. 17.00.
Będzie to zarazem spowiedź pierwszopiątkowa.
W pierwszy piątek — Dzień Zaduszny; spowiedź jeszcze od godz. 16.00.

2. Nabożeństwo za zmarłych w Uroczystość Wszystkich Świętych na dębickich cmentarzach rozpocznie się o godz. 14.00. Na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. w kaplicy cmentarnej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych.
Na cmentarzach zbierana będzie ofiara do puszek przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek — w Dzień Zaduszny — Msze św. w naszym kościele będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. „Wypominki” w listopadzie będą pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do osób chorych w pierwszą sobotę od godz. 8.00.
W pierwszą sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00 i 18.00. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi o godz. 17.00.

4. W miesiącu listopadzie, w sposób szczególny pamiętajmy o zmarłych. Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących.
W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny, a w pozostałe dni roku odpust cząstkowy. Odpust ten można zyskać pod zwykłymi warunkami, przy czym odpust zupełny raz na dzień dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Zachęcamy do korzystania z tego daru, ofiarowanego naszym bliskim zmarłym.
Na temat odpustów dla zmarłych przeczytajmy szczegółowe informacje w Gościu Niedzielnym. Znajdziemy tam również wkładkę z wszystkimi warunkami odpustu zupełnego.

5. W związku z wieczystą adoracją informujemy, że przerwa w adoracji jest w godzinach odprawiania Mszy świętych, czyli w dniu powszednie w godz. 6.00 — 7.30 i 18.00 — 19.00 oraz w niedziele w godz. 6.00 — 19.00. Cały czas można się zgłaszać do wieczystej adoracji.

6. W kancelarii można jeszcze zamawiać „Wypominki” za zmarłych. Równocześnie informujemy, że w listopadzie — w każdy piątek o godz. 18.00 odprawiana będzie Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Natomiast „Wypominki listopadowe” — codziennie o godz. 17.30.

7. Pochód Świętych 31.10.2018 Rozpoczęcie godzina 16.00 kościół św.Jadwigi-Patronki naszego miasta.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy tym Osobom, które w ub. tygodniu z dobrej woli wykonały wiele prac porządkowych wokół naszej świątyni parafialnej. Serdecznie dziękujemy Państwu Madejczykom za kwiaty do kościoła.

9. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. Dla dzieci jest coś nowego! Jest to miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy rodziców, aby zakupili dzieciom.

10. Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłego w minionym tygodniu Śp. Augustyna Jezior.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…


29 Niedziela Zwykła

21 października 2018 roku

1. Wszystkim Parafianom, którzy brali udział w rekolekcjach parafialnych pragniemy jeszcze raz gorąco podziękować. Dziękujemy również wszystkim, którzy podjęli się dzieła wieczystej adoracji, którą rozpoczęliśmy w czwartek. Bóg zapłać naszemu parafianinowi — stolarzowi Panu Wojciechowi Niwie za zaprojektowanie i wykonanie – gratis ołtarza wieczystej adoracji.

2. Jutro, wyjątkowo nie w ostatni poniedziałek, po Różańcu Msza św. z modlitwami o uzdrowienie. Modlitwy poprowadzi Ks. Antoni Zieliński — egzorcysta diecezji koszalińsko — kołobrzeskiej razem z Panią Beatą Iwaszko, która modli się z kapłanem już od 35 lat, posługując w różnych kościołach całej Polski. W czasie tej modlitwy będą też wykorzystywane relikwie Świętych.

3. Ze względu na rozpoczęcie wieczystej adoracji w dolnym kościele, Godzina Święta w czwartki będzie miała miejsce w górnym kościele. Ta zmiana będzie do momentu, kiedy ze względu na zimno powrócimy na dół. Wiele też osób pragnie łączyć się z nami na czas Godziny Świętej poprzez transmisję internetową, a to jest możliwe tylko z górnego kościoła.

4. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny i składka przeznaczona jest na misje. Nadal codziennie zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

5. Obecnie, po raz pierwszy w naszej diecezji, liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża będziemy obchodzić tego samego dnia, co na całym świecie, czyli jutro 22 października.

6. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:
• Stowarzyszenie Rodzin Katolickich — we wtorek po nabożeństwie wieczornym.
• Parafialny Zespół Synodalny oraz Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00 — w sali na plebanii.
• Kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania z klas VIII SP i klas III Gimnazjum — zapraszamy w czwartek o godz. 16.30.
• Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży — w piątek o godz. 19.00.
• Dziewczęca Służba Maryjna — w sobotę o godz. 10.00.

7. Serdecznie zapraszamy małżeństwa sakramentalne, pragnące formować się we wspólnocie Domowego Kościoła, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 23 października br. po Mszy św. wieczornej w sali Poradni Rodzinnej — na górze.

8. W rozpoczynającym się obecnie Tygodniu Misyjnym, Siostry Służebniczki proszą o wsparcie placówki misyjnej w Boliwii — w Cochabamba. Siostry misjonarki pomagają tam między innymi ubogim dzieciom i młodzieży w szkole im. Edmunda Bojanowskiego, której budynki wymagają gruntownych remontów.
Kto pragnie włączyć się w dzieło pomocy misyjnej, zapraszamy do zakupu cegiełek — niespodzianek w pomieszczeniu przy wyjściu z kościoła; dzisiaj po Mszach św., a od jutra do piątku po nabożeństwie wieczornym.

9. W kancelarii parafialnej można zamawiać „Wypominki” za zmarłych, listopadowe lub roczne.

10. Remont dachu na kościele, przy sprzyjającej pogodzie, zbliża się do końca. Jeżeli nie będzie deszczu, to prace wykończeniowe potrwają jeszcze około tygodnia. Serdecznie dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

11. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” przeczytajmy o nowej katolickiej telewizji.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Włoch, w dniach 27 kwietnia do 5 maja 2019 roku. Szczegółowe informacje na regale przy wyjściu z kościoła, w Sklepiku i na stronie internetowej.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Śp. Genowefa Czernicka. Natomiast Ks. Marek Łopatka, były wikariusz w naszej parafii, powiadomił, że jutro odbędzie się pogrzeb jego mamy Śp. Zofii — w parafii Złota k. Czchowa o godz. 12.00. Powierzamy w modlitwie Śp. Genowefę i Śp. Zofię, mamę Ks. Marka.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…


28 Niedziela Zwykła

14 października 2018 roku

1. Dzisiaj w ramach rekolekcji zapraszamy na pierwszy Apel Maryjny przy Szkole Podstawowej nr 11. Zgromadźmy się tam wchodząc przez otwartą bramę o godz, 21.00. Zwracamy się tylko z gorącą prośbą, aby nie deptać trawników, tylko zająć miejsce na parkingu szkolnym.
W poniedziałek gromadzimy się przy Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Pawła II, a we wtorek na skrzyżowaniu ul. Królewskiej i Chrobrego. W środę procesja różańcowa ulicami naszej parafii —trasą tak, jak podczas uroczystości Bożego Ciała.

2. Spowiedź dla chorych będzie w poniedziałek od godz. 10.30. Parafialna spowiedź rozpocznie się we wtorek od godz. 9.00.
W czasie rekolekcji — od poniedziałku do środy — nie będzie Mszy świętych rano o godz. 6.00, 6.30 i 7.00.
W środę podczas Mszy świętych — składka na potrzeby związane z rekolekcjami.

3. W czwartek 18 października — w święto św. Łukasza będziemy się modlić na różańcu w int. Służby Zdrowia. W tym dniu Ks. Łukasz Opolski obchodzi swoje imieniny. Życzymy Ks. Łukaszowi dobrego zdrowia, radości z kapłaństwa, światła Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej w przybliżaniu nam wszystkim Orędzia Pana Jezusa Miłosiernego. Natomiast Mszę św. w int. Ks. Łukasza odprawimy w czwartek 25 października o godz. 18.00.
W czwartek po modlitwie różańcowej będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza. Ta Msza św. zainauguruje wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.
Po Mszy św. w procesji z Najśw. Sakramentem przejdziemy do dolnego kościoła, gdzie po prawej stronie — w specjalnie przygotowanym ołtarzu — zostanie wystawiony Pan Jezus i rozpocznie się adoracja. Jesteśmy pewni wielkich owoców modlitwy adoracyjnej.

4. Po każdej Mszy św. rekolekcyjnej — Ksiądz Proboszcz będzie oczekiwał w sali bł. Ks. Popiełuszki jeszcze na tych, którzy zechcą podjąć dzieło adoracji i wypełnić kilka wolnych godzin, szczególnie w nocy, ale nie tylko.
Spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy wpisali się na wieczystą adorację będzie we wtorek po wieczornej Mszy św.

5. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada:
– jutro: św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
– we wtorek: św. Jadwigi Śląskiej. W Dębicy patronki miasta.
– w środę: św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
– w czwartek: św. Łukasza Ewangelisty; święto patronalne Służby Zdrowia.
– w sobotę: św. Jana Kantego, kapłana.
Solenizantom oraz małżonkom przeżywającym rocznicę Ślubu składamy serdeczne życzenia.

6. Przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

7. Na spotkania w tym tygodniu zapraszamy:
• Akcja Katolicka — we wtorek po nabożeństwie wieczornym.
• Faustinum — także we wtorek po nabożeństwie wieczornym.
• Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży — w piątek o godz. 19.00.
• Dziewczęca Służba Maryjna — w sobotę o godz. 10.00.
• W sobotę 20 października — dzień skupienia dla członków Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego: rozpoczęcie o godz. 930, zakończenie „Koronką do Bożego Miłosierdzia”.

8. Dyrektor oraz Społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 zapraszają na obchody Dnia Patrona św. Jana Pawła II — w piątek 19 października br.
Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00. Zapraszamy na to wydarzenie uczniów wraz z rodzicami.

9. Dziękujemy dzisiaj za składkę inwestycyjną. Dziękujemy także tym Parafianom, którzy pamiętają o składaniu ofiar na sprzątanie naszej świątyni parafialnej.
Rozpoczęły się prace przy naprawie dachu na kościele. Część blachy miedzianej już została wymieniona. Dziękujemy Bogu za sprzyjającą pogodę, bo prace sprawnie postępują.
W następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny i składka na misje.

10 W kancelarii parafialnej można zamawiać „Wypominki” za zmarłych: listopadowe i roczne.

11. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym — koniecznie przeczytajmy o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat.
Z wdzięczności dla Boga i w duchu odpowiedzialności za wielkie bogactwo otrzymanego dobra przekazujmy tę prawdę młodemu pokoleniu.


27 Niedziela Zwykła

06 października 2018 roku

1. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo różańcowe w naszym kościele — codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie jest odprawiana Msza św.

2. W sobotę, dnia 13 października zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Msza Święta o godz. 18.00, a następnie procesja z nabożeństwem różańcowym. Nabożeństwo poprowadzi i kazanie wygłosi Ks. Piotr Tajak — wikariusz z Czarnej Tarnowskiej. Na nabożeństwo fatimskie, ostatnie w tym roku, niech wszyscy przyniosą lampiony. Podczas tego nabożeństwa będziemy się modlić także w int. wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów — z okazji przypadającego w następną niedzielę święta Edukacji i Dnia Nauczyciela.

3. W następną niedzielę, w naszej Ojczyźnie będziemy przeżywać Dzień Papieski, a także Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Natomiast w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje, które będziemy przeżywać w duchu fatimskim. Poprowadzi je Ksiądz Krzysztof Czapla z sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego, koordynator nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca — nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP.
Rekolekcje będą trwały do środy 17 października. Po Mszy św. można sobie zabrać od ministrantów program rekolekcji. W czasie rekolekcji będą Apele Maryjne o godz. 21.00 — w różnych miejscach parafii, a na zakończenie procesja różańcowa ulicami naszej parafii. Módlmy się o duchowe owoce rekolekcji, które będziemy przeżywać z Maryją. Módlmy się także w int. Księdza Rekolekcjonisty.

4. Spotkania w tym tygodniu:
• Grupa Effata serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie — jutro po Mszy św. wieczornej. Mogą przychodzić także dzieci, gdyż dla nich pod opiekę są organizowane zajęcia, m.in. projekcja filmu, zajęcia plastyczne.
• Parafialny Oddział Caritas zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej.
• Zbiórka ministrantów — w środę o godz. 16.45.
• Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na comiesięczne spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej.
• KSM — w piątek o godz. 19.00.

