Diecezja Tarnowska ma 20 nowych kapłanów

30 maja w kościele pod wezwaniem bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie 20 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego przyjęło święcenia kapłańskie z rąk biskupa ordynariusza Andrzeja Jeża. Wśród nich jest pochodzący z naszej parafii Ks. Adam Wójcik i Ks. Kamil Szęszoł, który odbywał u nas praktykę duszpasterską.

– Chrystus zadaje bardzo ważne pytanie o miłość: „Czy miłujesz mnie”? – mówił w trakcie homilii biskup Andrzej Jeż.

– To pytanie dzisiaj Chrystus zadaje swoim uczniom w Ewangelii. Jezus pyta o miłość do Niego, pyta o miłość wielką w swej sile, która będzie zdolna objąć całą owczarnię Chrystusa. Czyż sami nie doświadczamy prawdy i intymności tych słów: „Panie, Ty wszystko wiesz”. Ty i nikt poza Tobą. Można oszukać w deklaracji miłości drugiego człowieka, ale nie można oszukać w tym wyznaniu Boga, bowiem zna nas lepiej niż my sami, przenika nas wewnętrznie.

Neoprezbiterzy 2020
Neoprezbiterzy 2020. Ks. Adam Wójcik i Ks. Kamil Szęszoł w 1 i 2 rzędzie z prawej strony.

20 kapłanów przygotowywało się do święceń przez 6 lat. Patronką całego rocznika jest św. Teresa z Avila, a dewiza, jaka przyświeca neoprezbiterom brzmi: „Abyście wierzyli w tego, który was posłał”.

Młodym kapłanom towarzyszyła dziś wielka radość, ale i świadomość wyzwań, jakie przed nimi stoją.

– Niezmierna radość, szczęście i uwielbienie w kierunku Pana Boga za to, że uczynił mnie swoim kapłanem według Serca swojego na wieczność. Wyzwań jest wiele. Po pierwsze, być świętym kapłanem, służyć ludowi Bożemu, głosić Ewangelię i sprawować sakramenty święte tak jak Kościół naucza i tak jak Kościół tego chce od nas – mówi ks. Mateusz Bugno z parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

31 maja, w niedzielę, neoprezbiterzy odprawią w swoich rodzinnych parafiach Msze Święte Prymicyjne.
W naszej parafii zapraszamy na uroczystą Mszę o godzinie 11:00.

W najbliższych dniach otrzymają dekrety powołaniowe do pierwszych parafii.