5. W następną niedzielę składka na cele inwestycyjne. Od jutra rozpoczną się prace przy naprawie dachu.
Zakończono pracę przy naprawie części schodów wejściowych do kościoła. Parafia w związku z tym nie poniosła żadnych kosztów, gdyż cały ciężar finansowy związany z robocizną i materiałami wziął na siebie anonimowy Darczyńca. Pragniemy podziękować za życzliwość i wsparcie. Myślimy, że schody na jakiś czas zostały zabezpieczone. Do naprawy drugiej części schodów przystąpimy na wiosnę. Obecnie finanse parafialne na to nie pozwalają. Gorąco też dziękujemy Panu Arturowi Pająkowi, dilerowi środków czyszczących Firmy Kärcher, za ogromną pracę związaną z oczyszczeniem granitowych schodów — pracę wykonaną gratis.

6. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka przeprowadzi po Mszach św. zbiórkę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga finansowo zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych.

7. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” koniecznie przeczytajmy m.in. artykuły: „Męska linia ratunkowa”, „Kryzys wezwaniem do nawrócenia”, „Młodzież to skarb”, „Spójrz w oczy, dotknij dłoni”.

8. Dzisiaj na Rynku o godz. 15.00 — Premier Mateusz Morawiecki spotka się z mieszkańcami Dębicy.

9. Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu: Śp. Helena Zdziebko Śp. Kazimierz Barnaś
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…


26 Niedziela Zwykła

30 września 2018 roku

Informacje duszpasterskie
1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
– jutro: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
– we wtorek: św. Aniołów Stróżów.
– w czwartek: św. Franciszka z Asyżu.
– w piątek: św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
Solenizantom, a także małżonkom przeżywającym rocznicę Ślubu, składamy serdeczne życzenia.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo różańcowe w naszym kościele, które przez cały miesiąc październik będzie odprawiane o godz. 17.30, a następnie Msza św.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa w pierwszy piątek o godz. 7.00 i wieczorem bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Różaniec w pierwszy czwartek odmówimy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież oraz dorosłych w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00.

4. W pierwszą sobotę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na modlitwę różańcową o godz. 11.00; będziemy się modlić w intencjach, które zgłosicie. Natomiast o godz. 17.00 zapraszamy na adorację wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o Sercu Maryi z kazaniem o godz. 18.00.

5. Księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.00. W kancelarii można zgłosić tych, którzy o własnych siłach nie mogą przyjść do kościoła, a pragną przyjąć sakramenty św.

6. Spotkania w tym tygodniu:
• Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy jutro wraz z rodzicami na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, a po nabożeństwie na Mszę św., po której będzie poświęcenie różańców.
• Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum” — zapraszamy na Mszę św. wieczorną w piątek z okazji święta patronalnego, podczas której odnowią przyrzeczenia.
• KSM — w piątek o godz. 19.00.
• Róże Żywego Różańca — w pierwszą niedzielę 7 października na Mszę św. poranną i zmianę tajemnic różańcowych.
• Dla DSM — wyjątkowo w tę sobotę nie będzie spotkania.

7. We wtorek 2 października przypada pierwsza rocznica śmierci śp. Księdza Tadeusza Pacyny.
Od jutra za śp. Ks. Tadeusza będą odprawiane w naszym kościele Msze św. gregoriańskie: w dni powszednie o godz. 6.00, w dniach rekolekcji: 15,16,17.X o godz. 8.00; w trzy kolejne niedziele o godz. 18.00, a w czwartą 28.X. o godz. 6.30.

8. W kancelarii parafialnej można zamawiać „Wypominki” za zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych zapisuje się na własnej kartce lub na drukach, które są na regale przy wyjściu z kościoła.

9. Członkowie Róż Żywego Różańca z naszej parafii będą przeżywać dzień formacji w Domu Misyjnym w Czchowie — w sobotę 20 października br. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie — zwłaszcza wszystkich Zelatorów. Zapisy w Sklepiku parafialnym.

10. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” przeczytajmy m.in.: „O św. Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można wspiąć się do nieba” oraz „Uśmiech i łzy kardynała” —na spotkaniu z młodzieżą tutaj w naszym kościele.

11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego w minionym tygodniu: Śp. Stanisław Tkaczyk, zam. w Zawadzie.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…


25 Niedziela Zwykła

23 września 2018 roku

1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
– w czwartek: św. Wincentego a Paulo, kapłana.
– w piątek: św. Wacława, męczennika.
– w sobotę: świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
Solenizantom oraz małżonkom — jubilatom składamy serdeczne życzenia.

2. W następny poniedziałek rozpoczyna się październik — miesiąc modlitwy różańcowej.
Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele będzie codziennie o godz. 17:30, a następnie Msza św. wieczorna.

3. Spotkania w tym tygodniu:
• Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy w środę o godz. 19°° — w sali na plebanii.
• Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (kl. III SP) zapraszamy w czwartek na Mszę św. wieczorną.
• Kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania z klas ósmych SP i klas trzecich Gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami w czwartek o godz. 16:30. Kandydaci — w dolnym kościele, a rodzice — w sali bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
• KSM zapraszamy w piątek o godz. 19:00, a ministrantów w sobotę o godz. 9:00.

4. Nowennę przed liturgicznym wspomnieniem św. Siostry Faustyny Kowalskiej rozpoczniemy w środę 26 września o godz. 15°° — w połączeniu z „Koronką do Bożego Miłosierdzia”.

5. Msza św. w intencji Mieszkańców z ul. Budzisz i Nagawczyny — na podziękowanie za tegoroczne zbiory oraz o dalszą opiekę i błogosławieństwo Boże —będzie sprawowana dzisiaj o godz. 16:00, przy kapliczce z krzyżem.

6. Dnia 4 października br. rozpoczynamy trzecią edycję kursu Alpha. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Zapisy u Państwa Pyzia. Ich dane znajdziemy na plakacie w gablocie parafialnej.

7. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Tuchowa w rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej — we wtorek 2 października br. Wyjazd o godz. 13:00, koszt 15 zł, zapisy w Sklepiku.

8. W piątek 28 września — w rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćko zapraszamy do włączenia się o godz. 15:00 przy Rondzie przed naszym kościołem —w modlitwę „Koronka na ulicach miast”.

9. W Sklepiku parafialnym są do nabycia czasopisma katolickie. W Gościu Niedzielnym jest obrazek z tekstem modlitwy za księży i przejmujący artykuł o tym, dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów. Zachęcamy do przeczytania i o modlitwę gorąco prosimy.

10. Bożemu Miłosierdziu powierzamy zmarłe w minionym tygodniu:
Śp. Irena Nepelska, Śp. Jadwiga Gil.
Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie,…


24 Niedziela Zwykła

16 września 2018 roku

1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
– we wtorek: św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Patronalne święto młodzieży polskiej.
– w czwartek: św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników.
– w piątek: św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Solenizantom oraz małżonkom — jubilatom składamy serdeczne życzenia.

2. Spotkania w tym tygodniu:
• Msza św. w int. Zmarłych objętych pomocą Dębickiego Hospicjum Domowego będzie jutro o godz. 18°°. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich, którzy przeżyli śmierć osób im bliskich, na wspólne spotkanie w sali Hospicjum.
• Grupa Odnowy w Duchu Świętym Effata — jutro po Mszy św. wieczornej. W ramach spotkania będzie adoracja Najśw. Sakramentu i serdecznie wszystkich chętnych zapraszają.
• Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” zaprasza we wtorek 18 września na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
• Akcja Katolicka — także we wtorek.
• Faustinum — w środę.
• Apostolstwo Trzeźwości — w piątek po Mszy św. wieczornej, przy czym zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w to Apostolstwo.
• KSM — w piątek o godz. 19:00.
• Od soboty 22 września będą odbywać się spotkania Dziewczęcej Służby Maryjnej w godz. 10:00— 11:30. Siostra Bernadetta zaprasza dziewczęta, które należą do grupy i te, które chciałyby dołączyć.

3. Serdeczne podziękowanie składamy Panu Wojciechowi Niwa za przygotowanie pięknego ołtarza wieczystej adoracji w dolnym kościele i gorąco zachęcamy do podjęcia dyżurów przy adoracji. Przypominamy, że wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00 w czwartek 18 października, tj. po zakończeniu rekolekcji parafialnych w dniach 14-17 października br. Prosimy, aby chętni niezwłocznie wpisali się na adorację w wolne jeszcze godziny — zaznaczone na listach, które są w gablocie parafialnej, przy kościele dolnym i górnym. Zapisy zgłasza się u Osób odpowiedzialnych za poszczególne dni adoracji, których nr tel. jest podany w gablocie.

4. Ponownie informujemy, że dla dzieci w wieku 3-4 lat, które nie uczęszczają do przedszkola, będzie prowadzona przez siostrę katecheza przedszkolna w domu generalnym Zgromadzenia, przy ul. Edmunda Bojanowskiego. Rozpoczęcie tej katechezy we wtorek 18 września o godz. 16:00. Zachęcamy do zapisu tych dzieci w trosce o religijne ich wychowanie od najmłodszych lat.

5. „Bóg zapłać” za składkę inwestycyjną w minioną niedzielę, która wyniosła 17.097 zł, 44 gr. i za ofiary złożone w 4 kopertach. Dzisiejsza zbiórka jest przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.

6. Serdecznie dziękujemy tym Osobom, które w minionym tygodniu ofiarnie pracowały przy zieleni wokół naszego kościoła. Bóg zapłać za tę pracę podejmowaną z dobrej woli w ciągu całego roku.

7. Sanktuarium Jasnogórskie zaprasza Małżeństwa i Rodziny na XXXIIII Pielgrzymkę; program w gablocie parafialnej.

8. Msza św. od Mieszkańców z ul. Budzisz i Nagawczyny — na podziękowanie za tegoroczne zbiory oraz o dalszą opiekę Bożą i błogosławieństwo —będzie odprawiona w następną niedzielę o godz. 16:00, przy kapliczce z krzyżem.

9. Nasza parafia kolejny raz włącza się w akcję zbiórki makulatury na pokrycie kosztów kolejnej budowy studni w Afryce. Chciejmy zapewnić wodę pitną dla tych, którzy tam mieszkają. Pamiętajmy, że 1 kg makulatury — to 75 litrów wody. Podobnie, jak dotychczas, na placu kościelnym od strony ul. Budzisz, jest postawiony specjalny kontener, do którego można składać wszelką makulaturę. Akcję tę koordynuje oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

10. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich oraz kalendarzy dla Działkowców i Rolników. Dla dzieci jest „Promyczek Dobra”. W Gościu Niedzielnym przeczytajmy: „Czy w internecie można spotkać Boga? „Co się dzieje, gdy wypowiadasz imię Boga?

11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu: Śp. Jadwiga Skupnik, Śp. Stanisław Kobos, Śp. Janina Pyrzyńska, Janina Maroń
Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie,…


23 Niedziela Zwykła

9 września 2018 roku

1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
– w środę: Najświętszego Imienia Maryi.
– w czwartek: św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
– w piątek: święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.
– w sobotę Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
Solenizantom oraz małżonkom — jubilatom składamy serdeczne życzenia.

2. W czwartek serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00, połączone z procesją różańcową.
Rodziny, które zamówiły intencje Mszy św. na to nabożeństwo informujemy o zmianie godziny z 20-tej na godz. 19-tą, tj. godzinę wcześniej.
Prosimy powiadomić się o tym w swoich rodzinach. Zmiana ta została wprowadzona na prośbą naszych parafian.

3. W sobotę 15 września będziemy gospodarzami diecezjalnego spotkania młodzieży „Synaj”. Gościem będzie Ks. Kardynał Luis Tagle z Filipin i około 5 tysięcy młodzieży, a także nasz Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież. W programie spotkania, które rozpocznie się o godz. 13.30 będą m. in.: Wspólna integracja, konferencja kard. Luisa Tagle, świadectwo, adoracja oraz możliwość spowiedzi i Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża.

4. Na spotkania w tym tygodniu serdecznie zapraszamy:
➢ Wolontariuszy Hospicjum Domowego w środę na Mszę św. wieczorną, a następnie do sali hospicyjnej.
➢ Parafialny Oddział Caritas, także w środę po Mszy św. wieczornej — w sali Akcji Katolickiej.
➢ Rycerstwo Niepokalanej — w piątek po Mszy św. wieczornej.
➢ Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży — w piątek o godz. 19.00

5. Serdecznie zapraszamy w następną niedzielę wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 13.00.

6. Informujemy, że ze względu na przygotowania do wieczystej adoracji — od jutra Msze św. poranne będą odprawiane w górnym kościele.

7. Dla dzieci w wieku 3-4 lat, które nie uczęszczają do przedszkola, podobnie jak w ub. roku, będzie prowadzona przez siostrę katecheza przedszkolna w domu generalnym Zgromadzenia, przy ul. Edmunda Bojanowskiego.Zachęcamy do zapisu tych dzieci w trosce o religijne ich wychowanie od najmłodszych lat. Zapisać można w naszej kancelarii parafialnej i wówczas będzie podany dzień i godzina katechezy.

8. Parafia pw. Krzyża św. i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy będzie przeżywać w przyszłą niedzielę uroczystość odpustową. Suma o godz. 11.00.

9. „Bóg zapłać” za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

10. W Sklepiku parafialnym jest na nowy rok Kalendarz dla Działkowców i Rolników oraz aktualne numery czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym jest pierwsza odsłona nowego działu nt. zdrowia, domu, wychowania dzieci, a także sprawdzone porady i przepisy kulinarne. Zachęcamy do nabywania i czytania w rodzinach.

11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłą w minionym tygodniu Śp. Barbarę Nowacką.
Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie, …


22 Niedziela Zwykła

2 września 2018 roku

1. Serdecznie witamy dziś nowego wikariusza w naszej parafii Ks. Krzysztofa Fejkiela z Porąbki Uszewskiej, który w maju br. przyjął święcenia kapłańskie.
Życzymy Ks. Krzysztofowi niegasnącego entuzjazmu na drodze życia kapłańskiego, darów Ducha Świętego, życzliwości parafian.
Niech Pan Jezus Miłosierny, któremu zaufałeś, hojnie Ci błogosławi.

2. Jutro na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę św.:
— o godz. 8.00 Szkoły Podstawowe Nr 8 i 11.
— o godz. 9.00 Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II.

3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
– jutro: św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
– w czwartek: modlitwa o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, z racji pierwszego czwartku miesiąca.
– w sobotę: uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki naszej diecezji. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej, mimo że nie jest to święto obowiązkowe. Poświęcenie ziarna siewnego po każdej Mszy św.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Przypominamy, że Msze św. wotywne w pierwsze piątki o Najśw. Sercu Pana Jezusa są o godz. 7.00 i 18.00, a Msza św. dla dzieci o godz. 16.30.
Składka w pierwsze piątki miesiąca przeznaczona jest na potrzeby Caritas parafialnej.

5. Spowiedź św. z okazji pierwszego piątku będzie w środę od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00. Nie będzie spowiedzi w czwartek ze względu na pielgrzymkę do Zawady.

6. Na spotkania w tym tygodniu serdecznie zapraszamy:
• Wspólnota Effatha — jutro po Mszy św. wieczornej.
• Róże Misyjne — tradycyjnie w pierwsze środy na Mszy św. wieczornej i zmianie tajemnic różańca misyjnego.
• W piątek nie będzie w naszej parafii spotkania KSM-u, lecz w ramach Wielkiego Odpustu w Zawadzie zachęcamy młodzież studiującą, pracującą i uczącą się do pielgrzymowania do tego Sanktuarium na Mszę św. o godz. 18.00. Wyjście sprzed kościoła o godz. 15.30.
• Spotkanie Członków „Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego” — w następną niedzielę 9 września o godz. 15.00 — w domu generalnym Sióstr przy ul. Bojanowskiego.

7. Od 1 września trwa Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej. Tradycyjna piesza pielgrzymka na Odpust z naszego kościoła wyruszy w czwartek 6 września o godz. 15.30. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy.
Pielgrzymka osób starszych i chorych do Sanktuarium Matki Bożej będzie w środę 5 września. Autokar wyjedzie sprzed naszego kościoła o godz. 8.00.
Natomiast w sobotę 8 września zapraszamy na pielgrzymkę wszystkie dzieci wraz z DSM i Liturgiczną Służbą Ołtarza. Wyjście sprzed naszego kościoła o godz. 8.15. Powrót będzie zorganizowana autokarem.

8. Wczoraj Ks. Biskup Ordynariusz podpisał dekret zezwalający na wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.
Adoracja rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00 w czwartek 18 października, której będzie przewodniczył Ks. Bp Leszek Leszkiewicz — dzień po zakończeniu rekolekcji parafialnych, które będą trwać od 14 do 17 października br.
Chętni mogą jeszcze wpisywać się na adorację.
Prosimy zgłaszać się do Ks. Łukasza Opolskiego i Osób odpowiedzialnych za poszczególne dni, których lista i kontakt z nimi jest na tablicy ogłoszeń.

9. Informujemy, że od 1 września — Msze św. poranne w dni powszednie —są o godz. 6.00, 6.30 i 7.00.

10. Składka w następną niedzielę będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii. Za dotychczasowe ofiary bardzo serdecznie dziękujemy.

11. W naszym Sklepiku parafialnym są do nabycia czasopisma katolickie, a także piękne kalendarze na 2019 rok. Szczególnie zachęcamy do zapoznania się w „Gościu Niedzielnym” z artykułem:: „Podróż do Kościoła zgorszonego. Papież w Irlandii”.

12. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego w minionym tygodniu:
Śp. Zbigniewa Kulig.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…


16 Niedziela Zwykła

22 lipca 2018 roku

1. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada:

– we wtorek: św. Kingi, dziewicy; patronki diecezji.

– w środę: św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych.

–  w czwartek: św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny.

Solenizantom, a także małżonkom – jubilatom składamy serdeczne życzenia.

2. Dzisiaj z okazji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa odbywa się po każdej Mszy św. przed naszym kościołem błogosławieństwo wszelkich pojazdów mechanicznych.

3. W poniedziałek 23 lipca o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych objętych pomocą Dębickiego Hospicjum Domowego. Po Mszy św. zapraszamy do sali Hospicjum na spotkanie wszystkich, którzy doświadczyli utraty swoich bliskich.
4. W kancelarii trwają zapisy na 36. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia.
Serdecznie zachęcamy młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w tych szczególnych „rekolekcjach w drodze”.

5. Jest możliwość zatrudnienia dla osób niepełnosprawnych. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Sklepiku są do nabycia czasopisma, w „Gościu Niedzielnym” dzisiaj specjalny dodatek – obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa.

7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłą w minionym tygodniu:
Śp. Marię Laska
Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie,…


15 Niedziela Zwykła

15 lipca 2018 roku

1. Dzisiaj Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie zaprasza na Odpust Szkaplerzny.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ub. niedzielę na cele inwestycyjne, których suma wyniosła 14.746 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.
Ks. Stanisław Worwa – misjonarz z Czadu, którego gościliśmy w minioną niedzielę składa serdeczne podziękowanie za modlitwę i ofiary zebrane do puszek w wysokości 26.000 zł.

Składka dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie.

3. W przyszłą niedzielę – z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – odbędzie się po każdej Mszy św. błogosławieństwo samochodów przed naszym kościołem.

4. Zapraszamy do uczestnictwa w 36 Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Zapisy do Grupy 11 są przyjmowane w kancelarii parafialnej.
Koszt pielgrzymki: dorośli 90 zł, druga osoba z domu 60 zł, dzieci 20 zł.

5. Organizujemy wyjazd na odpust Matki Bożej Szkaplerznej w parafii na Burku w Tarnowie. W sobotę 21 lipca o godzinie 18:00 nabożeństwu dla rodzin będzie przewodniczył ks. Bp. Leszkiewicz. Wyjazd o godzinie 16:30 z parkingu przy kościele. Orientacyjny koszt około 10 zł. Zapisy w sklepiku.

6. Rycerstwo Niepokalanej organizuje 6-dniową pielgrzymkę w dn. 16-21 sierpnia do Wilna oraz po Sanktuariach Maryjnych w Polsce: Kodeń, Sokółka, Różanystok, Gietrzwałd. Serdecznie zapraszamy do udziału. Dokładne informacje w gablocie Rycerstwa i w sklepiku.

7. Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy naszej parafii i ks. misjonarz Edward Ryfa serdecznie dziękują wszystkim, którzy ofiarowali makulaturę na budowę studni w Czadzie w Afryce. Podczas trwania tej zbiórki zebrano 17 ton 620 kg makulatury. Następna zbiórka przy naszej parafii będzie przeprowadzona w okresie jesienno-zimowym. Ponadto informujemy, iż obecnie zbierana jest makulatura w parafii w Latoszynie.

8. W Sklepiku są do nabycia czasopisma katolickie, w Gościu Niedzielnym koniecznie przeczytajmy o tym, jaka moc tkwi w szkaplerzu? I co obiecała Maryja tym, którzy z wiarą będą nosić na sobie ten znak.

9.Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Jerzy Lampart i Stanisław Parys.

Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…


14 Niedziela Zwykła

08 lipca 2018 roku

1. Księdzu Stanisławowi Worwie dziękujemy za wygłoszone dziś kazanie o tematyce misyjnej i życzymy Bożej mocy w posłudze misyjnej w Czadzie. Po Mszy św. można wesprzeć misje w Czadzie ofiarą do puszek.

2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na cele inwestycyjne.

3. W piątek 13 lipca, jak co miesiąc, serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Marcin Kwiecień – wikariusz z Olesna.

4. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na spotkanie formacyjne dn. 12.07.2018 w czwartek po mszy wieczornej.

5. Codziennie zapraszamy do naszego dolnego kościoła na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA – odprawianą o godz. 15.00.
W sposób szczególny kierujemy to zaproszenie do tych, którzy nie wyjeżdżają podczas wakacji, aby chętnie korzystali z możliwości pogłębienia swej wiary i rozwoju życia modlitwy.

6. Również codziennie o godz. 17.30 – przed Mszą Świętą wieczorną – odprawiana jest modlitwa różańcowa.
Zachęcamy do umiłowania tej modlitwy przeżywanej wraz z Maryją.

7. Zachęcamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę – w Grupie 11; zapisy w kancelarii parafialnej.

8. W następną niedzielę składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

9. Parafia w Zawadzie zaprasza w następną niedzielę na Odpust Szkaplerzny. Program na plakacie.
W dniach 15-22 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie będzie trwał odpust, na który zostaliśmy zaproszeni przez ks. Piotra Mamaka i zorganizujemy wyjazd. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu.

10. W naszym Sklepiku parafialnym są do nabycia czasopisma katolickie, również dla dzieci i młodzieży, aby podczas wakacji mogły ubogacać się duchowo.
„Gość Niedzielny” – Papież wzywa nas do modlitwy za chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Przeczytajmy też o charyzmatycznym kapłanie z Wrocławia Ks. Stanisławie Orzechowskim.

11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Jerzy Lampart, śp. Stanisław Parys

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, …


13 Niedziela Zwykła

01 lipca 2018 roku

1. Sanktuarium Matki Bożej serdecznie zaprasza na Wielki Odpust w Tuchowie. Przypominamy, że Rycerstwo Niepokalanej organizuje dla chętnych wyjazd do Tuchowa w środę o godz. 13.00. Zapisy w Sklepiku parafialnym.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00.
W pierwszą sobotę na godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na modlitwę różańcową; będziemy się modlić w intencjach, które zgłosicie.
O godz. 17.00 zapraszamy na adorację wynagradzającą Sercu Maryi. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem.
W pierwszą sobotę lipca organizujemy też wyjazd na Krzeptówki w Zakopanem —wyjazd z Ks. Proboszczem i Ks. Łukaszem — na nabożeństwo pierwszo-sobotnie, które rozpocznie się o godz. 18.30. Po drodze odwiedzimy Podegrodzie, w którym urodził się św. Stanisław Papczyński. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 10.00. Zapisujemy się dziś po Mszy św. w zakrystii. Koszt pielgrzymki 35 zł — regulujemy w autobusie.

3. W następną niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Ks. Stanisława Worwę — misjonarza w Czadzie. Ks. Stanisław wygłosi kazanie na wszystkich Mszach św. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia działalności misyjnej Ks. Stanisława ofiarą do puszek.
W następną niedzielę podczas Mszy świętych składka na cele inwestycyjne.

4. Informujemy, że podczas wakacji od jutra Msze św. w dni powszednie będą o godz. 6.00, 7.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.

5. Codziennie zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. W sposób szczególny zapraszamy tych, którzy nie wyjeżdżają podczas wakacji. aby chętnie korzystali z możliwości pogłębienia swej wiary i rozwoju życia modlitwy.
Również codziennie o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu, a następnie na wspólną modlitwę różańcową. Zachęcamy do umiłowania modlitwy przeżywanej wraz z Maryją.

6. Pragniemy poinformować po dokonaniu bilansu Festiwalu i Festynu, że dochód dla Parafii wyniósł 5.700 zł, z czego 1.430 zł przeznaczono na potrzeby DSM, a pozostałą kwotę na zakup mundurów dla strażaków pełniących wartę honorową przy Grobie Pańskim.

7. Dziewczynki ze Służby Maryjnej i wychowankowie dębickiej świetlicy „Nazaret” rozprowadzają dzisiaj cegiełki kolonijne po Mszy św. o godz. 9.30 i ewentualnie po Mszy św. o godz. 11.00. Są to odblaski ułatwiające wieczorem widoczność na drogach. Ofiary będą przeznaczone na kolonię dla tych dzieci.

8. Zachęcamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę — w Grupie 11; zapisy w kancelarii parafialnej. Spotkanie organizacyjne w piątek 10 sierpnia o godz. 19.00 w Parafii św. Jadwigi.

9. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym przeczytajmy o propozycjach ciekawych lektur na wakacje.

10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy Śp. Zdzisława Kmiecik.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie …


12 Niedziela Zwykła

24 czerwca 2018 roku

1. W piątek 29 czerwca – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
Zachęcamy w tym dniu do uczestnictwa we Mszy św. i modlitwy za papieża Franciszka.
Porządek Mszy św. półświąteczny: rano o godz. 6.30, 8.00 i 9.30, po południu
o godz. 16.30 i Msza św. z Nowenną o 17.30. Składka w tym dniu jest przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze).
W najbliższą sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.

2. Dzieciom i młodzieży, które rozpoczęły wakacje życzymy dobrego
odpoczynku i zachęcamy do uczestnictwa w wakacyjne niedziele we Mszy świętej, a także do codziennej modlitwy rano i wieczorem.
Pamiętajmy, że dobre wakacje są wtedy, kiedy czas odpoczynku przeżywamy
w Bożej obecności i naszym bliźnim świadczymy dobro.

3. Rycerstwo Niepokalanej organizuje i serdecznie zaprasza na wyjazd
autokarem do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej – z okazji Tygodniowego Odpustu.
Wyjazd w środę 4 lipca o godz. 13.00, koszt 15 zł, zapisy w Sklepiku parafialnym.
Natomiast w dniach 11-14 lipca będzie pielgrzymka do Sanktuarium w Kaliszu,
Licheniu, Toruniu, Gietrzwałdu i Niepokalanowa. Zapisy i szczegółowe informacje takżew Sklepiku.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na 35. Pieszą Pielgrzymkę
Tarnowską na Jasną Górę. Są to wspaniałe rekolekcje w drodze.
Koszt uczestnictwa wynosi 90 zł od osoby, a jeśli z domu idzie więcej osób,
każda następna płaci 60 zł, a każde następne dziecko z rodziny (do kl. VI włącznie) tylko 20 zł; resztę dopłaca Caritas. Zapisy są przyjmowane w kancelarii parafialnej.
Jak co roku, Pielgrzymka rozpocznie się 17 sierpnia uczestnictwem we Mszy św. o godz. 6.30, Sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie.
Szczegółowe informacje są podane na stronach internetowych Pielgrzymki
www.pielgrzymkatarnowska.pI

5. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku czasopism katolickich.

6. Miłosierdziu Bożemu powierzamy Śp. Łucję Mroczek
Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie,…


11 Niedziela Zwykła

17 czerwca 2018 roku

1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.

2. W piątek 22 czerwca — zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na Mszę św. dziękczynną wszystkie dzieci i młodzież, a także rodziców i wychowawców — w następujących godzinach: – dla Szkół Podstawowych: Nr 8 i 11: w piątek o godz. 8.00 – dla młodzieży Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1: w piątek o godz. 9.00 Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego w czwartek od godz. 17.00.

3. Wszystkim nauczycielom i katechetom oraz dzieciom i młodzieży życzymy zdrowych i szczęśliwych wakacji.

4. Spotkania w tym tygodniu:
• Akcja Katolicka — we wtorek po Mszy św. wieczornej.
• Spotkanie Grupy synodalnej i Rady duszpasterskiej — w środę o godz. 19.00 na plebanii.
• Stowarzyszenie „Faustinum” — także w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6. Msza św. z modlitwami o uzdrowienie w następny poniedziałek 25 czerwca o godz. 18.00

7. Ponownie dziękujemy bardzo serdecznie Wszystkim, którzy w naszej Parafii mieli jakikolwiek udział w przygotowaniu XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijno — Patriotycznej POLONIA SEMPER FIDELIS, a także XXV Festynu Parafialnego. Dziękujemy Władzom naszego Miasta i Darczyńcom, Ofiarodawcom oraz Tym wszystkim, którzy z dobrej woli ofiarnie pomagali Ks. Józefowi Durlakowi — dyrektorowi tych wydarzeń w ich organizacji i przebiegu. Msza św. w int. wszystkich Uczestników, Organizatorów i Darczyńców została odprawiona w ub. niedzielę o godz. 13.00.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne złożone w ub. niedzielę — w sumie 16.112,00 zł. Dziękujemy za troskę Sąsiadów o zabytkową kapliczkę przy ul. Wielopolskiej, a Wojciechowi Ciebień za wykonanie do niej wejściowego okna.

9. Serdecznie zapraszamy młodzież i nie tylko młodzież na 35. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje są podane na stronach internetowych Pielgrzymki www.http://pielgrzymkatarnowska.pl

10. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” prezentowani są księża neoprezbiterzy diecezji tarnowskiej, m. in. Ks. Krzysztof Fejkiel, który będzie pracował w naszej parafii.

11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy Śp. Janinę Maciołek i Śp. Barbarę Perłowską.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…


10 Niedziela Zwykła

10 czerwca 2018 roku

Informacje duszpasterskie
1. Nabożeństwo fatimskie w środę 13 czerwca o godz. 20.00. Po Mszy św. procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i modlitwa różańcowa. Nabożeństwu będzie przewodniczył Ks. Jakub Kulpa — wikariusz ze Zdziarca. Prosimy przynieść lampiony.
W tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy i będziemy przeżywać imieniny naszego Księdza Proboszcza Antoniego Bielaka.
Podczas Mszy św. — za wstawiennictwem Maryi, Pani Fatimskiej i św. Antoniego powierzać będziemy Jezusowi Miłosiernemu Drogiego nam Solenizanta i Jego piękną posługę duszpasterską i proboszczowską w naszej Parafii.
Składamy także Księdzu Proboszczowi jak najlepsze życzenia: nieustannej w sercu radości z daru kapłaństwa, z ciągłego obdarowywania przez Chrystusa bogactwem Jego łask, dzięki którym Ksiądz Proboszcz z zachwycającą pasją służy Ludowi Bożemu.

2. Nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa będzie od poniedziałku, tj. od jutra — codziennie o godz. 17.30. Tylko w środę — Litania podczas procesji fatimskiej.

3. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie:
• Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie — jutro po Mszy św. wieczornej.
• Hospicjum Domowe — we wtorek po Mszy św. Mszy św. wieczornej.
• Rycerstwo Niepokalanej — w piątek po Mszy św. wieczornej.
• Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Synodalnej zapraszamy na spotkanie w następną środę 20 czerwca o godz. 19.00.

4. Bardzo serdecznie podziękowanie kierujemy do Wszystkich, którzy w naszej Parafii mieli jakikolwiek udział w przygotowaniu XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijno — Patriotycznej „Polonia Semper Fidelis”, a także XXV Festynu Parafialnego.
Szczególnie gorąco dziękujemy dyrektorowi tych wydarzeń — Księdzu Józefowi Durlak oraz Władzom naszego Miasta, wszystkim Darczyńcom, Ofiarodawcom i Tym wszystkim, którzy z dobrej woli ofiarnie pomagali w organizacji i przebiegu tych wydarzeń.

5. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii. Natomiast zbiórka do puszek, zgodnie z podaną wcześniej informacją, przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

6. Przypominamy, że dzisiaj ze względu na Festyn Parafialny nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

7. Zachęcamy do nabycia w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym przeczytajmy: „Litwa, Łotwa i Estonia czekają na papieża Franciszka”.

8. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Zbigniew Pęczek, Śp. Janina Maciołek, Śp. Barbara Perłowska.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,


9 Niedziela Zwykła

03 czerwca 2018 roku

1. W czasie oktawy Bożego Ciała jest codziennie procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału, także dzieci. W pierwszy czwartek 7 czerwca — na zakończenie oktawy Bożego Ciała będą następujące nabożeństwa: O godz. 16.30 — dla niemowląt i małych dzieci oraz błogosławieństwo matek. O godz. 18.00 — Msza św. i procesja oraz błogosławieństwo dzieci i wianków. Codziennie w tym miesiącu zapraszamy także na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, odprawiane podczas Mszy św. wieczornej.

2. W piątek tego tygodnia przypada w liturgii Kościoła uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość, nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast w sobotę 9 czerwca jest liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. W dzisiejszą niedzielę obchodzony jest Dzień Dziękczynienia w Polsce.

4. Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom wyznaczonych ulic za przygotowanie pięknych Ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną w Ich intencji podczas oktawy Bożego Ciała — w następujących dniach:
– jutro: w int. Mieszkańców z ul. Pana Tadeusza, blok 14 i 16.
– we wtorek: w int. Mieszkańców z ul. Szkotniej, bl. 2 i 3.
– w środę: w int. Mieszkańców z ul. Szkotniej bl. 5 i 13.
– w czwartek: w int. Mieszkańców z ul. Królewskiej, Wł. Jagiełły, Zygmunta Starego i Bolesława Chrobrego.
Wymienionym Mieszkańcom dziękujemy także za złożone ofiary. Serdecznie dziękujemy również Panu Wacławowi Kipie za ofiarowanie i przywiezienie brzóz, potrzebnych przy Ołtarzach podczas uroczystości Bożego Ciała.

5. Spotkanie Apostolstwa Trzeźwości odbędzie się w środę po Mszy św. w bibliotece parafialnej na plebanii. Natomiast w czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. uczestników kursu Alpha i ich rodzin, a także w int. wszystkich zaangażowanych przy organizacji i prowadzeniu tego kursu.

6. Przypominamy, że w dniach od 8 do 10 czerwca br. będzie trwał w naszej Parafii XXIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej POLONIA SEMPER FIDEL/S. W związku z tym ponawiamy prośbę do wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie rzeczowe bądź materialne tego wydarzenia kulturalnego. Informujemy również, że ze względu na Festiwal — wszystkie Msze św. będą odprawiane od poniedziałku w kościele górnym.

7. Dnia 16-17 czerwca br. odbędzie się XVI Czuwanie z św. Ojcem Pio w Krakowie — Łagiewnikach. Szczegóły na afiszu w gablocie.

8. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na cele diecezjalne. Natomiast w przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna oraz zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

9. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym przeczytajmy, — Co pokazuje EKG Bożego Serca?


Uroczystość Trójcy Świętej

26 maja 2018 roku

1. W czwartek 31 maja uroczystość Bożego Ciała. Licznym udziałem we Mszy św. i procesji oddajmy cześć Chrystusowi, przebywającemu wśród nas w Najśw. Sakramencie. Msze św. będą do południa o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 11.00. Natomiast po południu będzie odprawiona Msza św. o godz. 16.00, a po niej procesja do czterech Ołtarzy. Po zakończeniu procesji — Msza św. dla tych, którzy włączyli się w procesję, a nie uczestniczyli tego dnia we Mszy św.
Trasa procesji tradycyjnie prowadzić będzie ulicami: Mickiewicza, Robotniczą, Tysiąclecia, Sienkiewicza i powrót ul. Mickiewicza. Prosimy o dekorację domów na trasie procesji. Do udziału w procesji serdecznie zapraszamy ministrantów, lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Ognisko Misyjne oraz dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców do dzwonienia. Zapraszamy również Panów strażaków w mundurach.
Składka w uroczystość Bożego Ciała będzie przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
W Parafii św. Jadwigi Msza św. o godz. 9.30 i procesja eucharystyczna.

2. Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” zaprasza na Mszę św. jutro o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca i rozpoczęcie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa — codziennie o godz. 18.00. Także od piątku oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00 i procesję eucharystyczną, podczas której będzie śpiewana Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi codziennie podczas nabożeństw i w pierwszy piątek od godz. 16.30. Ze względu na oktawę Bożego Ciała i udział w niej dzieci — w pierwszy piątek nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. Do chorych udadzą się kapłani w pierwszą sobotę od godz. 8.00.

4. Dnia 2 czerwca pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a następnie Msza św. o godz. 18.00 z kazaniem. Serdecznie wszystkich zapraszamy. W pierwszą sobotę zapraszamy bardzo serdecznie także dzieci, których modlitwa — to duchowa potęga. W ub. miesiącu szczególnie doświadczyli tego rodzice, którzy przybyli z dziećmi i wspólnie z nimi przeżywali modlitwę.

5. Z okazji rozpoczęcia wyjazdów rodzinnych odbędzie się błogosławieństwo samochodów w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przed naszym kościołem.

6. Wszystkich zainteresowanych organizacją Festiwalu i Festynu zapraszamy na spotkanie w środę 30 maja o godz. 18.30 — w sali Akcji Katolickiej obok Sklepiku. Informujemy również, że bilety na koncert Janusza Laskowskiego „Kolorowe jarmarki” są do nabycia w Sklepie Muzycznym MIRO i w Sklepiku parafialnym.

7. Parafia w Dębicy — Latoszynie organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 10 do 17 września br. Wylot z Rzeszowa, koszt 2900 zł + 155 Ś. Zapisy do 15 czerwca. Szczegóły na stronie parafialnej i w kancelarii; tel. 501 207 097.

8. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich i czytania ich w rodzinach.

9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego Śp. Bogdana Bystrek.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…


Niedziela Zesłania Ducha Świętego

20 maja 2018 roku

1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt — święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.
2. Spotkania w tym tygodniu:
• Msza św. w int. Zmarłych objętych pomocą Dębickiego Hospicjum Domowego będzie jutro o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy ich Rodziny na spotkanie do sali hospicyjnej.
• Członków parafialnej Grupy Synodalnej zapraszamy środę na godz. 19.00 do sali na plebanii.
• Młodzież z klas VII SP i II Gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami w czwartek o godz. 18.00.
• W sobotę 26 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się przyjęcie kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Do uczestnictwa w tej radosnej uroczystości są zaproszeni także ich rodzice, dziadziowie i rodzeństwo. Po Mszy św. będzie przedstawienie o objawieniach Matki Bożej w Lourdes — w sali kinowej przy dolnym kościele.
• Msza św. w 25-lecie Akcji Katolickiej będzie w następną niedzielę o godz. 9.30.

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Kapłani z całej diecezji pielgrzymują do sanktuarium w Tuchowie.

4. Ojciec Święty Franciszek ustanowił rok 2018 nadzwyczajnym Rokiem św. Józefa kaliskiego. W tym roku niewielka kopia Obrazu św. Józefa nawiedza różne miejsca w Polsce. Także nasze Miasto zostanie zaszczycone tymi nawiedzinami w dniach 23-27 maja. Kopia kaliskiego św. Józefa nawiedzi wszystkie dębickie kościoły.
W naszej parafii Obraz św. Józefa będzie podczas nabożeństwa majowego w czwartek 24 maja. Zamiast czytanki zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie. Po Mszy św. będzie możliwość czuwania przy Obrazie, aby podziękować św. Józefowi za dary Boże, za opiekę nad Kościołem; przedstawić Mu swoje prośby, szczególnie poprosić o szczęśliwą śmierć dla siebie.

5. W piątek 25 maja obchodził będzie dzień imienin Ks. Grzegorz Lubecki —nasz wikariusz. Ks. Grzegorzowi życzymy obfitych łask od Jezusa Dobrego Pasterza, światła Ducha Świętego na drodze powołania kapłańskiego i orędownictwa Maryi —Matki Kapłanów. W int. Ks. Solenizanta odprawimy Mszę św. w piątek o godz. 18.00.

6. W czwartek nad ranem poważnie zachorował Ks. Adam Chmiel. Przebywa w szpitalu, stan zdrowia się ustabilizował. Prosimy o modlitwę w int. Ks. Adama o szybki powrót do zdrowia i do naszej wspólnoty.

7. W sobotę 26 maja o godz. 9.00 — w tarnowskiej Katedrze Ks. Bp Andrzej Jeż udzieli sakramentu Kapłaństwa 28 diakonom naszego Seminarium. Módlmy się w tym tygodniu za diakonów, którzy podczas rekolekcji przygotowują się do święceń i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w parafii Żyraków; suma o godz. 11.00. W tę Uroczystość kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Przypominamy, że lekceważące zaniedbanie tego obowiązku jest grzechem ciężkim.

9. W związku z uroczystością Bożego Ciała informujemy, że przez ostatnie lata śp. Ks. Tadeusz Pacyna trochę skorygował listę ulic odpowiedzialnych za przygotowanie ołtarzy.
Przed tygodniem błędnie zostały podane bloki z ul. Gawrzyłowskiej nr 9 i 19, które przygotowały ołtarz w ub. roku. Prosimy zatem następne w kolejce: bloki z ul. Pana Tadeusza nr 14 i 16.

10. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł: „Gdy się nie układa, jedź do św. Ojca Papczyńskiego w Podegrodziu. On zrozumie, bo sam doświadczył życiowych porażek jak mało kto”.


Wniebowstąpienie Pańskie

13 maja 2018 roku

1. Dzisiaj pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja różańcowa.
W tym miesiącu codziennie zapraszamy na nabożeństwo Maryjne o godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie jest odprawiana Msza św.

2. W przyszłą niedzielę — Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do religijnego przeżycia tej Uroczystości przygotowujemy się przez nowennę do Ducha Świętego, odprawianą po wieczornym nabożeństwie.
Bezpośrednim przygotowaniem będzie czuwanie w naszym kościele — w sobotę 19 maja o godz. 20.00. W programie modlitwa uwielbienia, konferencja i Msza św. o godz. 22.00.

3. Zapraszamy na spotkania:
• „Effata” — jutro po Mszy św. wieczornej.
• Akcja Katolicka — we wtorek po Mszy św. wieczornej.
• „Faustinum” — we wtorek o godz. 18.30.
•Spotkanie parafialnej grupy synodalnej w następną środę 23 maja o godz. 19.00.

4. W środę podczas Nowenny i nabożeństwa majowego zostanie poświęcona nowa, duża ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wykonana w pracowni Ojców Redemptorystów w Krakowie. Ofiarodawcami są nasi Parafianie, którym składamy gorące podziękowanie. Dziękujemy też Panu stolarzowi — też naszemu parafianinowi za wykonanie podstawy pod ikonę.

5. Nowi ministranci zostaną przyjęci do Liturgicznej Służby Ołtarza w czwartek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość także ich rodziców i bliskich z rodziny.

6. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na sesję dotyczącą problemu uzależnień i zniewoleń, która odbędzie się jutro o godz. 16.00 w Domu św. Jadwigi.

7. Zbliża się zakończenie okresu wielkanocnego i czasu przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Wiernych, którzy jeszcze nie wypełnili tego obowiązku prosimy, aby to uczynili w najbliższym czasie.

8. Parafia Matki Bożej Anielskiej w Dębicy zaprasza w przyszłą niedzielę na uroczystość Odpustową. Suma odpustowa o godz. 12.00, a uroczyste zakończenie Odpustu w poniedziałek o godz. 18.00.

9. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Do przygotowania ołtarzy na trasie procesji serdecznie zapraszamy naszych Parafian z następujących ulic: Ołtarz I — ul. Gawrzyłowska: bloki 9 i 19; Ołtarz II — ul. Szkotnia: bloki 2 i 3; Ołtarz III — ul. Szkotnia: bloki 5 i 13; Ołtarz IV — ul.: Królewska, Wł. Jagiełły, Zygmunta Starego, Bolesława Chrobrego. Przedstawicieli tych ulic zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek po Mszy św. wieczornej.

10. Serdecznie zapraszamy na Dębicki Festiwal Młodych z okazji trwającego w Kościele Roku Młodzieży, który odbędzie się w sobotę 19 maja br. od godz. 10.00 w ogrodzie Sióstr Służebniczek, przy ul. Krakowskiej 15. Rozpoczęcie o godz. 10.00, a zakończenie wieczornymi koncertami. Szczegółowy program jest na plakacie. Siostry wraz z młodzieżą serdecznie dziękują wszystkim naszym Parafianom za ofiary złożone na ten cel w niedzielę 22 kwietnia br.

11. Kontynuowana jest zbiórka makulatury na budowę studni w Afryce. Kontener jest postawiony na placu kościelnym od strony ul. Budzisz.

12. Pragniemy poinformować, że w dniach 8-10 czerwca br. odbędzie się w naszej Parafii XXIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Polonia Semper Fidelis”, którego uwieńczeniem będzie wspólna zabawa plenerowa podczas Festynu Parafialnego w niedzielę 10 czerwca. Podczas Festiwalu codziennie o godz. 19.00 wystąpią z koncertem znane Gwiazdy polskiej muzyki:
Piątek (8 czerwca) Zespół NAZARET z muzyką chrześcijańską — wstęp wolny.
Sobota (9 czerwca) Niezapomniany JANUSZ LASKOWSKI — bilety tylko 20 zł w Sklepiku parafialnym i w Sklepie Muzycznym MIRO. Niedziela (10 czerwca) Muzyka disco polo Zespół ANDRE — wstęp wolny.
W związku z tym, zwracamy się z gorącą prośbą do sponsorów, przedsiębiorców, ofiarodawców i wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe bądź rzeczowe, ufundowanie nagród, pokrycie kosztów wyżywienia, pobytu i noclegów dla uczestników Festiwalu. Jak co roku, spodziewamy się ok. 300 osób biorących udział w przesłuchaniach festiwalowych.
Wszelkie sprawy i formalności związane z Festiwalem prosimy kierować bezpośrednio do ks. Józefa Durlaka.

13. Powoli przygotowujemy się do rozpoczęcia wieczystej adoracji w naszej parafii (tzn. 24 godziny na dobę). Adoracja Najśw. Sakramentu trwać będzie w dolnym kościele przez cały czas z wyjątkiem pory, kiedy odprawiane są Msze św. w naszym kościele.
Adorować będziemy w cyklu tygodniowym, tzn. dana osoba zgłaszająca się do adoracji wybiera sobie jedną godziną w tygodniu. W danej godzinie najlepiej, żeby adorowały przynajmniej 2 osoby. Jest już bardzo dużo chętnych, którzy wpisali się na adorację również z innych parafii dębickich i spoza Dębicy.
Spotkanie informacyjne na temat wieczystej adoracji odbędzie się w najbliższą środę po majowym nabożeństwie. Zapraszamy też tych parafian, którzy chcą się włączyć do adoracji i wpisać na listę. Ksiądz Proboszcz wygłosi kazanie na temat adoracji w Uroczystość Bożego Ciała.

14. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym przeczytajmy o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans, a także o tym, że niebo to „Ktoś”, a nie „coś”.

15. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego w ub. tygodniu Śp. Jerzego Weber z ul. Budzisz.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…


6 Niedziela Wielkanocna

06 maja 2018 roku

Informacje duszpasterskie
1. Serdecznie witamy dzisiaj w naszej świątyni parafialnej Księdza Proboszcza Witalija Cybulskiego z Białorusi, który głosi do nas słowo Boże, kierując także prośbą o wsparcie odbudowy kościoła.

2. Na nabożeństwo Maryjne zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie odprawiana jest Msza św. wieczorna.

3. W liturgii Kościoła przypada we wtorek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Program uroczystości w Szczepanowie podany jest na afiszu w gablocie parafialnej.

4. W następną niedzielę 13 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszę św. o godz. 13.00 serdecznie zapraszamy dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami — z okazji rocznicy przyjęcia Pierwszej Komunii św. Natomiast o godz. 18.00 będzie Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi Ks. Maciej Biedroń — wikariusz z Brzeska. W programie — Msza św. oraz procesja różańcowa z lampionami, połączona z nabożeństwem majowym.

5. Spotkania w tym tygodniu:
• Grupa Odnowy w Duchu Świętym Effata — jutro po Mszy św. wieczornej.
• Hospicjum Domowe oraz Apostolstwo Trzeźwości — w środę po Mszy św. wieczornej.
• Ministranci — w czwartek o godz. 17.00.
• Rycerstwo Niepokalanej — w piątek po Mszy św. wieczornej.

6. Od poniedziałku do środy będzie się odbywał egzamin z wiedzy religijnej kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania z klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 11 i nr 8 oraz z klas drugich Gimnazjum nr 4. Na egzamin zapraszamy uczniów z wymienionych klas wraz rodzicami w następujących dniach:

07.05.2018 poniedziałek g. 15:00 Klasa 2A Gimn.4
07.05.2018 poniedziałek g. 16:00 Klasa 2B Gimn.4
07.05.2018 poniedziałek g. 17:00 Klasa 2C Gimn.4

08.05.2018 wtorek g. 15:00 Klasa 7A SP.11
08.05.2018 wtorek g. 16:00 Klasa 7B SP.11
08.05.2018 wtorek g. 17:00 Klasa 7C SP.11

09.05.2018 środa g. 15:00 Klasa 7D SP.11
09.05.2018 środa g. 16:00 Klasa 7E SP.11
09.05.2018 środa g. 17:00 Klasa 7 SP.8

Egzamin przeprowadzi Ks. Józef Wątroba — wizytator nauki religii.

7. W piątek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

8. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym — Znani i lubiani o Pierwszej Komunii świętej.

9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego w ub. tygodniu Śp. Zdzisława Kądziołkę z ul. Kochanowskiego.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…


5 Niedziela Wielkanocna

29 kwietnia 2018 roku

Informacje duszpasterskie

1. Jutro zapraszamy na Mszę św. z modlitwami o uzdrowienie o godz. 18.00.

2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj, w którym codziennie serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Maryjne o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza św.

3. W czwartek 3 maja nasza Ojczyzna przeżywa Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. W naszym Mieście będzie odprawiona Msza św. na Placu Solidarności o godz. 11.00.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek podczas każdej Mszy św., a w piątek od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci w pierwszy piątek o godz. 16.30. Z posługą sakramentalną do osób chorych udadzą się kapłani w pierwszą sobotę od godz. 8.00.

5. W pierwszą sobotę — Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja wynagradzająca Sercu Maryi o godz. 17.00, a następnie Msza św. z kazaniem.
6. Rocznica Pierwszej Komunii św. będzie miała miejsce w niedzielę 13 maja o godz. 13.00. Dzieci i rodzice skorzystają z sakramentu pokuty w ramach pierwszego piątku miesiąca. 

7. W następną niedzielę 6 maja będziemy gościć w naszym kościele księdza Witalija Cybulskiego — z jednej z najstarszych parafii Grodzieńszczyzny na Białorusi. Ks. Witalij na każdej Mszy św. wygłosi kazanie. Po Mszy św. będzie okazja, aby ofiarą do puszek wesprzeć odbudowę kościoła, której proboszczem jest ks. Witalij.

8. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym — musisz to przeczytać! O teologii ciała, czyli o nauczaniu, które zmienia życie.

9. Miesiąc temu zachęcaliśmy dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej w I sobotę. Taka pierwsza, wspólna modlitwa dzieci będzie miała miejsce w najbliższą sobotę o godzinie 11:00. Dzieci będą się modlić szczególnie w intencjach Matki Bożej i w intencjach, o które poprosicie dzieci.

Przed modlitwą dzieci otrzymają poświęcone różańce przywiezione z Mediugorie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Zofia Skwirut z ul. Kochanowskiego.
Śp. Tadeusz Pruś z ul. Robotniczej
Śp. Halina Fic z ul. Robotniczej
Śp. Urszula Stalmach z ul. Królewskiej (wykaz zamówionych Mszy św. za śp. Urszulę jest w gablocie parafialnej).
Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie,…


4 Niedziela Wielkanocna

22 kwietnia 2018 roku

Informacje duszpasterskie

1. Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Jutro w liturgii Kościoła przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, a w środę św. Marka Ewangelisty.

3. W środę 25 kwietnia o godz. 18.00 — Ks. Biskup Stanisław Salaterski udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas trzecich gimnazjum. Próba liturgiczna w poniedziałek o godz. 19.00; obecność obowiązkowa. Spowiedź święta dla kandydatów i ich rodzino godz. 17.00 we wtorek.

4. Dzień 25 kwietnia, to też dzień adoracji parafialnej. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 8.00. Druga Msza św. o godz. 11.00. W pozostałe godziny będziemy adorować Pana Jezusa w ciszy. Zachęcamy do licznego udziału w adoracji. Nie ustalamy porządku adoracji. Zakończymy ją o godz. 17.00. Za względu na bierzmowanie wyjątkowo nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Adorację zakończymy modlitwą nowennową.

5. Spotkania w tym tygodniu:
• Wszystkich zainteresowanych organizacją Festiwalu i Festynu parafialnego zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej
• Spotkanie młodzieży KSM w piątek o godz.19.00.
• Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 9.00.

6. Msza św. z modlitwami o uzdrowienie w następny poniedziałek 30 kwietnia o godz. 18.00

7. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd do Łagiewnik w piątek 4 maja; wyjazd o godz. 10.30, koszt 35 zł. Program w gablocie Rycerstwa, a zapisy w Sklepiku parafialnym.

8. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Natomiast Siostry Służebniczki wraz z młodzieżą zbierają ofiary do puszek na Dębicki Festiwal Młodych, który odbędzie się 19 maja br. Zachęcamy do ofiarności na ten cel i do licznego uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu — nie tylko przez młodzież, ale całych rodzin.

9. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym — nowa Adhortacja Ojca Świętego Franciszka oraz ciekawe artykuły, np. o tym, że podjęta w samotności decyzja jednego człowieka może zmienić losy narodu.

10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu: Śp. Władysław Kita z ul. Robotniczej. Śp. Piotr Kisiel z ul. Sienkiewicza.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie,…


3 Niedziela Wielkanocna

15 kwietnia 2018 roku

Informacje duszpasterskie
1. Kościół w naszej Ojczyźnie przeżywa dzisiaj Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania w rodzinach Pisma Świętego, a szczególnie Ewangelii. Księdzu Robertowi dziękujemy za wygłoszone kazanie. Ufamy, że rozpali ono naszą miłość do słowa Bożego.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Odpustowej. Gorąco dziękujemy za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 25.429 zł i 20 $. Gromadzimy środki na naprawę dachu naszego kościoła.

3. Spotkania w tym tygodniu:
• Duszpasterstwo przedsiębiorców i pracodawców „Talent” zaprasza we wtorek 17 kwietnia na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. sepotkanie w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
• Również we wtorek spotkanie Akcji Katolickiej.
• Spotkanie „Faustinum” w środę po Mszy wieczornej.
• Młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania z klas siódmych Szkoły Podstawowej i z klas drugich Gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00.
• Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w piątek o godz. 19.00.

4. W następną Niedzielę Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
W Parafii Nagawczyna — suma odpustowa o godz. 11.00. Także w następną niedzielę — ofiary do puszek na Dębicki Festiwal Młodych będą zbierały Siostry Służebniczki wraz z młodzieżą. Spotkanie festiwalowe odbędzie się 19 maja br. W organizację tej inicjatywy włączają się dębickie parafie oraz różne środowiska.
Zachęcamy do zapoznania się z programem spotkania poprzez stronę internetową i do licznego udziału w tym wydarzeniu. Za każdą ofiarę złożoną do puszki składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja”, przy parafii św. Jadwigi w Dębicy zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne. Rozpoczęcie w piątek 20 kwietnia. Zapisy chętnych w kancelarii parafialnej lub na pierwszym spotkaniu.

6. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich, także dla dzieci i młodzieży. W Gościu Niedzielnym — „Czy krew współczesnych męczenników ocali Francję?

7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu: Śp. Eugeniusz Strzałka z ul. Tysiąclecia Śp. Wojciech Bil z ul. Sienkiewicza
Wieczny odpoczynek racz lm dać, Panie,…


Wielkanoc

01 kwietnia 2018 roku

Informacje duszpasterskie

1. Kochani Parafianie i Goście! Z okazji przeżywanych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wielu łask i błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Niech Jego pomoc towarzyszy Wam w każdym dniu Waszego życia. Życzymy także sił, zdrowia, radości i doświadczenia miłości tryskającej z przebitego Boku Zbawiciela.

2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny — Msze św. w porządku niedzielnym. Składka będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Także jutro przypada 13 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

3. W naszej parafii od Wielkiego Piątku trwa uroczysta Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia — podyktowana przez samego Jezusa św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Serdecznie zapraszamy codziennie o godz. 15.00.

4. W tym tygodniu — pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w czasie każdej Mszy św.

5. W następną Niedzielę nasza Parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego. Na tę podniosłą Uroczystość serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian oraz Gości. Sumie odpustowej z procesją eucharystyczną o godz. 11.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi (również na Mszach św. dopołudniowych) Ks. dr Adam Sroka — ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W dniu Odpustu uroczyście też przeżyjemy Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Bezpośrednio po niej Msza Święta. Pamiętajmy, że w Uroczystość Bożego Miłosierdzia — zgodnie z obietnicą Pana Jezusa — spływa na nas z Nieba obfitość łask. Chciejmy z nich skorzystać. W niedzielę odpustową składka inwestycyjna. Będziemy gromadzić fundusze na naprawę dachu na naszym kościele.
6. Dnia 7 kwietnia będziemy kolejny raz uroczyście przeżywać pierwszą sobotę miesiąca. O godz. 17.00 będziemy uczestniczyć w adoracji wynagradzającej Sercu Maryi. O godz. 18.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z kazaniem. Podczas Mszy św. zostanie poświęcona nowa Figura Niepokalanego Serca Maryi, ufundowana przez naszych Parafian, którzy chcą pozostać anonimowi. Na pierwszą sobotę szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi. Może to pierwszo-sobotnie spotkanie zainicjuje dziecięcy apostolat fatimski. Modlitwa dzieci to potęga.

7. Także w sobotę 7 kwietnia — w dolnym kościele o godz. 10.00 będzie spotkanie Rad Synodalnych z naszego Dekanatu z Przedstawicielem Kurii Diecezjalnej.

8. Wyjazd młodzieży gimnazjalnej na rekolekcje przed bierzmowaniem w sobotę o 13.30 z parkingu przy kościele.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy przygotowali nasz kościół parafialny na Święta Wielkanocne. Dziękujemy Państwu Ewelinie i Januszowi Stalec za przygotowanie „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”. Dziękujemy Panom Patrykowi Paskowi, Wiesławowi Szerszeniowi i Panu kościelnemu Edwardowi Pazdanowi za przygotowanie kościoła na Wielkanoc. Dziękujemy Służbie liturgicznej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej za piękne przygotowanie Triduum Paschziękujemy także Panom za trzymanie straży przy Grobie Pańskim, a Orkiestrze Miejskiej za udział w procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy również tym Osobom, które wykonały prace porządkowe przy zieleni wokół kościoła. Natomiast dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za piękne palmy. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Dzisiaj Sklepik parafialny nieczynny, ale jutro zachęcamy do nabycia aktualnych czasopism katolickich i czytania w rodzinach. W tygodniku ,Gość Niedzielny” przeczytajmy między innymi: „Jezus leczy serca i przywraca nadzieję…”; „… najwybitniejsi prawnicy świata mówią o tym, jak bardzo
wiarygodne są świadectwa o cudach”.


Niedziela Palmowa

25 marca 2018 roku

Informacje duszpasterskie

1. Poświęcenie palm po każdej Mszy św. Natomiast dzieci zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 13.00; po Mszy św. będzie konkurs palm. Także dzisiaj zapraszamy na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

2. Jutro w naszym kościele Spowiedź św. przed Wielkanocą. Także do osób chorych udadzą kapłani jutro od godz. 8.00; tylko ks. Bronisław od godz. 9.00 i ks. Grzegorz od 10.30.

3. W rozpoczynającym się Wielkim Tygodniu zachęcamy do udziału w bogatej liturgii Triduum Paschalnego.
* Wielki Czwartek — dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. O godz. 18.00 — koncelebrowana Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
* Wielki Piątek — dzień Krzyża.
Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy, a następnie przy Grobie Pańskim od godz. 7.00 — dla Parafian wg wyznaczonych ulic.
O godz. 8.00 — Droga Krzyżowa dla wszystkich, a dla dzieci o godz. 10.00.
O godz. 15.00 — Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa.
O godz. 18.00 — celebracja Liturgii Wielkopiątkowej.
O godz. 21.00 – Droga Krzyżowa, komunia św. dla tych, którzy nie uczestniczyli w obrzędach Wielkiego Piątku.
Następnie adoracja Pana Jezusa do godz. 24.00.
W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.
* Wielka Sobota — dzień wewnętrznego skupienia i oczekiwania.
Adoracja Pana Jezusa przy Grobie Pańskim w ciszy w godz. 7.00 — 20.00
O godz. 20.00 — obrzędy Wielkiej Soboty: poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej oraz Msza Święta z procesją rezurekcyjną.
Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę — w godz.: 8.00 — 14.00, co pół godziny.

W Wielką Sobotę serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian na Mszę św. i procesję rezurekcyjną. Przynieśmy ze sobą świece i lampiony, które zapalimy od paschału i będziemy nieść w procesji. Program Triduum Paschalnego jest na stronie internetowej naszej Parafii oraz w gablocie przy kościele górnym i dolnym.

4. Z racji Wielkiego Piątku prosimy o przybranie krzyży przydrożnych na terenie parafii, a także krzyża misyjnego przed naszym kościołem.

5. W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie ministrantów i lektorów w celu przygotowania asysty podczas Triduum Paschalnego.

6. Zapraszamy mężczyzn oraz chłopców, począwszy od szkoły średniej, do trzymania straży przy Grobie Pańskim; spotkanie będzie Wielki Wtorek po Mszy wieczornej.

7. Serdecznie dziękujemy Członkom 19-tu Róż Żywego Różańca i 5-tej Róży Misyjnej za ofiary złożone na świąteczną dekorację naszej świątyni. Dziękujemy także indywidualnym Ofiarodawcom.

8. Wspólnota „Effata” zaprasza na film pt. „Syn Boży” — jutro po Mszy św. wieczornej w sali kinowej.

9. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism i książek katolickich, dewocjonaliów i pięknych świątecznych pamiątek.

10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy Śp. Krystynę Śliwa z ul. Robotniczej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie,…

11. 20 marca zmarł, pochodzący z parafii MB Anielskiej misjonarz pracujący w Afryce, w Tanzanii – ks. Adam Bartkowicz. Wprowadzenie doczesnych szczątków +ks. Adama do świątyni parafialnej odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00, po czym będzie odprawiona modlitwa różańcowa.

          Pogrzeb +ks. Adama odbędzie się w Wielką Środę. Mszy św. pogrzebowej o godz. 13.00  przewodniczył będzie ks. Bp Stanisław Salaterski, bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii doczesne szczątki zmarłego misjonarza zostaną złożone w grobowcu kapłańskim na cmentarzu komunalnym przy ul. Cmentarnej.

          Transmisja z Mszy świętej pogrzebowej dostępna będzie pod adresem www.kamery24.org/transmisja/


5 Niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2018 roku

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze raz do kościoła na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w każdy piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w godzinach: 8.00 i 17.30 — dla dorosłych, 16.30 — dla dzieci i o godz. 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych. Ponadto codziennie jest odprawiana Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00.

2. W liturgii Kościoła przypada jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Zachęcamy do udziału we Mszy św., mimo, że nie jest to święto obowiązkowe. Jutro o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w int. Ks. Prałata Józefa Dobosza i Ks. Józefa Durlaka. Księżom Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych, światła Ducha Świętego i owocnej posługi duszpasterskiej.

3. Przypominamy, że Spowiedź św. przed Wielkanocą będzie w naszej parafii w Wielki Poniedziałek 26 marca.

4. Spotkania w tym tygodniu:
• Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” — jutro po Mszy św. wieczornej.
• Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” zaprasza na Mszę św. we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
• Akcja Katolicka — także we wtorek o godz. 18.00.
• „Faustinum” — w środę o godz. 18.00.
• Kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas III Gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00. Kandydaci otrzymają wówczas książeczki do nabożeństwa, a także będzie można zapisać się na rekolekcje w Starym Sączu. Obecność obowiązkowa.

5. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Uroczyste wprowadzenie z palmami będzie o godz. 13.00, a po Mszy św. konkurs palm. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Składka w Niedzielę Palmową będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie, jako jałmużna postna. „Bóg zapłać” za składkę inwestycyjną z ub. niedzieli, która wyniosła 20.846 zł i 10 euro. Składka ta i wcześniejsze oszczędności pozwoliły spłacić nowe nagłośnienie w całości. Od kolejnej niedzieli inwestycyjnej w kwietniu, będziemy gromadzić fundusze na naprawę dachu w południowej części kościoła.

6. Caritas Parafialna rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne.

7. Parafia otrzymała „Komunikat” następującej treści (na temat zagrożenia kradzieżą metodą „na wnuczka”):

8. Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy serdecznie zaprasza młodzież i rodziców na Dzień Otwarty Szkoły, dnia 21 marca o godz. 9.00 i 11.00.

9. Młodzież Grupy Apostolskiej w Ostrowie k. Ropczyc zaprasza na Misterium Męki Pańskiej — na stadionie sportowym, dnia 24 i 25 marca o godz. 18.30.

10. Serdecznie zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym są niezmiernie cenne artykuły na temat: „Mija 5 lat pontyfikatu, który zmienia oblicze Kościoła. Co Bóg chce nam powiedzieć przez papieża z Argentyny?” O św. Ojcu Pio — „Niewidomi wokół widzącego”. Natomiast dla rodziców koniecznie do przeczytania: „O ogromnej mocy modlitwy dzieci”.

11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy Śp. Jerzego Papiernik z ul. Robotniczej. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…


4 Niedziela Wielkiego Postu

11 marca 2018 roku

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze raz do kościoła na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w każdy piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w godzinach: 8.00 i 17.30 — dla dorosłych, 16.30 — dla dzieci i o godz. 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych. Ponadto codziennie jest odprawiana Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00.

2. Pragniemy sprecyzować, że Godzina Święta jest w naszym kościele —w każdy czwartek od godz. 23.00 do północy.

3. Spowiedź św. przed Wielkanocą będzie w naszej parafii w Wielki Poniedziałek 26 marca.

4. Wolontariuszy Hospicjum Domowego zapraszamy na spotkanie w środę — na Nowennę i Mszę św. o godz. 17.30, a następnie w sali hospicyjnej. Natomiast odwołane jest jutrzejsze spotkanie Grupy Effata.

5. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na cele charytatywne. Także emeryci i renciści, którzy otrzymali np. z ZUS rozliczenie podatku PIT-40A mają możliwość przekazania 1 %, wspierając dzieła miłosierdzia prowadzone przez diecezjalną Caritas. Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) są podane szczegóły dotyczące tej możliwości.

Kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas 7 Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00.

6. W Szkole Podstawowej nr 8 rozpoczęły się zapisy dzieci do Oddziału Zerowego i klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019 — w sekretariacie od jutra do piątku — w godz. 7.00-15.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Szkoły.

7. Caritas Parafialna rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne.

8. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich, które pomagają owocnie przeżywać liturgiczny okres Wielkiego Postu. W Gościu Niedzielnym — artykuł: „W więzieniu o zaostrzonym rygorze można głosić Bożą miłość”.

9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy Śp. Teresę Książek z ul. Pana Tadeusza i Śp. Halinę Kuźma z ul. Pana Tadeusza.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,…


1 Niedziela Wielkiego Postu
4 marca 2018 roku

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze raz do kościoła na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w każdy piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w godzinach: 8.00 i 17.30 — dla dorosłych, 16.30 — dla dzieci i o godz. 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych. Ponadto codziennie jest odprawiana Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00.

2. W tym roku, w naszej parafii nie będzie tradycyjnych rekolekcji wielkopostnych. Natomiast od najbliższej niedzieli zapraszamy na wielkopostne filmowe rekolekcje ewangelizacyjne (odczytać program). Główne rekolekcje w naszej parafii będą od 14 października br. Poprowadzi je ks. Krzysztof Czapla, duszpasterz z parafii na Krzeptówkach w Zakopanem. Jak się domyślamy, będą to rekolekcje przeżywane w duchu fatimskim.

3. Jak zauważyliście, jest założone nowe nagłośnienie przez firmę Rduch. Ciekawi jesteśmy opinii na temat funkcjonowania nagłośnienia. Jeżeli chodzi o jego spłatę, to, jeżeli się zmobilizujemy za tydzień w czasie składki inwestycyjnej, to ta jeszcze jedna składka wystarczy, aby wywiązać się z zobowiązań finansowych związanych z nagłośnieniem.

4. W sobotę wieczorem rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa.

5. Spotkania w tym tygodniu: • Róże Misyjne — w pierwszą środę 7 marca na Mszy św. wieczornej i zmianie tajemnic misyjnych. • Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej — w piątek 9 marca po Mszy św. wieczornej. • Ministrantów zapraszamy w sobotę o godz. 9.00. • Siostry Służebniczki zapraszają Koło terenowe Stowarzyszenia „DOBROĆ” pod nazwą „Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego” do ich domu generalnego —w niedzielę 11 marca na Mszę św. o godz. 15.00 — z przyjęciem nowych członków.

6. Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy zapraszają na Dni Otwarte: 7 marca w budynku przy ul. Wyrobka 11 oraz 9 marca przy ul. Szkotniej 14 w godz. 16.00-19.00. W Dni Otwarte oraz 23 marca będą także zapisy w sekretariacie szkoły do klas pierwszych. Także Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy przy ul. Matejki 22 zaprasza na Dzień Otwarty, dnia 6 marca. Szczegóły są podane w gablocie parafialnej.

7. Caritas Parafialna rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne.

8. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich, które pomagają owocnie przeżywać liturgiczny okres Wielkiego Postu. W „Gościu Niedzielnym” koniecznie przeczytajcie o miejscu, w którym ludzie robią wszystko, żeby Mszę św. wydłużyć (i skonfrontujmy to z naszymi pragnieniami).

9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego w ub. tygodniu: Śp. Henryk Leski z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.


1 Niedziela Wielkiego Postu

18 luty 2018 roku

1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj jeszcze raz do świątyni na „Gorzkie Żale” godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. To Nabożeństwo będzie odprawiane w kościele górnym i jednocześnie będzie transmisja do kościoła dolnego dla tych chorych, którzy nie mogą być w kościele górnym. Prosimy, aby dzieci i młodzież nie zajmowały miejsca w dolnym kościele na „Gorzkich Żalach”.

2. W okresie Wielkiego Postu, zapraszamy w każdy piątek na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, odprawiane w następujących godzinach:
• 8.00 — dla dorosłych
• 15.00 — w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich
• 16.30 — dla dzieci
• 17.30 — dla dorosłych
• 19.00 — dla młodzieży i wszystkich chętnych

3. Wielki Post jest dla wszystkich katolików czasem wewnętrznej przemiany i • nawrócenia. Gorliwie korzystajmy z tych szczególnych dni łaski Bożej. Niech wyrazem pokuty będą także nasze osobiste postanowienia.

4. Na spotkanie w tym tygodniu zapraszamy:
• Wspólnotę Effata — jutro po Mszy św. wieczornej.
• Członków Akcji Katolickiej — we wtorek po Mszy św. wieczornej.
• Faustinum i Apostolstwo Trzeźwości — w środę po Mszy św. wieczornej.
• Lektorzy i kandydaci na lektorów — w środę o godz. 18.30.
• Ministrantów — w czwartek o godz. 17.00.

5. Kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas III Gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00. Zostaną poruszone sprawy związane z bezpośrednim przygotowaniem i organizacją uroczystości; obecność obowiązkowa.

6. W naszej parafii rozpoczął się Kurs Przedmałżeński. Spotkania są w okresie Wielkiego Postu w każdą sobotę o godz. 19.00 — w dolnym kościele.

7. Bóg zapłać za składkę na inwestycje w ub. niedzielę, a dzisiaj na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Następna Niedziela Wielkiego Postu będzie dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

8. Od przyszłej niedzieli Caritas Parafialna będzie rozprowadzać baranki i paschaliki wielkanocne.

9. W  najbliższą środę rozpoczną się rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół na terenie naszej parafii. Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Sroka, program wywieszony jest w gablocie, na stronie internetowej i w szkołach.

10. Serdecznie zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” — Wielki Post z Ojcem Pio. Pierwsza odsłona cyklu Wielkopostnego poświęcona spowiedzi.

11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu: Śp. Adam Wójcik z ul. Wielopolskiej.
Śp. Kazimierz Niemiec z ul. Robotniczej.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…


Ramowy program rekolekcji szkolnych 2018

Parafia Miłosierdzia Bożego w Dębicy

Środa 21.02.2018

 • 8:30 – 10:00 Nauka dla klas 1-6 Szkoły Podstawowej .
  • Dzieci przychodzą na godz. 8:00 do Szkoły, sprawdzana jest obecność, klasa przechodzi do Kościoła pod opieką nauczyciela.
  • O godz. 10:00 nauczyciel przyprowadza dzieci do Szkoły. Kolejne zajęcia odbywają się wg. planu lekcji.
 • 10:00 – 11:30 Nauka dla młodzieży ZSZ nr 1.
 • 12:00 – 13:30 Nauka dla klas 7 SP i 2-3 Gimnazjum.
  • Zajęcia odbywają się wg. planu lekcji od godziny 8:00.
  • Na godzinę 12:00 klasa przychodzi do Kościoła pod opieką nauczyciela.

Czwartek 22.02.2018

 • 8:30 – 10:00 Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla klas 1-6 Szkoły Podst.
  • O godz. 8:00 dzieci przychodzą do Szkoły, sprawdzana jest obecność, klasa przechodzi do Kościoła pod opieką nauczyciela.
  • Klasy 4-6 Spowiedź w górnym Kościele, a następnie dziękczynienie w dolnym Kościele do godziny 10:00.
  • Klasy 1-3 Koncert ewangelizacyjny i uwielbienie w dolnym Kościele.
  • O godz. 10:00 nauczyciel przyprowadza dzieci do Szkoły. Kolejne zajęcia odbywają się wg. planu lekcji.
 • 10:00 – 11:30 Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla młodzieży ZSZ nr 1
 • 12:00 – 13:30 Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla klas 7 SP i 2-3 Gimnazjum.
  • Zajęcia odbywają się wg. planu lekcji od godziny 8:00.
  • Na godzinę 12:00 klasa przychodzi do Kościoła pod opieką nauczyciela.

Piątek 23.02.2018

 • 8:30 – 10:00 Msza św. z konferencją dla klas 1-6 Szkoły Podstawowej.
  • Dzieci przychodzą na godz. 8:00 do Szkoły, sprawdzana jest obecność, klasa przechodzi do Kościoła pod opieką nauczyciela.
  • O godz. 10:00 nauczyciel przyprowadza dzieci do Szkoły. Kolejne zajęcia odbywają się wg. planu lekcji.
 • 10:00 – 11:30 Msza św. z konferencją dla młodzieży ZSZ nr 1.
 • 12:00 – 13:30 Msza św. z konferencją dla klas 7 SP i 2-3 Gimnazjum.
  • Zajęcia odbywają się wg. planu lekcji od godziny 8:00.
  • Na godzinę 12:00 klasa przychodzi do Kościoła pod opieką nauczyciela.
 • 19:00 Droga Krzyżowa. /Kandydaci do bierzmowania z klas III/

KOMUNIKAT NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

„AD GENTES” 25 II 2018 R.

DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI

„UCZNIOWIE-MISJONARZE MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO”

Umiłowani w Chrystusie Panu Kapłani,

Siostry i Bracia!

W II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Uczniowie-misjonarze w mocy Ducha Świętego”. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że głównym sprawcą misji jest Duch Święty. Misjonarze i ci, którzy jednoczą się z nimi w dziele misyjnym, są Jego współpracownikami.

Duch Święty działa również w tych, którzy nie wyjeżdżając na placówki misyjne, stają u boku misjonarzy z darem modlitwy, cierpienia ofiarowanego w ich intencjach oraz wsparciem materialnym. To On pobudza ochrzczonych i bierzmowanych do wypełnienia powołania misyjnego, płynącego z tych sakramentów.

Ofiary zbierane do puszek w II Niedzielę Wielkiego Postu będą przeznaczone na pomoc misjom. Zatem hojnie wesprzyjmy swymi ofiarami 2032 misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. W ubiegłym roku Dzieło Pomocy „Ad Gentes” dofinansowało ponad 140 dzieł na misjach, dofinansowało budowę 5 studni głębinowych w Afryce oraz szkoły zawodowej dla 250 uczniów w Tanzanii. W ciągu całego roku Dzieło udziela systematycznej pomocy finansowej misjonarzom z Polski.

Pragnę w imieniu Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, wszystkich misjonarzy i misjonarek oraz własnym podziękować duszpasterzom i wiernym świeckim za zaangażowanie w misyjne dzieło Kościoła. Składam serdeczne „Bóg zapłać” chorym i starszym, którzy cierpienia i niedostatki, trudy i przykrości życiowe ofiarowują w intencji misjonarzy. Jednocześnie proszę, abyście posłuszni natchnieniom Ducha Świętego, nie ustawali w trosce o misje.

Z serca wszystkim błogosławię: w Imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

+ Bp Jerzy Mazur SVD Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji


6 Niedziela Zwykła

11 luty 2018 roku

1. Dzisiaj w Światowy Dzień Chorego bardzo serdecznie zapraszamy starszych i chorych oraz niepełnosprawnych na Mszę św. w dolnym kościele o godz. 15.00 — z możliwością przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych.

2. Także dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Przed Jezusem wystawionym w Najśw. Sakramencie będziemy przepraszać za grzechy i prosić o dobre przeżycie Wielkiego Postu. Podany w ub. niedzielę plan adoracji jest zamieszczony w gablocie parafialnej przy kościele dolnym i górnym.

3. W środę 14 lutego przypada Popielec. W tym dniu Msze św. wraz z posypaniem głowy popiołem będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i po południu o godz. 16.30 i 18.00. Tylko pierwsza Msza św. rano godz. 6.30 będzie sprawowana w kościele dolnym, pozostałe w kościele górnym. W tym dniu obowiązuje post ścisły od 14 roku życia i abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka w Środę Popielcową jest przeznaczona na cele charytatywne.

4. W okresie Wielkiego Postu, w naszym kościele będzie odprawiana Droga Krzyżowa w każdy piątek: — dla dorosłych o godz. 8.00 i 17.30. — dla dzieci o 16.30. — dla młodzieży o godz. 19.00.
Ponadto codziennie w dolnym kościele, w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00, odmawiana jest „Koronka do Bożego Miłosierdzia”, a następnie rozważanie stacji Drogi Krzyżowej. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.
Natomiast na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. Uczestnictwo w „Gorzkich Żalach” tylko w górnym kościele.

5. Animatorów programu „Młodzi na progu” zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 19.00. Natomiast młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania z klas siódmych Szkoły Podstawowej i klas drugich Gimnazjum — zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w czwartek — na Mszy św. o godz. 18.00.

6. Zainteresowanych przygotowaniem się do zawarcia sakramentu Małżeństwa zapraszamy w sobotę 17 lutego na Mszę św. o godz. 18.00 w dolnym kościele. Bezpośrednio po Mszy św. będzie pierwsze spotkanie.

7. Krucjata Wyzwolenia Człowieka w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy zaprasza na rekolekcje w dniach: 23-25 lutego br. Szczegółowe informacje na afiszu w gablocie.

8. W następną niedzielę będzie składka na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie.

9. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym Sklepiku parafialnym.

10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Romualda Strzałka z ul. Gawrzyłowskiej Śp. Wiktoria Kycia z ul. Budzisz Śp. Edward Orłowski z ul. Sienkiewicza
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…


5 Niedziela Zwykła

05 luty 2018 roku

1. Jutro w liturgiczne wspomnienie św. Agaty będzie poświęcenie chleba, wody i soli po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

2. W następną niedzielę 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy w tym dniu osoby starsze i chore oraz niepełnosprawne na Mszę św. o godz. 15.00. To jedyna Msza św., podczas której można udzielić sakramentu namaszczenia chorych.
Prosimy o pomoc w podwiezieniu do kościoła tych Osób, które są jeszcze w stanie przybyć do świątyni. Po Mszy św. wszyscy Chorzy zostaną obdarowani poświęconymi bułeczkami Bożego Miłosierdzia.

3. Także w następną niedzielę rozpocznie się nabożeństwo 40-godzinne, Przed Jezusem wystawionym w Najśw. Sakramencie będziemy przepraszać za grzechy i prosić o dobre przeżycie Wielkiego Postu.
Plan adoracji będzie następujący:

W niedzielę:
13.00 Msza św., a po niej adoracja dla dzieci.
14.00 Mieszkańcy z ul. Budzisz, Rondo, Tysiąclecia, Mickiewicza.
15.00 Msza św. dla starszych, chorych i niepełnosprawnych z udzieleniem
sakramentu Namaszczenia Chorych.
17.00 Mieszkańcy z ul. Robotniczej, Poddęby, Żołędziowej oraz bloków przy ul.
Robotniczej: 1, la, 1 b, 1c, a także z ul. Wyrobka, Bojanowskiego i bloków przy ul. Robotniczej: 2, 4, 6, 8, 10.
17.30 Apostolstwo Trzeźwości.
18.00 Msza św.

Poniedziałek:
15.00 Godzina Miłosierdzia: Róże Żywego Różańca, III Zakon oraz Mieszkańcy
ul. Wielopolskiej. Modlitwę prowadzi Apostolstwo Miłosierdzia Bożego „Faustinum”.
16.00 Mieszkańcy bloków przy ul. Sienkiewicza, Pana Tadeusza, Akcja
Katolicka, Grupa „Effatha”, a modlitwę prowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
17.00 Młodzież, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, lektorzy i ministranci oraz  kandydaci do sakramentu Bierzmowania.
17.30 Apostolstwo Trzeźwości.
18.00 Msza św.

Wtorek:
15.00 Godzina Miłosierdzia: Róże Misyjne i Mieszkańcy z ul. W. Macha,
Tetmajera, Gawrzyłowskiej, Szkotniej oraz pozostałych ulic.
16.00 Wspólnota Kościoła Domowego, Rodziny Rodzin, Katolickie
Stowarzyszenie Rodzin, Modlitewna Grupa Trzeźwości, Mieszkańcy z ul. Rzeszowskiej i Kochanowskiego.
17.00 Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego.
17.30 Apostolstwo Trzeźwości.
18.00 Msza św.

4. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza członków na spotkanie w piątek 9 lutego po Mszy św. wieczornej.

5. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na cele charytatywne.
Na stronie internetowej diecezji jest podany sposób przekazania podatku na cele realizowane przez Caritas.

6. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym Sklepiku parafialnym.
W tygodniku „Gość Niedzielny” koniecznie przeczytajmy: „Człowiek nie jest byle kim” oraz inne bardzo cenne artykuły.

7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Janina Marek z ul. Legionów Polskich
Śp. Kazimierz Henowski z ul. Budzisz
Śp. Leszek Jagiełło z ul. Gawrzyłowskiej
Śp. Dawid Mytych z ul. Rondo
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…


4 Niedziela Zwykła

28 stycznia 2018 roku

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na sprzątanie i dekorację kościoła, za wcześniejsze indywidualne ofiary na ten cel. Można złożyć ofiarę na ten cel w dogodnym dla siebie terminie.
 2. W ub. czwartek zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej Parafii. W intencji wszystkich Parafian odwiedzanych w czasie kolędy kapłani ofiarowali Mszę św. wieczorną w czwartek — w ostatnim dniu kolędy. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za bardzo życzliwą atmosferę w czasie wizyty duszpasterskiej, za wszystkie sugestie dotyczące życia parafialnego.
 3. Jutro — w poniedziałek o godz. 18.00 — w górnym kościele Msza św. z modlitwami o uzdrowienie, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. W tym dniu nie będzie wyjątkowo adoracji od 17:00 tylko po Mszy św. wobec Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie będziemy się modlić w intencjach uzdrowienia.
 4. W piątek 2 lutego — w Święto Ofiarowania Pańskiego — będą sprawowane Msze św. w godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św.
  Prosimy, aby w każdej rodzinie była poświęcona gromnica.
  Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się o nowe powołania szczególnie do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich, które pełnią wielorakie posługi w naszym mieście i w naszej parafii od początku jej istnienia. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji.
 5. Także w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź z okazji pierwszego piątku: w czwartek od godz. 16.30 — dla dzieci oraz w piątek od godz. 15.30 — dla dorosłych.
 6. Z posługą sakramentalną do chorych udadzą się księża w pierwszą sobotę od godz. 8.00, przy czym ci kapłani, którzy w pierwszą sobotę będą jeszcze na feriach (ks. Adam w piątek od 15:00, ks. Józef, ks. Grzegorz w poniedziałek 05.02.2018 od godziny 8:00) — umówili się na inny dzień z tymi chorymi, których odwiedzają.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca, która przypadnie 3 lutego zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny — rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie miało miejsce błogosławieństwo gardła z okazji liturgicznego wspomnienia św. Błażeja. Zechciejmy skorzystać w tego skutecznego sakramentale.
  Wieczorem o godz. 18.00 przeżyjemy nabożeństwo pierwszo-sobotnie z Obrazem Matki Bożej z Przydonicy. Kazanie wygłosi Ks. Janusz Szczypka —proboszcz i kustosz sanktuarium. Po Mszy św., jak zwykle, będziemy wypełniać warunki nabożeństwa pierwszo-sobotniego.
  Kwiaty dla Matki Bożej można przynosić w piątek, w godz. 8.00-12.00 do górnego kościoła.
 8. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się ferie zimowe. Powierzamy ich w serdecznej modlitwie, życząc Bożej opieki i błogosławieństwa oraz zachęcamy do gorliwego praktykowania codziennej modlitwy i radosnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 9. Przypominamy, że od nowego roku nowenny środowe i piątkowe rozpoczynają się o godzinie 17:30. Bezpośrednio po nowennie Msza św.
 10. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym Sklepiku parafialnym. Zachęcamy do zastanowienia się nad myślą Bpa Grzegorza Rysia ze str. 8 „Gościa Niedzielnego”.